Skocz do zawartości
Krzysztp

Ortografia i gramatyka na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to nic wspólnego z akwarystyką, ale starajmy sie pisać w miarą po ludzku (polsku- chyba że ktoś chce pisać w innych językach). Czasem aż oczy bolą. Ne jest to adresowane do nikogo konkretnego. Nie ma nic wspólnego z przedmiotem w szkole, ale zrozumiałe wyrażanie swoich myśli jest cenne...

pozdrawiam wszystkich

k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wszyscy bedą mi wypominać błędy ortograficzne :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie kaj tys byl jak cie nie bylo :):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu zaadresowałem kartkę do mojej żony "Obuz młodzierzowy" itd. do tej pory czsem o tym słyszę:-)...

k

Jeśli nie widzicie nic w tym złego- no cóż...

akwarystyka jest dość szlachetnym zajęciem- (w szczególności morska) może nie trzeba dawać innym powodu do śmiechu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, że pisanie na klawiaturze sprzyja robieniu błędów, jak piszę ręcznie jest ich mniej.

Ale z drugiej strony Post zatytułowany "pomuszcie" (z tego forum) jest dla mnie brakiem kultury i lekceważeniem adresatów. Drugą rzeczą, która mnie drawni na forach i listach akwarystycznych jest Chów i Hodowla. Albo sklepy internetowe które serdecznie zapraszają "klijentów"

Moj syn ostatnio napisał "krulefzki wieszhofiec" ale ma podejrzenie o dysleksję i wie że ma sprawdzać co pisze np w Wordzie, który zwykle głupieje widząc taką ortografię


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma na prwdę to mu współczuję - ja niestety mam (a kiedy chodziłem do szkoły to te pojęcia uważano za wymysł niedouczonych amerykanów :) i nieźle za to miałem przechlapane) Pocieszę Cię, byłem ostatnio na wykładzie prof. Vetulaniego (neurobiolog) który mówił że to niby brak jakiegoś przesyłania informacji w mózgu i że z punktu widzenia nerobiologi nie wyleczalne ale dodał również że jak się takie dzieci biło po łapach w dawnej szkole to nie obserwowało sie żadnych przypadków dysleksji ani dysgrafii.

W innych źródłach doszukałem się że to właśnie brak pisania odęznego potęguje takie problemy. generalnie nadal nic nie wiedzą konkretnego. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

jeśli ma na prwdę to mu współczuję - ja niestety mam ....nic nie wiedzą konkretnego. :)

Nie tylko Ty masz to paskuctwo :)

Też mam dyslekcje i nawet jak piszałem maturę to dostałem świstek z kuratorium :)

Ale teraz z dobie kompów można jakoś żyć

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab moja żona jest logopedą, więc trochę o tym się nasłuchałem. Dysleksja jest powodowana mikroubytkami w mózgu (absolutnie nie mam zamiaru Ciebie obrażać 8) ) i rzeczywiście z punktu widzenia medycyny jest pewna trudność w leczeniu... ale często jest tak, że bogaci rodzice kupują swoim pociechom zaświadczenie o dysleksji, żeby się szkrab nie męczył w szkole. Cwaniactwo kurde :Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obrażasz mnie - jak bym był normalny to bym się bawił w akwarystykę morską ? :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej Żony w szkole są klasy, w których prawie wszyscy przedstawiciele przyszłości Naszego Narodu mają jakieś świstki, a to dysleksja, a to coś tam, a to coś innego, byle jak najmniej się dzieci stresowały...idiotyzm

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety lecz to nie jest dyslekcja (mowa) ale raczej dysgrafia (pisanie). U mnie to się uwidacznia bardziej w stylu pisania gdzie w zdaniu przestawiam wyrazy tak że brzmią jakoś nie bardzo. Np. nie wiem dlaczego za cholerę przez wiele lat nie mogłem zapamiętać jakie "ż" jest w "korzystać" i "używać".

