Skocz do zawartości
urban15

Karmienie ReefPearls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za radą kilku osób z forum zakupiłem pokarm dla korali ReefPearls bo wszystko stało w miejscu. Teraz najważniejsza sprawa jak podawać taki pokarm i w jakich ilościach?

- Pierwsza myśl dawkować bezpośrednio do wody ale czy wata w panelu go nie wyłapie?

- Rozcieńczenie porcji w wodzie w akwarium i podawanie strzykawka bezpośrednio do mordki?

- I najważniejsze jakie dawki?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Najlepiej rozrobić w wodzie z akwarium, żeby zdążył nasiąknąć wodą - wtedy będzie ładnie unosić się w wodzie, a nie na jej powierzchni. Podajesz pod wylot pompy cyrkulacyjnej, do karmienia "doustnego" ten pokarm się nie nadaje, bo jest zbyt drobny. Co do dawki - podaję około 1/3 łyżeczki saliferta (tej od testów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło na priv dostałem też rade od kolegi aby podawać pokarm około dwie godz po zgaszeniu światła.

Wiem kiedy ile to jeszcze poradźcie jak często?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za często i tak około 80% trafia tam gdzie nie trzeba(w szczeliny w skale ,na dno baniaka-sumpa do odpieniacza).

Ja podaje raz w tygodniu.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to i mi sie info takowe przyda

dzieki chłopaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale kombinujecie :) wg. mnie najlepsza metoda to wrzucenie jednej/kilku "łopat" tuż przed ostatnią komorę sumpa (pokarm nam spłynie ładnie jak po wodospadzie przez "bubble stop") wpada do pompy, która go jeszcze dobrze wymiesza i leci piękna mgiełka do akwa, robię tak już pół roku i jest git :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale kombinujecie :) wg. mnie najlepsza metoda to wrzucenie jednej/kilku "łopat" tuż przed ostatnią komorę sumpa (pokarm nam spłynie ładnie jak po wodospadzie przez "bubble stop") wpada do pompy, która go jeszcze dobrze wymiesza i leci piękna mgiełka do akwa, robię tak już pół roku i jest git :)

A jak co to pompa znosi ? Nie zasyfia się zbyt często ?

Ostatnio właśnie się zastanawiam nad zainstalowaniem karmika na sumpie, bo w głównym jakoś niezbyt estetycznie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży przemiał żeby coś się stało czy też osadzało mam NJ 6000 , zresztą pokarm to pył czy podaje perlsa czy też phyton coral jest bez różnicy :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko git, tylko jak wrzucę suchy reefpearls do zbiornika to mój odpieniacz świra dostaje. Ja przed wrzuceniem do akwarium jednak namaczam.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wylaczalem odpieniacz na godz lub dwie zeby pofrowalo troche w obiegu


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.