Skocz do zawartości
Qlfon

Ile wytrzyma strop w bloku z lat '80?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mij pierwszy post wiec sie przedtsawie. Mam na imie Rafal, jestem z Lublina i mam paroletnie doswiadczenie e akwarystyce slodkowodnej. Teraz mnie naszlo na slone i p miesiecznej lekturze formum postanowilem sie ujawnic. Moje pytanie brzmi: ile moze wytrzymac strop w std bloku z przelomu lat 70/80? Mieszkam na lubelskim LSM (gdyby moze ktos tu byl z Lublina). Wiem, ze moglbym pojsc do administracji, ale obawiam sie ze samo pytanie wzbudzi podejrzenia i odpowiedz w stylu "nie wolno i juz". Jesli to potrzebne to mieszkam na 3 pietrze. Wasze nano sa piekne, ale mi sie marzy pterois volitans, a ta gdzina spora rosnie. Chcialbym miec tylko 1 sztuke z zywa skala. Wiec min to pewnie jakies 300l, prawda? Moze macie jakies doswiadczenia? Prosze podzielcie sie.

--

Pozdrawiam,

Qlfon


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj nie pekaj:Dludzie mają segmenty 5 metrowe z kryształami poscielą i innymi bzdetami tyyyy wiesz ile to waży ..bo ja mysłe że dużo dużo wiecej zabieraj sie do pracy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Pewnie ze moze w sumie to taki regal wazy wiecej, ale moje planowane akwa bedzie mialo ok. 150 dlugosci, wiec nacisk jednostkowy bedzie pewnie wiekszy. Sasiadka pode mna nie jest moze jakas straszna, ale tak min 2 razy starsza ode mnie, wiec nie wiem czy chcialbym ja codziennie ogladac przez dzire w podlodze...

--

Qlfon


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro tak mowisz;) A moze znasz kogos kto specjalizuje sie tutaj w skrzydlicach? Widzialem je w naturze i pamietam, ze lubily raczej polcien niz pelne swiatlo. Chodzi o to czy tez musze 500W powiesic nad zbiornikiem, czy moze mozna mniej. Na ukwialy i korale sie nie porywam bo to jazda bez trzymanki (chociaz smk si udalo i rs4 tez ma ladne nano:))

--

Qlfon


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na same ryby nie inwestuj za dużo w oswietlenie,jesli chodzi o te 500w to powiem ci tak .... POMYŁKA !!! powiem teraz swoje zdanie mam HQI 150 W 2 jażeniowe i jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz 150W +np 2x T5 39W też będzie dobrze dla ryb i dla korali. 300l możesz spokojnie w bloku postawić .Jeżeli ma być tam sama skrzydlica to wystarczy 3,4xT5 39W ale zapewne będziesz chciał mieć też i korale to tylko kwestia czasu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do volitansów to w zupełności dla jednej sztuki wystarczy 160-200l, jeśłi akwarium ustawisz w poprzeg belek stropowych to będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baz :

jak dasz 150W +np 2x T5 39W też będzie dobrze dla ryb i dla korali. 300l możesz spokojnie w bloku postawić .Jeżeli ma być tam sama skrzydlica to wystarczy 3,4xT5 39W ale zapewne będziesz chciał mieć też i korale to tylko kwestia czasu:)

i to świeta racja apetyt rosnie w miare jedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do apetytyu to napewno z czasem bede chcial pewnie i korale. Ale to z czasem, jednak pewnie teraz bede juz musial zaprojektowac akwa roniez "na zapas". Na pewno bedzie sump, skosny komin i refugium (bo chyab przy tym co to aryba potrafi przemielic bedzie mi potrzebne). Teraz pytanie: W jakiej kolejnosci zrobic komory w sumpie? Czy moze byc tak: akwa>komin>refugium>odpieniacz>komora z grzalka i innym sprzetem>akwa? Co powinienem jeszcze dolozyc? Gdzie w przyszlosci nalezaloby umiescic mixer i reaktor? Czy akwa 60x60x120 da rade? Lubie glebokie zbiorniki, ale "w przyszlosci" jak zachce miec korale to nie dam rady tego oswietlic przy rozsadnych kosztach (zreszta o rozsadnych kosztach to chyba w ogole nalezy zapomniec:...

