Skocz do zawartości
makok

zapalony sześciolatek - uległem - pytania :P

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wiem tylko tyle że odpieniek przestaje pienić jak się na niego dmucha,(były takie filmiki) a jak na dłuższą mete to nie wiem.

no dmuchał na niego nie będę, ale jaramy w pokoju z żoną... i sie zastanawiam jaki to może mieć wpływ np na korale - jakby nie było to nikotyna to jeden z silniejszych pestycydów


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno jakiś wpływ będzię, trzeba zapytać tych palących przy akwarium, chociaż dwie palące osoby to już potrafią zagęści powietrze :smoke:

Ja paliłem tylko w kuchni, ale pokój nie daleko...., a jak była większa imprezka to i w pokoju z bamiakiem też nie źle dawało, ale widocznych różnic nie zaobserwowałem.

A tak z ciekawości to polecam się zapoznać z tym:

http://nano-reef.pl/topic/43920-ostrzezenie-uwaga-na-swiece-zapachowe/page__hl__%B6wieczki#entry424054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzucić :rofl:

no cóż się przekonamy - dzięki za linka

dzisiaj wklejam przegrody do sumpa i pokażę jakieś foty...

jutro cały dzień praca więc hydraulika dopiero przyszły tydzień


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam - gdzie najlepiej umieścić komin...?

akwarium 50x50x30h brutto z akrylu 8mm...

potrzebne miejsce na 3 przeloty AM tank union 25mm (kołnierz przelotu 55mm)

musiałbym mieć komin o podstawie *(wymiar wewnętrzny) minimum 180x60mm

chyba żeby komin zrobić u góry a otwory wywiercić w ścianie bocznej... jak sądzicie?

docelowo będzie pusty bez wkładów i pełny wody (strumyczek przez rewizję), a woda 1-2cm poniżej grzebienia (cisza)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ma palenie papierosów w pokoju z odkrytym zbiornikiem morskim? ktoś ma jakieś doświadczenia? czy raczej bez znaczenia?

na aqua może miec wpływ albo i nie , ale na juniora ma na pewno , jest intensywnie truty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Presidento, przy nim nie palimy, dopiero w nocy jak śpi, ale dzieki za troskę ;)

Belzebub, myślałem o tym cały dzień i wtym akwa będzie ciężko.


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Trzymam kciuki za twój projekcik ;) Nie wiem czy mnie pamiętasz z klubu-malawi ? Mam nadzieje ,że będzie tak samo super dopracowany jak twoj kawałek ''Jeziora Niasa'' . Co do umieszczenia komina w akwarium twój pomysł wydaję mi się bardzo ciekawy i powinien moim zdaniem wypalić.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Trzymam kciuki za twój projekcik ;) Nie wiem czy mnie pamiętasz z klubu-malawi ? Mam nadzieje ,że będzie tak samo super dopracowany jak twoj kawałek ''Jeziora Niasa'' . Co do umieszczenia komina w akwarium twój pomysł wydaję mi się bardzo ciekawy i powinien moim zdaniem wypalić.

Pozdrawiam

Wassillo, jasne że pamiętam, dzięki za słowa uznania. Akwarium będzie high-tech, dochodzić będą stopniowo komputery, sondy, pompy dozujące, kalkreaktor, pompy vortech... wszystko po to, żeby móc w przyszłości gładko zwiększyć litraż ;)

Komin zewnętrzny odpadnie, bo nie mogę za bardzo wyjechać poza obrys zbiornika - i tak przedłużam szafkę, a sump ma dokładnie taki sam wymiar jak akwa i musi stać w szafce...

Dobra Panowie i Panie... decydować i argumentować - w rogu czy na środku ściany tylnej??

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem lepiej w rogu lepiej zamaskować i w przyszłości mniej widoczny dla obserwującego, i łatwiejszy dostęp do komina.

Łatwiej ustawić cyrkulację.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem lepiej w rogu lepiej zamaskować i w przyszłości mniej widoczny dla obserwującego, i łatwiejszy dostęp do komina.

Łatwiej ustawić cyrkulację.

Pozdrawiam

Robert

dzięki...

kolejny problem - czy ktoś wie jak najłatwiej ciąć w domowych warunkach 8mm akryl? Zwykła piła płatnica do drewna z drobnymi zębami da radę? muszę formatki troche pomodyfikować


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.