Skocz do zawartości
santos

Nasze pierwsze morskie - Aquael 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Pozbądź się "brzydala" i błazenków. W takim litrażu prędzej czy później odejdą na wieczną rafę. Nie pozbędziesz się też nigdy plagi glonów i/lub cyjano.

Acreichthys tomentosus to całkiem spora ryba i zastanawiał bym się czy 100 litrów to nie jest dla niej za mało a 30 litrów to poprostu "hardcore".

Błazenki "occelaris" trzyma się w hodowlach w 40 litrach ale nigdy nie jest to oddzielne akwarium tylko zbiornik podłączony do "systemu". Sam trzymam pary błazenków w 50 litrach i mam wrażenie, że korzystają tylko z połowy zbiornika ale są to akwaria podłączone do 1300 litrów "reszty" w tym 200 litrów DSB...

Purigen to jest taki "odpieniacz" w proszku - odcina cykl azotowy przez usuniecie "materii organicznej" ale nie usuwa azotanów amoniaku ani azotynów [patrz strona producenta]. Purigen nie jest tak "doskonały" jak piszą - gdyby taki był to nikt nie stosował by innych metod filtracji.

Kup zwykły zbiornik - i tak na początku wydatki będą bardzo duże a przezroczystość szkła jest najmniej ważną rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że z NO3 będziesz miał problem nawet stosując purigen w małym akwarium.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal jakoś "na dniach" trafi na targowisko. Błazny natomiast są maciupeńkie i one już zostaną. Zmiana litrażu na tą 80L planujemy w przyszłym tygodniu. W piątek 6 kwietnia powinno być akwa gotowe tak więc wtedy rozpoczniemy zabawe z nieco większą szklanką. Napewno 30L to olbrzymi błąd i wydaje się, że chociażby paredziesiąt litrów więcej a utrzymanie w miare stabilnych parametrów będzie łatwiejsze. Będzie problem z przeniesieniem akwa - chyba odłowimy mieszkańców, spuścimy wodę i dopiero wtedy będzie możłiwe przeniesienie akwa. Skałę nie zasiedloną przez korale od razu planujemy wrzucić do nowego baniaka. ok 50 L wody weźmiemy ze sklepu z działającego zbiornika. Później pospuszczamy trochę wody z naszego 30L do nowego szkła. Niedawno skończyło się dojrzewanie w 30L i trochę demotywujące jest czekanie kolejnych tygodni na dojrzanie większego baniaka - no ale cóż <_<

Tak więc w planach na za tydzień jest większy baniaczek i dokupienie ok 5 kg skały (planuje ok 13-15 kg).

Więcej za jakiś czas.

Z góry dziękuję za komentarze. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Poszukajcie jakiegoś akwarysty w okolicy - może wam przetrzyma zwierzaki.

Ja bym wam przetrzymał życie w reefmaxie i odkupił brzydkiego ale do mnie jest daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 50 L wody weźmiemy ze sklepu z działającego zbiornika. Później pospuszczamy trochę wody z naszego 30L do nowego szkła.

Tej wody to może poszukaj lepiej od kogoś z forumowiczów bo na tym forum już sporo było o jakości wody ze sklepowych akwariów - wrzucisz tam już na start sporo życia więc system wg mnie powinien być jak najbardziej stabilny.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej wody to może poszukaj lepiej od kogoś z forumowiczów bo na tym forum już sporo było o jakości wody ze sklepowych akwariów - wrzucisz tam już na start sporo życia więc system wg mnie powinien być jak najbardziej stabilny.

Dzięki za radę. Problemem jest to, że chyba nie ma nikogo z Kielc (przynajmniej nie widziałem nikogo). W sklepie ufam właścicielowi, ale jeśli będzie okazja wziąść wodę od kogoś z forum no to skorzystam. Ewentualnie mogę oddać do sklepu swoje błazny i trochę życia co mam. Jeszcze zobaczymy jak to będzie. :thumbup: nie możemy się doczekać większego baniaczka :thumbsup: jest już nawet cel 30 --> 80L --> 200-240 L jesień 2013 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie jakiegoś akwarysty w okolicy - może wam przetrzyma zwierzaki.

Ja bym wam przetrzymał życie w reefmaxie i odkupił brzydkiego ale do mnie jest daleko...

No właśnie szkoda... W stolicy morszczaków jest multum, w CK ... :question::wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie wymierzyliśmy i będziemy zamawiać baniaczek 66 x 31 x 42 cm = ok 85 L. Szerokość jest tragiczna ale tylko na taka możemy sobie obecnie pozwolić przez kolosalnego przemeblowania... W planach jest panel boczny mniej wiecej - 16x31x42 co daloby 20L. Pozostałe 65 litrów będzie już zbiornik właściwy. Dokupimy jakieś 6 kg skały. Zbiornik ma być gotowy na piątek 6 kwietnia. Wieczorem jeszcze podocinam szkło i zrobie panel i w sobotę wieczorem lub niedzielę planuje zalać szkło.

Pytanie odnośnie cyrkulacji... mam nową Koralię Nano 900 oraz JVP (?) 3000 l/h. Czy wrzucić tą JVP? Wątpie aby tam wydajność faktycznie była 3000l/h tak więc spróbujemy to. Wolelibyśmy nie dokupywać już cyrkulatora... chyba, że się trafi okazja :)

Odnośnie baniaczka obecnego. Wczoraj doszły dwa rodzaje mordek Zoa od Nemezis'a :unworthy:

Euphyllia Paraancora zaczyna się dzielić. Kupiłem z 3 główkami, na jednej widoczny był początkowy podział na 2. Obecnie wszystkie główki się dzielą na 2 i 3 tak więc powinno być ok 7-8 główek za jakiś czas :thumbup:

Wczoraj rozszczepiałem Xenie i posadziłem małą szczepkę obok Aiptasii... Na naszych oczach została zjedzona!!! pare polipów wystawało z mordy Aiptazji. Pierwszy raz widziałem i słyszałem o takim czymś. Do nowego baniaka za jakiś czas dojdzie krewetka Wundermanni - może coś zdziała bo nasz młody brzydal bierze się tylko za małe sztuki - sam jest mały.

Więcej później

:welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem nowe akwa :thumbsup: . Stare przenieśliśmy na biurko i powoli wzieliśmy się za nowe. Otworze nowy temat i więcej o tej przeprowadzce w nowym wątku.

POZDRAWIAMY :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.