Skocz do zawartości
zibi66

ciezkie poczatki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chce opisac moj poczatek z morszczyzna po obejzeniu zbiornikow na forum i spedzeniu wielu godzin na czytaniu trafilem na baniak< kivi Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi >no i to mialo byc to co zamiezalem zrobic kupilem szkielko 200l odpieniacz AQUAMEDIC Turboflotor I 400 , LR 25kg i 15kg suchej skaly no i poszlo po dwuch miesiacach przyznaje racje tym co pisali ze akwarium morskie bez sumpa to lipa .wszystkie graty na widoku pelno bombli od odpieniacza poraszka :wallbash: .myslalem ze juz durzo wiem bo tyle czytalem a tak w rzeczywistosci okazalo sie ze praktyka to nie teoria jest to inna bajka a przede wszystkim trzeba sluchac kolegow z doswiadczeniem no i kolejny wydatek kupilem nowe akwa 375l tym razem z sumpem 80l i dokupilem 27kg LR . kase jaka mialem przeznaczona na akwarium musialem pomnożyć razy kilka moje plany o tanim morskim poszly sie przejsc .po pieciu miesiacach musialem sie przeprowadzic i znowu po kieszeni kilka korali nie przezylo :crybaby::crybaby: .odpieniacz do wymiany za slaby na dniach bedzie nowy od Staniego mam nadzieje ze podola :question: ciag dalszy nastapi i wrzuse pare fotek .


140x55 x45 wys. 350 l, sump 100 l, T5 4x54w (2xsuperblue,1 new generation,1 Fiji Purple) ,BM NAC6, cyrk. 2600+5200, LR 52kg +LS 17kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i wytrwałości - ja czytałem forum ok roku. Niektóre tematy po kilka razy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja historia była dokładnie taka sama, jakbym to sam napisał:

witam, chce opisac moj poczatek z morszczyzna po obejzeniu zbiornikow na forum i spedzeniu wielu godzin na czytaniu trafilem na baniak< kivi Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi >no i to mialo byc to co zamiezalem zrobic kupilem szkielko 200l odpieniacz AQUAMEDIC Turboflotor I 400 , LR 25kg i 15kg suchej skaly no i poszlo po dwuch miesiacach przyznaje racje tym co pisali ze akwarium morskie bez sumpa to lipa .wszystkie graty na widoku pelno bombli od odpieniacza poraszka :wallbash: .myslalem ze juz durzo wiem bo tyle czytalem a tak w rzeczywistosci okazalo sie ze praktyka to nie teoria jest to inna bajka a przede wszystkim trzeba sluchac kolegow z doswiadczeniem
Ja jednak zrobiłem sumpa i wrzuciłem tam wszystkie graty, baniak już śmiga ponad rok i cieszy oko.Teraz zbieram sprzęt na 500l.Powiem ci że chyba każdy uczy się na błędach ale wytrwałość popłaca.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie opłaca się oszczędzać, ale trzeba być czujnym żeby nie przepłacać ;)

Kolejne morszczaki w Irlandii :welcome: chyba trzeba pomyśleć o zlocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chce opisac moj poczatek z morszczyzna po obejzeniu zbiornikow na forum i spedzeniu wielu godzin na czytaniu trafilem na baniak< kivi Morskie - nie taki diabeł straszny, ani niekoniecznie taki drogi >no i to mialo byc to co zamiezalem zrobic kupilem szkielko 200l odpieniacz AQUAMEDIC Turboflotor I 400 , LR 25kg i 15kg suchej skaly no i poszlo po dwuch miesiacach przyznaje racje tym co pisali ze akwarium morskie bez sumpa to lipa .wszystkie graty na widoku pelno bombli od odpieniacza poraszka :wallbash: .myslalem ze juz durzo wiem bo tyle czytalem a tak w rzeczywistosci okazalo sie ze praktyka to nie teoria jest to inna bajka a przede wszystkim trzeba sluchac kolegow z doswiadczeniem no i kolejny wydatek kupilem nowe akwa 375l tym razem z sumpem 80l i dokupilem 27kg LR . kase jaka mialem przeznaczona na akwarium musialem pomnożyć razy kilka moje plany o tanim morskim poszly sie przejsc .po pieciu miesiacach musialem sie przeprowadzic i znowu po kieszeni kilka korali nie przezylo :crybaby::crybaby: .odpieniacz do wymiany za slaby na dniach bedzie nowy od Staniego mam nadzieje ze podola :question: ciag dalszy nastapi i wrzuse pare fotek .

87065813.jpg

Uploaded with ImageShack.us


140x55 x45 wys. 350 l, sump 100 l, T5 4x54w (2xsuperblue,1 new generation,1 Fiji Purple) ,BM NAC6, cyrk. 2600+5200, LR 52kg +LS 17kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale teraz widać że jest ładnie :clapping:clapping:clapping

widać korale i ryby w dobrej kondycji,długi czas czekania zaowocuje dobrymi efektami,dobrze że przy najgorszym nie zrezygnowałeś :thumbup:

drobna sugestia ,jak dobrze widzę w tym grzebieniu jest duża przerwa,mogą tam mniejsze ryby przepływać albo ślimaki przechodzić a falownik daj troszkę wyżej żeby lustro wody się bujało


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barlaj

po miesiacu okazyjnie kupilem uzywane szkielko z sumpem i szafką i nie kombinowalem

kapitan

jestem za :smoke:

RA345

pomalu idzie do przodu :yes .przerwę w grzebieniu zaslepie a falownik mam z tylu i ustawiony mam w gore dzieki za sugestie :welcome:

moje początki pierwsze fotki

93567210.jpg

Uploaded with ImageShack.us

85223520.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a to juz przeprowadzka

74967871.jpg

Uploaded with ImageShack.us

84860872.jpg

Uploaded with ImageShack.us

na poczatku mialem T5 2x 54w swiecily siedem miesiecy w tym czasie usmiercilem pare korali :crybaby:

96004038.jpg

Uploaded with ImageShack.us

24716291.jpg

Uploaded with ImageShack.us

z ukwiałami zgodze sie ze za szybko :wallbash: a te inne mialy byc dla poczatkujacych :question:

na dzisiaj juz starczy .


140x55 x45 wys. 350 l, sump 100 l, T5 4x54w (2xsuperblue,1 new generation,1 Fiji Purple) ,BM NAC6, cyrk. 2600+5200, LR 52kg +LS 17kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.