--

Qlfon


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wysokość to zdecydowana przesada efekt super ale skrzydlica będzie zabirała 1/4 p[owierzchni dna rosną do 30cm może 120x60x60? to by było GIT refugium w ogóle nie jest NIGDY konieczne ale racja lepiej je zrobic tylko bedzie potrzebowało osobnego oświetlenia. reaktor jest do wytwarzania wapnia więc myśle że w sumpie nie będziesz potrzebował miejsca tylko w szafce to samo mikser, o komory popoytaj innych bo ja mam 63l bez przelewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam naprościeszego sumpa czyli komora powrotna wody z baniaka razem z komorą odpieniacza przedzieloną szybką co by syf nie wracał do zbiornika a w drugiej jest pompa powrotna i tyle ale możesz zrobić trzykomorwe w środkowej umieścic jakieś glony itp.Skoro chcesz na początku mieć same fish only to nie nie ładuj się w reaktory i miksery bo to kosztowny zbędny sprzęt będzie, częściej rób podmiany wody.Grzałkę daj do głównego zbiornika.Co do oświetlenia takiego głebokiego zbiornika chyba hqi 250W powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi: zle sie zrozumielismy: 120 to dlugosc zbiornika:0 a 60 to wysokosc i "szerokosc"...

Pewnie macie racje z tymi reaktorami i mixerami, ale tak na pryszlosc to bede musial pomyslec o miejscu w szafce. Co do refugium: co sie stanie jesli "posadze" je w glownym zbiorniku? W koncu to tez natura, nie? Wiem, ze moze nie wygladaj najlepiej, ale moze sie da? Fajnie ma to rozwiazane czlowiek w Olimipie (to sie chyba panel nazywa, takie male cos z boku glownego zbiornika)Lepsze jet to od sumpa, gorsze, sluzy do czegos innego, czy jak? Gadalem troche z tym Panem z Olimpu (ma jeszcze sklep obok tej galerii na Naleczowskie), slusznie powiedzial: im dalej w las (akw. morskiej) tym mniej sie wie...true, true...

Q.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafugium jest do kilku celów jedyny obowiązkowy to zapobieganie wahaniom ph w nocy i w dzień jak zapewne wiesz refugium jest oświetlone kiedy w zbiorniku głównym swiatló jest wyłączone poza tym może służyć do filtracji glonami, miracle mud, może miec też specyficzną obsadę itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, ok to wiem, ale czy refugium i glowny tank maja odwrocone pory kiedy sa oswietlane? Tzn: glowny zbiornik ma dzien a refugium noc i na odwrot? W miracle mud to sie chyba nie bede pchal, gdzies czytalem ze wcale nie jest to taki miracle;)

Q.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykazane zostało że to działa nie dzięki miarcle mud a w ogóle dzięki ideei z refugium, dokładnie tak ma byc oświetlane, miracle mud ma jakieś tam minerały czy coś takiego co się uzupełnia w trakcie pobirania p[rzez żywe stworzenia ale ja w to nie wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem co raz wiecej;) (przynajmniej tak mi sie wydaje). Poszukuje dobrej duszy, ktora pomoglaby mi zaprojektowac baniak i sumpa do niego. Planowany rozmiar 120x60x60. NIe mam bladego pojecia jak policzyc srednice rur z komina do sumpa i pojemnosc sumpa tak by w razie Niemca nie musial chodzic po pokoju w kaloszach. Chetnie kogos z Lublina, Rzeszowa badz okolic:)

Pozdrawiam!

Q.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem p.w, odezwij się na gadu to się gdzieś umówimy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qlfon, statystycznie jeden dorosly czlowiek to 75 kg. 4 osoby to juz 300kg.

Wiekszy regal z ksiazkami, krysztalami, srebrami rodzinnymi i porcelana to jak nic grubo ponad pol tony.

300 litrow mozesz spokojnie postawic.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojni możesz stawiać moje akwa.to 240l stoi na podmurówce z cegły do tego dochodzi sump 65l +kupe kamieni bo narazie to malawi ..ale niebawem morskie .mieszkam w bloku z lat50-dziesiątych .aczkolwiek warto stawiać w pobliżu ściany nośnej ale to to chyba wiesz pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.