Skocz do zawartości
gruby75

cos z ukwialem

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanko o moj ukwial Entacmaea quadricolor kupilem go juz jakis czas temu i wszystko bylo ok ale jakis czas temu podzielil sie na 2 i od tamtej pory wyglada jakby zeszlo z niego powietrze , z ramion zeszlo cisnienie i jest skurczony i oklapniety, nie mam pojecia co mu jest czy ktos ma jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu się rany goją,mi obecnie podzieliły się dwa i kilka dni mizerne takie były ale po tygodniu już jedzenie przyjmują


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu się rany goją,mi obecnie podzieliły się dwa i kilka dni mizerne takie były ale po tygodniu już jedzenie przyjmują

ale u mnie trwa to juz conajmniej 2 miesiace ciagle takie same i nie przyjmuja pokarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jakieś foto, a jak wygląda u ciebie oświetlenie (czym oświetlasz akwarium)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytania zadawali mi forumowicze jak ja mialem problem z ukwialem :

jak dlugo masz juz akwarium ? pochwal sie parametrami wody oswietleniem i cyrkulacja oraz czy lejesz wodke.

gdzies wyczytaem ze czesto ukwial sie dzieli jak mu parametry nie pasuja, zwieksza tym szanse przetrwania gatunku

interesuje mnie rowniez czy ukwial jest domkiem dla blazenkow

fotki rowniez sa tu pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytania zadawali mi forumowicze jak ja mialem problem z ukwialem :

jak dlugo masz juz akwarium ? pochwal sie parametrami wody oswietleniem i cyrkulacja oraz czy lejesz wodke.

gdzies wyczytaem ze czesto ukwial sie dzieli jak mu parametry nie pasuja, zwieksza tym szanse przetrwania gatunku

interesuje mnie rowniez czy ukwial jest domkiem dla blazenkow

fotki rowniez sa tu pomocne

akwarium mam od czerwca zeszlego roku, ukwial byl domem dla blazenkow ale po podzieleniu sie przestal nim byc, swiatlo standard do red sea max czyli 2 X 55w t5, parametrow nie sprawdzalem ostatnio i zadko to robie bo zawsze sa prawie idealne jak to u wszystkich w norwegii poprostu woda idealna , robie podmiany regularnie co tydzien i sprawdzam raz na 2-3 tyg i jest ideal , z zadnym stworzeniem w akwarium nigdy nie bylo problemow jedynie z tym jednym ukwialem a mam jeszcze 2 inne i maja sie perfekcyjnie. nie wiem dlaczego ale nie moge dodac zdjec , nie laduje ich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez liczb nie wiem co to znaczy idealne, prosimy o liczby.

czesto nie mierzysz wiec nie wiesz czy sa stabilne,

o wodce nie wspomniales to pewnie nie lejesz.

u mnie byla historia ze ukwial byl zestresowany przez przerosniete blazenki.tak go molestowaly ze robil sie flak i ledwo mogl trzymc sie skaly. juz myslalem ze bedzie zgon, odseparowalem ryby (nakaz zony) wstrzymalem no3po4-x[wodke] (jak mi doradzil lukasz.s4) i nastala poprawa.

jak inne ukwialki maja sie dobrze to moze wlasnie przyczyna takich zachowan byc stres . u nie ktorych byly upierdliwe krewetki podgryzajace, u innych parzace korale a u mnie maroon clownfish za ostro go jechal.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co i w jaki sposob dolewa sie wodke do zbiornika?

zeby zapoznac sie z tematem poczytaj vodka metod lub vsv na forum jest konkretny topic.

w skrocie poprzez dozowanie wegla(wodka) dokarmia sie bakterje denitryfikacyjne, no3 zleci do 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez liczb nie wiem co to znaczy idealne, prosimy o liczby.

czesto nie mierzysz wiec nie wiesz czy sa stabilne,

o wodce nie wspomniales to pewnie nie lejesz.

u mnie byla historia ze ukwial byl zestresowany przez przerosniete blazenki.tak go molestowaly ze robil sie flak i ledwo mogl trzymc sie skaly. juz myslalem ze bedzie zgon, odseparowalem ryby (nakaz zony) wstrzymalem no3po4-x[wodke] (jak mi doradzil lukasz.s4) i nastala poprawa.

jak inne ukwialki maja sie dobrze to moze wlasnie przyczyna takich zachowan byc stres . u nie ktorych byly upierdliwe krewetki podgryzajace, u innych parzace korale a u mnie maroon clownfish za ostro go jechal.

powodzenia

nie zauwazylem zadnych podgryzan, sa dosc daleko od reszty ukwialow i jak pisalem wszystko inne ma sie super dobrze tylko te dwa nieszczesne dziwnie wygladaja, nie moge znalesc dokladnego opisu vodka methody, na czym to polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.