Skocz do zawartości
Raffy

xenia-SZYBKA POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie dostałem xenie która byłą razem z makgroglonami w torebce klimatyzuje sie juz 3 godziny mam zamiar juz ją przyczepic do skały tylko że ona przyczepiła sie do glona :) co robić ????

mam zamiar ją przyszpilić igłą do skały

PROSZE O SZYBKĄ POMOC CO ROBIC??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj delikatnie oderwać korala od glona, a do tego dodam że chyba lepiej jest gumk recepturką, jakby coś to możesz też mi xenię przesłać mam nadzieję że podziękujesz za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też taką operację przeprowadziłem z discosomą 2cm, przyrosła się do kawałka prolifery to delikatnie oderwałem, potem położyłem na skałce w strefie słabej cyrkulacji, dziś to najwieksza z moich discosom, ok. 4cm srednicy, na początku była prawie nejmniejsza z 5 innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi dzięki za pomoc a może ktoś inny sie wypowie???

zależy mi na czasie bo przecież nie będzie ona leżeć mi tak w nieskączoność w worku


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem czemu ty chcesz pomocy innych, myślisz że jak ja stanę obok swojego odpieniacza to statystycznie mam takie samo IQ jak on, choć swój już wywaliłem tylko miejsce w baniaku zajmował, ja tak zrobiłem i jest dobrze to normalnie jakąś niechęć do mnie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaklinuj szczepke miedzy żywą skała i to wszestko wcisnij jakiś grubszy kawałek z żwiru koralowego - ŻADNYCH gumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko :) ale wole usłyszeć opinie kilku osób

P.S niestety nie mam żwirku koralowego

a co z glonem przyczepionym do niej-co robić??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do gumki może sie przyrosnąć, ale zauważ kolego piona że jesli wciśnie się szczepke między skały a cyrkulacja dookoła będzie silna to może se wylecieć, tak robił QbaB i jakoś dobrze to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór zostawmy raffyemu........... dla mnie najlepiej byłoby gdyby mi wysłał tę xenię ale scenariusz raczej mało mozliwy :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xeni mam z 5-6 szczepek i kilka malutkich

prubowalem najmniejszą z nich przyszpilic do skały ale szpilka niechce wchodzic w skałe :)

P.S czy mam wyłączyc jedną z pompek na okres kilku dni aż przyrosnie ??? bo teraz gdy wrzystkie włącze to ją oderwą

HELP


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weż kawałek tufu i umieść w strefie słabej cyrkulacji wody u mnie sie w jeden dzień grzyb przyrósł, ja miałem jedną pompkę no i było dobrze, raffy, mogę od ciebie odczepic którąś ze szczepek np. tę przyrośnięta kontakt na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczepiłem juz 5 xeń zostały mi jeszcze największe,glony delikatnie oderwałem lecz mały kawałek został u podstawce xeni (może być??) bałem sie jego odrywac ,wbiłem szpilke w podstawke xeni i przyszpiliłem do skały (zobaczymy czy bedzie sie trzymać) wyłączyłem pompke na czas przyrastania tylko niewiem czy ją ponownie włączyc bo xenia i tak mocno "faluje"

P.S rozumiem że szpilke musze wyjąć po kilku dniach (co będzie jeśli nie wyjme) ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to może się w okresie przyrastania przyrosnąc do szpilki jak przebiłes xenię, pompka ma chyba regulację, a jak nie to zrób tak by bardziej poruszała powierzchnię wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie jak przyrośnie to xenia sama przejdzie sobie trochę dalej i "wydali" szpilkę:) i włącz pompe xenia sie przyzwyczai do silnego pradu przynajmniej u mnie tak jest a jak jej nie bedzie odpowiadac to i tak pójdzie sobie gdzie indziej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdzie sobie?? przykuta szpilką??

ok włączyłęm pompe udało mi sie przyszpilić większą xenie teraz zabieram sie za największą :)

P.S czy jeśli xenia po przyszpileniu będzie troche "pod kątem" to sie sama wyprostuje czy nic jej nie będzie??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko jak jej nie bedzie odpowiadac miejsce to na bank sobie pójdzie gdzie indziej a szpilkę bedziesz mógł wyjąć po trzech czterech dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba xenie się nie poruszają przecież to nie ukwiał, do tego nie ma zdolności jednostronnego wydłużania taknki jak fungie, może się mylę ale tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostałą mi jeszcze jedna xenia (dużo ich dostałem :) - dzięki Andrzej)

zauważyłęm że dla jednej z xeni spuchł(chyba) "pieniek" stałą sie taka gruba-moze taka byłą wczesniej ale jest grubsza od innych xeni -co to ma znaczyc?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tak szybko jak ukwiał nie łazi ale po dwóch trzech miesiącach skolonizuje sobie całą skałkę a potem inne i inne i tak dalej

akwa100l12sg.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzystkie xenie na miejscu :D przeznaczyłem na nie 3 skałki -przyszły dom błaznów :D

ładnie "pulsują" nawet się troche rozłożyły choć mam wyłączone oświetlenie

fotki będą za kilka dni (jak dobrze pójdzie :) )


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jedna z xeni "leży na skale" choc ruch wody jest duży ta sama xenia ma jak by większy pieńek od innych xeni-to znaczy że sie nie przyjeła ??

inne xenie są wporzo


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko oki ten (PIENIEK)JAK sie napompował to dobry znak .Jak mi gorbik opieprzył całą xenie to został też taki pieniek Odwagi kolo i cierpliwosci:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.