Skocz do zawartości
Gość kapitan

PayPal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Chłopaki czytam, czytam... i znowu widzę że niektórzy to jeszcze 10 lat za współczesnością są.

Założcie sobie konta na PayPal, można sobie wtedy przelewać pieniążki z konta na konto w internecie, dochodzą natychmiast (jak email) i opłaty są małe, lub nie ma ich wcale.

No i przede wszystkim jest to system międzynarodowy.

A w przypadku gdy ktoś z nami leci w kulki to PayPal obejmuje nas ochroną.

Piszemy skargę do PayPal, że wysłaliśmy pieniążki, a towar nie doszedł i za kilka godzin pieniądze pojawiają się na naszym koncie, a znikają z konta oszusta.

Sprawdzone 100%. I nie trzeba nawet wychodzić z domu.

No chyba że ktoś wysyła towar zanim otrzyma pieniądze, to wtedy już wina tego że uczciwi ludzie są często bardzo ufni i dają się naciągać takim burakom.

Oczywiście PayPal ma też wadę - kolega sprzedawał towar jakiemuś arabowi, dostał pieniądze, wysyłał towar. Po jakimś tygodniu arab pożalił się że nie otrzymał towaru i koledze zabrano pieniądze z konta i oddano "poszkodowanemu".

Ale myślę że to jedynie nauczka żeby nie robić interesów w krajach trzeciego świata gdzie nie ma prawa i policji, a więc szansy dochodzenia swoich racji (w krajach islamskich dochodzi się racji gwałcąc kobiety z rodziny "wroga" i polewając je kwasem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kiedyś opisywał przypadek że PayPal zabierze pieniądze z konta ale pod warunkiem że te pieniądze na tym koncie jeszcze są, bo jak ktoś je od razy wypłaci to kicha.

A co się tycz "krajów trzeciego świata", niekiedy się zdarza że kupując na zagranicznych serwisach aukcyjnych (ebay), sprzedający chce pieniądze na konto bo za taki właśnie kraj uważa Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kiedyś opisywał przypadek że PayPal zabierze pieniądze z konta ale pod warunkiem że te pieniądze na tym koncie jeszcze są, bo jak ktoś je od razy wypłaci to kicha.

A co się tycz "krajów trzeciego świata", niekiedy się zdarza że kupując na zagranicznych serwisach aukcyjnych (ebay), sprzedający chce pieniądze na konto bo za taki właśnie kraj uważa Polskę.

w paypalu masz wprowadzone dane swojej karty lub konta, paypal zewsze moze odebrac ci pieniadze, pociagna ci je prosto z konta. :harhar:

chyba ze placisz jako gift/darowizna wtym wypadku kto daje i zabiera ten sie w piekle poniewiera. tracisz kase raz na zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Masz 45 dni na zgłosenie zażalenia, jak śledczy z PayPal ropatrzy że masz rację to dostajesz zwrot kasy, a PayPal ściągnie z gościa kasę we własnym zakresie.

Używam PayPala na codzień tak samo jak moi znajomi, a nie słyszałem od kogoś kto słyszał od kogoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czytam, czytam... i znowu widzę że niektórzy to jeszcze 10 lat za współczesnością są.

Założcie sobie konta na PayPal, można sobie wtedy przelewać pieniążki z konta na konto w internecie, dochodzą natychmiast (jak email) i opłaty są małe, lub nie ma ich wcale.

No i przede wszystkim jest to system międzynarodowy.

A w przypadku gdy ktoś z nami leci w kulki to PayPal obejmuje nas ochroną.

Piszemy skargę do PayPal, że wysłaliśmy pieniążki, a towar nie doszedł i za kilka godzin pieniądze pojawiają się na naszym koncie, a znikają z konta oszusta.

Sprawdzone 100%. I nie trzeba nawet wychodzić z domu.

No chyba że ktoś wysyła towar zanim otrzyma pieniądze, to wtedy już wina tego że uczciwi ludzie są często bardzo ufni i dają się naciągać takim burakom.

Oczywiście PayPal ma też wadę - kolega sprzedawał towar jakiemuś arabowi, dostał pieniądze, wysyłał towar. Po jakimś tygodniu arab pożalił się że nie otrzymał towaru i koledze zabrano pieniądze z konta i oddano "poszkodowanemu".

Ale myślę że to jedynie nauczka żeby nie robić interesów w krajach trzeciego świata gdzie nie ma prawa i policji, a więc szansy dochodzenia swoich racji (w krajach islamskich dochodzi się racji gwałcąc kobiety z rodziny "wroga" i polewając je kwasem).

wysylajac paczke szacujesz koszt wysylki z nr track. Tu temat sie konczy. Paczka jest ubezpieczona i jesli odbiorca nie dostal to wiesz gdzie zaginela i odszkodowanie dostajesz. Nie wiem ale ja nie wplacam pieniedzy jezeli nie dostane potwierdzenia ze nadawca nadal paczke, ktora mozna sledzic.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

wysylajac paczke szacujesz koszt wysylki z nr track. Tu temat sie konczy. Paczka jest ubezpieczona i jesli odbiorca nie dostal to wiesz gdzie zaginela i odszkodowanie dostajesz. Nie wiem ale ja nie wplacam pieniedzy jezeli nie dostane potwierdzenia ze nadawca nadal paczke, ktora mozna sledzic.