Nie jest łatwo z tą dysgrafią, bo człowiek uważa się za inteligentnego, a jak napisze coś to wygląda jak ostatni jełop.

Dlatego staram się po napisaniu posta najpierw przeczytać to co piszę a dopiero potem kliknąć "odpisz".

Czasami jak wyślę w biegu jakąś odpowiedz i potem ją przeczytam to się łapie za głowe.

No cóż - w liceum zawsze miałem dwie oceny na polskim (polomistka uwielbiała sie nademną znęcać bo myślała że ja z lenistwa tak piszę) - za treść wypracowania 5, za błędy 2 i zazwyczaj wstawiała finalnie 3 :)

Jest na dysgrafię prosty sposób - jeśli nie wiesz jak się pisze "góra" to napisz "wzniesienie" lub "skała" :) ja tak robie.

Aha i żeby nie było że się migałem - nigdy nie załatwiałem sobie żadnego zaświadczenia od logopedy na maturę, studia itp.

A osobiście myślę że odpowiedzialny jest za taki stan nie kto inny jak komputer. Zawsze jakiś miałem (ach te ZX Spectrum :D ) i mało pisałem ręcznie.

Ktoś kiedyś napisał że to od tego że dziecko mało czyta. Bzdura - ja czytałęm bardzo dużo, jedynie pisałem ręcznie bardzo mało bo miałem komputer i brzydkie pismo. Więc coś tam się rozleniwiło w mózgu i nie wykształciło jak trzeba.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab heh no coś w tym jest Chyba tak do końca nie jesteśmy normalni, ale tak to już jest z zapaleńcami czy jak kto woli pasjonatami

Pozdrovka dla Wszystkich normalnych inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK ja byłem od C64 :D

a co do podmieniania słów to mam to do dziś i co ciekawe przydało sie w nauce angielskiego - jak nie wiem jak to coś się nazywa to i tak znajdą sposób na opisanie lub "podmiankę" :) - to ułatwie komunikację.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - my "ułomni" musimy sobie radzić :D

chyba jednak kupie sobie naklejke "inwalida" i bede stawiał auto pod samym wejściem do supermarketów - a co :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

- jeśli nie wiesz jak się pisze "góra" to napisz "wzniesienie" lub "skała"

Sorry, nie moglem sie powstrzymac :D

Z lekcji PO

(przysposobienie obronne - bylo cos takiego gdy ja jeszcze chdzilem do szkoly)

Nauczyciel-emerytowany wojskowy pyta:

Co to jest gora?

.

.

.

.

cala klasa cisza.

.

.

.

.

Prosze Panstwa (tak sie do nas wtedy zwracal)

otoz gora jest to nierownosc terenu o charakterze wypuklym.

Wtedy to wlasnie zdecydowalem, ze za wszelka cene zalatwie sobie kategorie D, zeby tylko byc jak najdalej od trepow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 rzeczy niemożliwe do zrobienia w wojsku:

1. okopać się w wodzie,

2. założyć hełm na lewą stronę,

3. zrobić dziecko sprzątaczce


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w podstawowce na poczatku problem z ortografia ale z racji tego ze mam dobra pamiec wzrokowa a moje pokolenie jednak wiecej czytalo niz gralo w PS2 czy ogladalo pokemony to jakos sie ta moja ortografia poprawila. takze zmuszajcie swoje pociechy do czytania :) to nie boli a i kozysci przynosi

a tak na marginesie to zeby mnie bola i noz sie w kieszeni otwiera jak czytam "pomuszcie nie kture rypki maja kropki"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - skandal - przecież wszyscy wiedzą co robić jak nie kture rybpki mają krobki :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o prosze, nawet nie zwrocilem uwagi - fakt czesto pisze ale liczba postow nie ma dla mnie znaczenia


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z konkurencji :)

"BARDZO WARZNE PYTANIE"

w tytule postu

wymiekam


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.