Skocz do zawartości
Rebciu

Średnica spływu do sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy średnicy śrubunku.

Pompa Deltec 4040 mająca ponad 4000 l/h do zamontowania za zewnątrz sumpa. Średnica wlotu do pompy 32 mm, średnica wyjścia 25 mm. Biorąc do uwagę straty przy podnoszeniu słupa wody na wyjściu nie powinno być więcej jak 3000 l/h.

Kalkulator: http://reefcentral.com/calc/drain.php wylicza, że wystarczy śrubunek 32 mm.

Chciałbym się dowiedzieć co o tym myślą bardziej doświadczeni koledzy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem 40mm chociaz wystarczal 32mm.

Ale ja jestem ostrozny z natury :) Oraz lubie eksperymenty, wiec na wszelki wypadek ew. przerobek zrobilem wiecej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powrot mam na AM OR3500 też zrobiłem 32mm

(a czy wystarczy to się okaże jak odpale w tym tygodniu akwa :) )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, jaką masz pompę obiegową?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam kupione za pol ceny AM OR3500, ale to tylko z powodu ceny. Wogole mam pare pomyslow, na zasadzie ekeperymentu i majsterkowania, ale nie chce wszystkiego kupowac na raz, bo to duze obciazenie dla budzetu domowego i zona zacznie marudzic :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wszystkim uprzejmie dziękuję


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OR 3500 chodzi u mnie bez problemu przy zrzucie fi 32 mm przy różnicy poziomów 140 cm, a OR 6500 chodzi przy zrzucie fi 40 mm przy różnicy poziomów 155 cm. W obu baniakach zrzuty regulowane zaworem kulowym więc jest jeszcze troszkę zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.