Skocz do zawartości
pomidor1

Woda z studni z 200m

Rekomendowane odpowiedzi

:nuke: Witam mam pytanie posiadam studnie około 200m głeboka i czy ta naturanla woda nie była by lepsza niż kranówka +filtry

Musiał bym poszukać analizy tej wody czy ktoś prubował czy wybic to sobie z głowy :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że musiałbyś zrobić testy takiej wody. Teoretycznie powinna być czysta, może nawet bardzo ale trzeba by to sprawdzić. I podejrzewam, że łatwiej Ci będzie z Ro/DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Pewnie jest lepsza. Ale musisz sprawdzić jaki jest skład jednak. Nie chcesz raczej metali ciężkich w akwarium czy miedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani Karen ma swoje akwaria na wodzie ze studni a jej studnia jest na glebokosci 520 stop.

520 stop = 158 metrow

oto link do jej strony ukwiałki pani Karen

woda wodzie nie równa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200m?że tak zapytam to twoja prywatna i w jakim celu aż 200m?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celu ogrodniczym duże zapotrzebowanie na wode około 40 tyś na dobe w pełni sezonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celu ogrodniczym duże zapotrzebowanie na wode około 40 tyś na dobe w pełni sezonu

co do wydajności to gł studni niema żadnego znaczenia :harhar:

pytanie z czego jest wykonana studnia jak z metalu (dawna technika) to masz zapewne b.dużo Fe

jak jest z pcv to powinien być ok bo nie kojarzę

żeby w okolicach kalisza była jakiś zakład działający na tej głębokości

Natomiast jeśli chodzi o mikrobiologie to tu może być problem bo w 90% przypadkach woda ta ma przekroczenia

Jak chcesz to wyślij mi trochę wody to ją zbadam

ps: sprawdź tą głębokość bo nie chce mi się wierzyć żeby stać było osobę prywatną czy też małą firmę na wykopanie takiej studni :harhar:


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mniejszej głębokościach jest za mało wody a co do analizy gdzieś mam tylko musze poszukać a jest z pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerpię wodę z głębokości ok.80m i jest podobna do wodociągowej tylko nie ma chloru. Wodociągi czerpią wodę z dużych głębokości bo jest czystsza biologicznie i chemicznie. Teze popieram badaniami swojej jak i wodociągowej wody. Jedynie w mojej jest dużo osadów bo w przeciwieństwie do wodociągów nie mam osadnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak czerpiesz ja z ze studni to filtrujesz ja jeszcze przez filtry czy czekasz zeby odstała mieszasz z solą i do zbiornika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przepuścić przez osmoze i Di. Na dużej głębokości woda jest czysta biologicznie i chemicznie jeżeli myślimy o metalach ciężkich, azotanach, fosforanach, bakteriach i innych świństwach które spływają z np. pól. Woda ta posiada jednak duże ilości rozpuszczonych związków np. wapnia, magnezu, żelaza i nie nadaje się do mieszania solanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.