Skocz do zawartości
Gość

dojrzewanie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,

Dokładnie 20.02.2012 zalałam akwarium..

od tego czasu sobie dojrzewa.. mam tylko pytanie co do skał.. czy to jest dojrzewanie?:) czy przebiega ono dobrze...? bo czekam i czekam, kolorki się troszkę zmieniają...

czy długo trzeba czekać na glony wapienne..? czy dłuższe świecenie przyspieszy ten okres czy tylko go może wzburzyc?

aktualnie świece 1h actynika, 5h pełen zestaw i godzina actynica ( akwarium ReefMax).. proszę o podpowiedź jak długo powinnam świecic na takim etapie..

i ostatnie pytanie: czy na ostatnim zdjęciu jest to coś ciekawego...? to malutkie białe?:)

serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc..

post-14004-0-41955400-1331584640_thumb.jpg

post-14004-0-85002300-1331584746_thumb.jpg

post-14004-0-00831900-1331585045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego źródła skała ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zakupiłam skałę w sklepie, nie mogę powiedzieć czy to się nazywa z "działającego zbiornika" bo faktycznie zbiornik działał i nawet z jedna ryba pływała z tymi skałami..

Od początku miała te farfocle, nie wszystkie udało mi się zrzucić... 1 kawałek kupiłam w erybce i nic się na nim nie dzieje...ale był też najpóźniej zakupiony.. co z tymi farfoclami?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet miesiąca skała nie ma, daj jej czas. Jeszcze przeżyjesz szok jak wyjdą glony zielone, brunatne i inne tęczowe. W zakładce Dla początkujących znajdziesz elementarz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet miesiąca skała nie ma, daj jej czas. Jeszcze przeżyjesz szok jak wyjdą glony zielone, brunatne i inne tęczowe. W zakładce Dla początkujących znajdziesz elementarz.

Sorry za offtopa ale spokojnie nie denerwuj się z kobietą trzeba delikatnie. Pomóc a nie krytykować. harhar.gif Jak mamy się na wzajem krytykować to na h*j nam to forum ?

Przepraszam za wulgaryzmy mam nadzieję ,że ADMIN mi wybaczyunworthy.gif


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie denerwuje przecież. Emotek nie użyłem to już złosc ?

Kłaniam się, całuje w rączke, puszczam przodem :ice:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie denerwuje przecież. Emotek nie użyłem to już złosc ?

Kłaniam się, całuje w rączke, puszczam przodem :ice:

No i już lepiejthumbsup.gifthumbsup.gifthumbsup.gif


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha,i tym o to sposobem dostalam odpowiedz na wszystkie pytania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...skala moze dojrzewac bardzo dlugo lub krocej,zalezy to wszystko od wielu czynnikow...Samo dojrzewanie skaly powinnas monitorowac testami (TM,Salifert) bo ze zdjecia trudno jest powiedziec czy ta skala juz dojrzala czy jeszcze nie.Takie wstepne dojrzewanie to amoniak O,NO2 O a dalej sama zauwazysz zmiany,moga pojawic sie niechciane glony;ktore beda przechodzily ewolucje...Jezeli wystapia glony w duzej ilosci to po dojrzewaniu zabralbym sie za "vodka method",po niej glony znikna i skala bedzie bez "farfocli".Wbrew pozorom takie cos jak dojrzewanie ksiazkowe nie istnieje ze w ktoryms tam dniu znika NO2 i zaczyna wzrastac NO3.Mozesz problemu glonow nie miec prawie wogole a mozesz miec ich wysyp...Tyle co swiecisz to wystarczy dla dojrzewania...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super-ciezko cos mi idzie z tymi testami:)ale mam

Je wiec bede probowac.dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.