Skocz do zawartości
piona

PREMNAS-dalsza obsada

Rekomendowane odpowiedzi

kto ma premnasa u siebie....interesuje mnie jakie ryby trzymacie w jego otoczeniu???U mnie ustawia nawet labladoisa- sanitariusza...gania go że hejże wiatry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko gania co podpłynie za blisko. Podejżewam ze nawet ślizga mi wykończył.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kawał gnata z tego premnasa Jak na rafie tak i w akwa to oczywiste , a tak spokojnie wyglądał:)Zastanawiam sie nad jego pobytem dalszym w moim akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dwóch lat mam parę i jest prawie idealnie. Wprowadzane pojedyńczo w odstępie 3-miesięcznym. Do towarzystwa mają pokolce, chetoniki i trochę drobiazgu. W stosunku do ryb zero agresji, mimo, że samica ma ok. 15 cm. Jedno ale - wokół swojego ukwiału "trzymają" strefę bezpieczeństwa wyrywając każdy glon czy "wypychając" korale na "bezpieczną" odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche wyluzował zostanie klamka zapadła z resztą jedna z najładniejszych ryb ,lecz czy dokupić jakie amphipriony (nie tej barwy co premnas) czy dać spokój z tymi pokrewnymi rybami????dowalić np pokolcowatych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna i nie do zdarcia. Możesz spróbować dołączyć drugiego, ale gwarancji jak zwykle nie ma, że nie będzie przesladowań. A ukwiał jest? Co do innych błaznów, ja bym nie ryzykował? Lepiej inne ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i ....d*pa blada i tak gania , teraz labladois jest jego celem . Co robić ??? 777-u5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a leży już w ukwiale czy jeszcze nie załapał ze to nowe łoże ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azmodan :

a leży już w ukwiale czy jeszcze nie załapał ze to nowe łoże ??

CZYTAJ co napisałem nad fotką:Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisŁEŚ ZE GANIA DALEJ

co nie znaczy ze wpływa w ukwiał


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wpływa, ma w akwa w rogu swoje (GNIAZKO) i tam sie trzyma. I niech by tak zostało lecz myslałem że usadowie go przy tym ukwiale i nie bedzie sie panoszył po całem akwa a tak to teraz wygląda że ukwiał kupiłem sam dla siebie o innych błazenkach nie mam co mysleć przy tym premnasie Czy dobrze mysle???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ukwiału z czasem sie przyzwyczai i odpuści reszczie. O innych błazenkach to se możesz myślec ale w innym zbiorniku. Przy premnasie to sie biedactwa tylko pod skała chowaja i tyle ich widać


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co to za gatunek ukwiała? Bo na Entacmaea quadricolor za bardzo nie wygląda. A taki rodzaj preferują premnasy. Co prawda u mnie początkowo mieszkały (tu uwaga!) w Condylactis gigantea, ale zanim się do niego wprowadziły to mineło conajmniej z miesiąc. Natomiast jak wsadziłem "bulwiaka", od razu zmieniły adres zamieszkania. I może faktycznie pomyśleć o drugim Premnasie, to zajmą się sobą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heteractis magnifica- symbiotyczny ,drugi premnas no chyba nie żarłacz błekitny coś w tym stylu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.