Skocz do zawartości
BartY

szalona cyrkulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Mało ruchliwy ten dział, więc coś od siebie dorzucę :)

Mój pomysł na cyrkulacje w nowym akwa (80x65x55h) komin i cała cyrkulacja jest na boku o dł65cm to coś na środku to skała :) , w rurach "to czarne" to śruby, pompki sterujące śrubami włączają się naprzemiennie .

Co Wy na to?

333-cyrkulacja.jpg

wiem że są sreamy tunze ale one mnie nie zadowalają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujesz śruby bo ja zukałem oststnio i nie znalazłem :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tych kolanek możnaby użyć trójniki i tam właśnie zamontować silniczki. Trzeba by się tylko zastanowić jak je odizolować od wody, albo po prostu zamontoać pompy obiegowe przystosowane do wody np AquaBee 2000.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób montowania silników/pompy to jest sprawa drugorzędna, jak najbardziej myślałem nad trujnikami bo ułatwiają one montaż i centrowanie. Na rysunku nie widac ale miało byc tak, że są dwa wyloty i jeden wlot to po każdej stronie. Co do napedu to też się jeszcze waham jeśli będą to przerobione na śrube głowice to dochodzi jeszcze taka sprawa że startują one w dwie strony ( może to być efekt pozytywny :D kto wie?:)) . Druga ewentualnośc napedu to silniki krokowe (daje on duże możliwoci regulacji wydajnosci, czasu itp... ale dla mnie te silniki są narazie nieokiełznane:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest cały zarys jak to sobie wyobrażam (marzenia :D heh) z lewej na prawą, z prawej na lewą, dzisiaj szybciej jutro wolniej :)

widok z góry

333-cyrkul widok.jpg

te czarne kwadraty to sa pompki wspomagające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qubab@ śruby kupuje w modelarskim maja mosięzny gwint i trzeba go zakleić bąć rozwiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak beda zabezpieczone wloty do tych kanalow, zeby sie jakis ukwial nie wessal?

BartY, mam zamiar zrobic u siebie cos podobnego, z kilkoma istotnymi roznicami :D

Jak troche obrobie sie z inna robota to rusze z akwa i pokaze co wymyslilem :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY oszalał ale ładnie rysuje skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D rysunki typowo Mc Grywer'oskie :)

@PJR@ a jaki masz pomys? pochwal si? , jakie r??nice ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alex@Śmigła mogą być jak najbardziej , ale szerokości strumienia raczej uzależniona będzie od średnicy rury wylotowej( mam zamiar całość zrobić z rur 40-50m) bo śmigło jest w niej schowane , bardzo szeroki strumień ( coś jak z wiatraka można by uzyskać dając śmigło /śrubę odkryte (oczywiście jakoś zabezpieczone) a nie tak jak u mnie w rurze)

@P J R @Możliwości zabezpieczenia jest pewnie kilkanaście ja zamierzam dać coś drobnego ( oczka nie większe jak 5x5mm)

Co do wylotów planuję zakończyć rurę nyplem i nakrętka z wklejonymi lamelami kierunkowymi (coś jak wylot powietrza w samochodzie )

I jeszcze jedna kwestia jaka wpadł mi do głowy : to jeśli zastosował bym silnik krokowy to wystarczy ze dam tylko jeden nie wiem jak to nazwać :D kanał cyrkulacyjny ( dwa wloty/wylot na jednej stronie i to samo na drugiej, połączone rurą ) to czy woda będzie leciała z jednej czy z drugiej strony uzależnione będzie od obrotów silnika lewo/prawo . Tyle tylko e zamiast śruby byłby śmigło alexa bądź jakiś ślimak .

P.S jest może na nano znawca silników krokowych ?

a tak ma wyglądac mniej więcej wylot wody

333-cyrku wyloty.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z natury pesymistą ale widzę tu parę problemów natury technologiczno materiałowej. Ja bym chyba jednak próbował zatopić pompki bez dorabiania trójnika ze śrubą, i przedłużył rurę zasysającą do odpowiedniego miejsca. Jak się spotkamy to podyskutujemy.

A może jestem pesymistą. Patrzę na Twój projekt przez pryzmat moich możliwości wykonawczych i może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) jak widzisz temat jest w dziale szalone pomysły a nie DIY np. A ja jestem pesymistą i to chyba od momentu kiedy podzieliłem się na dwie komórki:D , ale jeśli o czymś piszę to znaczy, że jest iskierka nadzei :) hehe

RS P.S zawsze cenię sobie Twoje uwagi więc wal śmiało

( pewnie juz Ci się wygina ten pręt na którym jest śmigło :D - spoko bedzie kilka punktów podparcia albo zamiast niego będzie to rurka akrylowa np fi8mm też pewnie z jakimś punktem centrująco-podtrzymującym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Szalone Pomysły. Obiecuję poprawę. Jak będą zamocowane pmpki wspomagające? Na rysunku są chyba podwieszone do konstrukcji nad wodą albo stoją na czymś (na skale?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie dasz się człowiekowi nacieszyć nic a nic :D:),

tym to mnie zagiąłeś - nie wiem jeszcze jak to zrobic?:con

odnośnie rysunków :) i skały zapomniałem dodać ze trzeba założyć okulary 3D :szok aby uchwycic ten efekt:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu się nie wypowiadacie ?:) . Aaa szukacie okularów 3D, to był żart!, mam nadzieję ze nikogo nie naciągnąłem na koszty:D

@P.J.Rogalski@ napisz co planujesz porównamy , może coś fajnego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

@Alex@Śmigła mogą być jak najbardziej , ale szerokości strumienia raczej uzależniona będzie od średnicy rury wylotowej( mam zamiar całość zrobić z rur 40-50m) bo śmigło jest w niej schowane , bardzo szeroki strumień ( coś jak z wiatraka można by uzyskać dając śmigło /śrubę odkryte (oczywiście jakoś zabezpieczone) a nie tak jak u mnie w rurze)

@P J R @Możliwości zabezpieczenia jest pewnie kilkanaście ja zamierzam dać coś drobnego ( oczka nie większe jak 5x5mm)

Co do wylotów planuję zakończyć rurę nyplem i nakrętka z wklejonymi lamelami kierunkowymi (coś jak wylot powietrza w samochodzie )

I jeszcze jedna kwestia jaka wpadł mi do głowy : to jeśli zastosował bym silnik krokowy to wystarczy ze dam tylko jeden nie wiem jak to nazwać :) kanał cyrkulacyjny ( dwa wloty/wylot na jednej stronie i to samo na drugiej, połączone rurą ) to czy woda będzie leciała z jednej czy z drugiej strony uzależnione będzie od obrotów silnika lewo/prawo . Tyle tylko e zamiast śruby byłby śmigło alexa bądź jakiś ślimak .

P.S jest może na nano znawca silników krokowych ?

a tak ma wyglądac mniej więcej wylot wody

333-cyrku wyloty.jpg

"Smiglo alexa " :):):D:D:D:D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wylocie dodal bym jeszze cygaro Balzacka , lupe Sherlocka Holmsa , sztuczna szczeke Jerminy Santor i nie uprasowane spodnie Garego Polomskiego :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ Ty jak coś powiesz .....

błyskotliwy jestes niezmiernie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.