Skocz do zawartości
smk

żółtek i rurówki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś żółtek (zebrasoma żółta) podgryza rurówki?!

Jak do tej pory było wszystko ok - nie ruszał mojej dużej białej rurówki. Ale od czasu kiedy dodałem do baniaka pensetnika to... żólta zaczeła podgryzać mi rurówki. Zarówno starszą dużą białą rurówke jak i nową żółtą małą.

Co najdziwniejsze pensetnika nie przydybałem na skubaniu rurówek a wiem że są do tego zdolne. Ale ten beszczelny zółtek od kogoś musiał się nauczyć.

Skubaniec jest tak perfidny że jak tylko któraś rurówka wystawi piuropusz to zółta jak z procy podlatuje i go dziabie. No co za beszczel!

Pensetnika śledziłem chyba całe dwa dni ale grzecznie sobie coś tam ze skałek wyjada a rurówki zostawia w spokoju. Co w tego pokolca wstapiło? Wie ktoś czy to jakiś wybryk może (chce "zaszpanować" :( przed pensetnikiem) czy jak?

Szkoda mi mojej białej rurówki bo to piękny 20 kilku centymetrowy okaz (piuropusz może biały ale ładny)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj olewa. mam dwie calkiem spore u siebie i nic. czasem tylko mu sie zdarzy jedna czy druga ogonem szturchnac zeby sie schowaly ale tylk owtedy jak za nimi cos smakowitego na skalce zauwazy i nie umie tego dosiegnac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zebrasoma żółta też jest i rurówka też ale nigdy zebrasoma nie zaiteresowała się rurówką choć głodna jest zawsze. Myśle że twoja zebrasoma to zazdrośnik gdzieś poczytała że pensetnik je rurówki.. no to tak jak z psem ogrodnika..


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mi się tak wydaje że robi to żeby przyświrować przed pensetnikiem że jest bardziej "pensetnikowata" niż on :)

Przeniose rurówki w inne miejsce w baniaku to może je zostawi w spokoju.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile Ci juz nie przyrosly do skaly. jak przyrosly to lepiej nie ciagnij ich na sile bo tylko rurke uszkodzisz a robala nie ruszysz


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK. A co Twój pensetnik je? Mój cały czas szukał czegoś w skałach. Rurówek (mam 2 szt.) ani razu nie ruszył. Podobo też miał apitasje zjść i też żadnej nie ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dla odmiany glony wcina!!!!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie. Wcinał chyba tzw. spagetti worm (czy jak to się pisze). Widziałem jak na nie polował robiąc akrobatyczne pozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał - Pensetnik faktycznie akrobacje robi niesamowite zeby sobie robaczka ze skały wyciągnąć :)

W aquanurcie podobno wcinał pięknie granulki ale u mnie ma je w nosie bo ma tyle jedzenia na skałkach że mu się nie chce biegać za granulkami

A co do żółtej to jestem przekonany że to z wredoty to robi - bo jeść jej nie żałuje (algi nori dostaje 1 -2x dziennie + 2x dziennie sucha karma dla wszystkich zwierzaków)

Przestała walczyć z pensetnikiem i teraz zmieniła kumpla z hepatusa na pensetnika i wszędzie za nim pływa jak kumpel z kumplem. Pocieszne te zwierzaki w akwarium.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK . Tylko że pokarm na skałkach za jakiś czas się skończy. U mnie też olewał granulki i mrożonki. Wolał to ze skałek. Nie chciał się przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zdechł ci z głodu? Zastanawiam się czy nie zaczać hodować jakiegoś żywego pokarmu dla rybek i korali - może artemie czy coś? Bawił sie w to ktoś.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Normalnie pływał i nagle trach. 2 dni i po rybie. Nic niechciał jeść. A mówili w sklepie że już normalnie pobiera pokarm sztuczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.