Skocz do zawartości
Maciekelkk

Proszę o pomoc dotyczącą bakteri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ....

Bardzo proszę o pomoc dotyczącą bakterii , które z bakterii stosować i jak dawkować.

Z góry bardzo dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Prodibio BioDigest dawkowanie według zaleceń producenta ;)

Dziękuje i Pozdrawiam ...

Rozumie iz używać ich wczasie dojżewania akwarium jak i po procesie dojżewania....

Jak mogę prosić o podpowiedz które w procesie dojzewania a które po zakonczeniu. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz przekonać się czy jakieś tam bakterie są ci potrzebne ,jeżeli system dojrzewa kontroluj cykl azotanowy i nie lej i nie wydawaj kasy na bzdety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz przekonać się czy jakieś tam bakterie są ci potrzebne ,jeżeli system dojrzewa kontroluj cykl azotanowy i nie lej i nie wydawaj kasy na bzdety

Witam...

Dzięki,

Głęboko więżę, iż dzięki wam uda mi się zbudować własne akwarium, na razie przerażają mnie wszystkie dane staram się je zebrać w jedną całość, a tu pytanie rodzi pytanie...

Wiec przy procesie azotowym użyję jedynie bakterii Bakterie nitryfikacyjne Microbe Lift Special Blend 118 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Dzięki,

Głęboko więżę, iż dzięki wam uda mi się zbudować własne akwarium, na razie przerażają mnie wszystkie dane staram się je zebrać w jedną całość, a tu pytanie rodzi pytanie...

Wiec przy procesie azotowym użyję jedynie bakterii Bakterie nitryfikacyjne Microbe Lift Special Blend 118 ml

Dodam który zbiornik zakupiłem http://erybka.pl/product-pol-4129-Zestaw-eRybka-Blau-Cubic-Compact-Reef-130.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu klasyków akwarystyki wypowiada się że dozowanie na starcie bakterii, przyspiesza dojrzewanie zbiornika a dozowanie ich do dojrzałego zbiornika stabilizuje ich ilość i rodzaj.

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah ja swoje a ty swoje jeżeli masz żywa skale nic nie trzeba lać. Możesz sobie od kolegi z dobrze funkcjonującego systemu chlupnąć trochę wody, w tych butelkach nie ma żadnych bakterii jedynie maga być a nie muszą formy przetrwalnikowe pisałem to wiele razy, ostatnio potwierdził to tez pan dr. z pewnej polskiej firmy która przeprowadza badania laboratoryjne tak ze zbytnio nie nakręcaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce lać niech leje. A Pan z pewnej firmy nie musi być wiarygodny bo sami też bakterie mają w ofercie:

http://www.krakvet.p...ml-p-18848.html

Lanie dobrych bakterii może zwiększyć konkurencję pokarmową i uwolnić Nas od plag. Te wlane bakterie można jeszcze podkarmić małą dawką wódeczkitongue.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiści ja przecież nie zabraniam hahh jakim prawem ,pisze jedynie ze można się bez tego obejść ,z własnego doświadczenia, ciągnę kolejny system bez kropelki bakterii a wszystko hula .Nie ośmielił bym się negować systemów probiotycznych ale jak słyszę ,czytam ,ze się nie da i na start trzeba wpakować w zbiornik 8 butelek tego i tamtego to niemego się powstrzymać :wallbash: Firma sprzedaj to co ludzie kupują ,a takich badan przeprowadzono już mnóstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bakterie potrafią przetrwać w kosmosie na kawałku kamienia i w dodatku potrafią przetrwać podróż przez atmosferę we wnętrzu meteorytu taka buteleczka to dla nich "senny raj"... Formy przetrwalnikowe = "uśpione bakterie".

Ja "leje bakterie" co tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bez lania 8 butelek tego i tamtego się da na pewno ale mała dawkawine.gif... bakterii oczwiściecool.gif jeszcze nikomu nie zaszkodziła.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda wasza opinia , jest dla mnie bardzo ważna , jeżeli znajdziecie czas by ocenić akwarium które zakupiłem a zwłaszcza jego oświetlenie był bym wdzięczny podam jeszcze raz link http://erybka.pl/product-pol-4129-Zestaw-eRybka-Blau-Cubic-Compact-Reef-130.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ma 67cm wysokości, czy 51 ??

Nie widziałem go na oczy,ale jeśli mam coś teoretycznie powiedzieć, to przy tej pojemności, wysokości i oświetleniu to nie za dużo korali tam utrzymasz.

Pojemnościowo i cenowo całkiem fajnie.

Wywal bioballe i ceramikę, gąbkę czyść co 2-3 dni.

Jeśli mają być tylko ryby to zestaw fajny, jeśli myślałeś bardziej nad koraliami, to będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ma 67cm wysokości, czy 51 ??

Nie widziałem go na oczy,ale jeśli mam coś teoretycznie powiedzieć, to przy tej pojemności, wysokości i oświetleniu to nie za dużo korali tam utrzymasz.

Pojemnościowo i cenowo całkiem fajnie.

Wywal bioballe i ceramikę, gąbkę czyść co 2-3 dni.

Jeśli mają być tylko ryby to zestaw fajny, jeśli myślałeś bardziej nad koraliami, to będzie ciężko.

Wysokość 67 cm. Mażę o zróżnicowanym życiu jak i korale tak i ryby, myślałem, iż korale umieszczę na skałach bliżej światła, jednym słowem tradycyjny zbiornik podobne jak wielu z was posiada. Cały czas przeglądam obsadę może kilka sugestii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz mój watek w stopce jak coś to pisz PW

PS gąbkę też wywal

co do ceramiki jeśli jest to siporax to zostaw


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leje bakterie codziennie w malutkiej dawce - 2ml bakterii + 5ml wodki na moje 200l codziennie


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto dodawać bakterie, dzięki temu wspomagamy dojrzewanie i stabilizację zbiornika przez zwiększoną ilość pożytecznych szczepów bakterii. Używam od początku Mcrobe Lift Special Blend podawane od startu systematycznie wedle wskazań producenta, teraz wspomagam się metodą VSV czyli dokarmianie bakterii a bakterie podaje profilaktycznie tylko dwa razy w miesiącu po każdej podmianie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.