Ty to wiesz i ja to wiem :) ale niektórzy wolą zaryzykować żeby wysyłka była te 5zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Ktoś już kiedyś opisywał przypadek że PayPal zabierze pieniądze z konta ale pod warunkiem że te pieniądze na tym koncie jeszcze są, bo jak ktoś je od razy wypłaci to kicha.

A co się tycz "krajów trzeciego świata", niekiedy się zdarza że kupując na zagranicznych serwisach aukcyjnych (ebay), sprzedający chce pieniądze na konto bo za taki właśnie kraj uważa Polskę.

Sprzedawałem kiedyś na ebayu i zdarzyło się, że jeden przedmiot dojechał połamany. Kupujący założył sprawę na ebayu która automatycznie przeszła do paypal. Paypal pomimo braku środków na moim koncie paypal zrobił mi debet do czasu wyjaśnienia sprawy. Debet oznaczał, że w przypadku rozwiązania sprawy na moją niekorzyść muszę tą kasę przelać albo mi uwalą różnicę przy następnej transakcji. Na szczęście kupujący przyjął rekompensatę.

Nigdy ale przenigdy nie wysyłać kasy za granicę inaczej niż przez paypal (przy zakupach przez ebay). To że zagraniczny sprzedający tak sobie życzy nie znaczy, że tak ma być. A jak mu się nie podoba to wyraźnie mu należy dać do zrozumienia: kasa przez paypal albo f**k off :)

A już tymbardziej nie wysyłać przez western union bo wtedy kasy już nigdy nie zobaczycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon,

sprzedajacy na Ebay-u niemieckim podaja, jakie sposoby przelewu pieniedzy akceptuja. Jesli nie pisze wyraznie, ze PayPal tez, to nie kupuj, bo to nie Ty decydujesz. Czesto pisze "Barzahlung bei Abholung" czyli platne przy odbiorze, lub "Überweisung" - czyli masz przelac na jego bankowe konto. Po "wygraniu" aukcji masz zaplacic a nie pisac ze jak nie ma PayPal to nie zaplacisz, bo to nie jest uczciwe.

Najpierw czytasz - potem licytujesz. Nikt dla Ciebie nie bedzie zakladal PayPal. Po prostu mozesz nie kupowac od takich sprzedawcow. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Stani

co kraj to obyczaj. I w domysle to mialem wlasnie na mysli - wiadomo, ze najpierw czytasz zasady platnosci a potem podejmujesz decyzje. Jeszcze mi sie nie zdarzylo przy 100+ transakcjach na ebayu, zeby ktos mnie prosil o inny przelew niz paypal. Czasem pojawiaja sie opcjonalne formy platnosci w postaci czeku.

Uwazam paypal za najbezpieczniejszy i najlepszy system platnosci. Bo tam kupujacy jest chroniony od poczatku do konca i nie ma szans stracic kasy.

Z tego co widze to w Polsce paypal nie jest jeszcze tak popularny i pewnie predko nie bedzie - bo latwiej zrobic przelew bankowy. Poza tym przelewy sa praktycznie darmowe lub za grosze i wygrywaja pod tym wzgledem z paypalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dokonac przelewu bankowego placac karta debit albo kredyt. Nigdy nie lez do banku i nie wysylaj kasy przy wypelnianiu kwitka w okienku. Taka transakcje powinien bank zapewnic przez online banking albo banking telefoniczny. Dostajesz tzw record transakcji, ktore mozesz wycofac w niektorych bankach nawet do 3 miesiecy. Wystarczy kliknac myszka i pieniazki bank wycofuje i zamraza na kolejne 2 tygodnie a ty wyjasniasz. Dochodzisz do porozumienia to odmrazasz, nie to bank przeprowadza kupno-sprzedaz investigation. Tu tez bardzo prosta sprawa. Kazdy przelew pieniedzy dokonany karta a nie z konta jest do wycofania.

Nigdy sie nie balem placac karta. Dwa lata temu zaplacilem 6 tys funtow za samochod. 6 miesiecy gwarancji, bo uzywany i z komisu. 3 miesiace pozniej poleciala uszczelka glowicy. Zglosilem a mnie poinformowano ze 3 miesieczna gwarancja sie skonczyla. Jak 3 miesieczna jesli mialem na 6. Chciano mnie zrobic w balona, polaczka w UK. Zglosilem do banku, poniewaz kupujac byla adnotacja na jaki cel wplacilem wraz z podanym terminem 6 miesiecy gwarancji. Bank od razu stworzyl zastepczy debet i sciagnal kase od sprzedajacego do wyjasnienia. Sprzedawca w 48 godz po tym pojawil sie pod moim domem i zrobili mi samochod na podworku w 5 godzin. Trzech mechanikow biegalo kolo silnika. Takze spoko. Tylko kwitowany przelew, ktory mozna wycofac.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.