Skocz do zawartości
pietrucha

Red Sea-nowe preparaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegos czasu jest dosc glosno na temat nowych testow,preparatow,soli Red Sea,wiec moze uzytkownicy podziela sie swoimi opiniami na temat preparatow przez siebie uzywanych,to moze pomoc innym w przyszlym wyborze.Ja osobiscie ostatnio zakupilem test na PO4 bo moj stary Salifert sie konczyl i byl stary o 3miechy za stary :thumbdown: ,wiec moje spostrzezenia nie moga byc traktowane jako porownanie. Nowy RS pokazal mi 0,08-Salifert 0,03,co do wykonania i latwosci wykonania testu to sie postarali,plastykowe pudeleczko,precyzyjny odczyt,w jednym pojemniczku woda w drugim woda plus dwie ciecze testowe,latwizna,wszystko narysowane nie trzeba znac angielskiego,naprawde dobrze zrobione. Jestem takze w posiadaniu NO3PO4-x jednak na temat dzialania jeszcze sie nie wypowiem bo za wczesnie,moge powiedziec tylko ze smierdzi acetonem,sprawdze czy zmywa lakier do paznokci to bedzie pierwsza opinia na temat dzialania :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, czytałem bodajże na RC właśnie o ich teście na PO4. Wynik 0,08 pojawia się zdecydowanie zbyt często. Z tego co pamiętam producent się wkt=ręcał temperaturą barwową światła przy jakim był robiony test. Jak nie zapomnę to jutro wrzucę link do tego tematu...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na no3 nopox dziala juz sprawdzone a co do po4 to nie wiem bo mam żywice wchlaniajaca z BA ktora robi robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSea to ja stosuję test na NO3 i jeśli chodzi o odczyt to da mnie jest to najlepszy test spośród tych, które używałem. Wcześniej stosowałem Saliferta i Seachema. Niestety nie wiem jak z jakością wyników, ale w porównaniu z Seachemem to były porównywalne.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem takze w posiadaniu NO3PO4-x jednak na temat dzialania jeszcze sie nie wypowiem bo za wczesnie,moge powiedziec tylko ze smierdzi acetonem,sprawdze czy zmywa lakier do paznokci to bedzie pierwsza opinia na temat dzialania :thumbsup:

Znaczy, że w składzie jest wódka i ocet. A jak śmierdzi acetonem to raczej nie dobrze, bo składniki przereagowały. A nie piszą, żeby w lodówce to cudo trzymać?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że w składzie jest wódka i ocet. A jak śmierdzi acetonem to raczej nie dobrze, bo składniki przereagowały. A nie piszą, żeby w lodówce to cudo trzymać?

zawiera methanol i acetic acid - wodka i ocet, nic nie wspomnieli zeby trzymac w lodowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

NO3:PO4-X zbiera same dobre opinie, podobnie jak test na Potas.

Chociaż nie powiem czekam na Saliferta, bo ich testy kosztują 15 euro, a Red Sea 45 ;)

Jak sam zauważyłeś płaci się za plastikowe pudełeczka i gadżety do zakraplania.

Używam ich soli Coral Pro, testu na Potas i jestem z obu zadowolony, chociaż z uwagi na metodę jaką teraz prowadzę w akwarium zmienię ją na zwykłą Red Sea, bo ma zbyt wypasione parametry :harhar:

Jeśli porównać ją z inną wypasioną solą TM Bio Actif to wybrałbym RS, jest w niej o niebo więcej bakterii niż w TMBA, nie wywala żadnych nalotów na szyby i nie powoduje ataku glonów po każdej podmianie. To moje doświadczenie, plus to co można wyczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na PO4 jest droższy od salifert ale salifertem zrobimy 60 a RS 100 wiec wychodzi mniej wiecej to samo,zapomnialem dodac ze test wykonalem 3 razy i za kazdym razem wynik byl 0,08 wiec chyba ok,zobacze w niedziele.Co do NO3PO4-X to paznokci nie zmyje ale rozmiekcza lakier moja kobieta byla testerem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3:PO4-X zbiera same dobre opinie, podobnie jak test na Potas.

Chociaż nie powiem czekam na Saliferta, bo ich testy kosztują 15 euro, a Red Sea 45 ;)

Jak sam zauważyłeś płaci się za plastikowe pudełeczka i gadżety do zakraplania.

Używam ich soli Coral Pro, testu na Potas i jestem z obu zadowolony, chociaż z uwagi na metodę jaką teraz prowadzę w akwarium zmienię ją na zwykłą Red Sea, bo ma zbyt wypasione parametry :harhar:

Jeśli porównać ją z inną wypasioną solą TM Bio Actif to wybrałbym RS, jest w niej o niebo więcej bakterii niż w TMBA, nie wywala żadnych nalotów na szyby i nie powoduje ataku glonów po każdej podmianie. To moje doświadczenie, plus to co można wyczytać.

sole zawierają bakterie?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja jestem zawiedziony produktami RS. Najpierw używałem Reef Foundation B (Alk) aby podnieść Kh i niestety ani rusz za to Kh buffer Kenta sprawdził się super.Ostatnio kupiłem też sól Coral Pro i przed podmianką zrobiłem testy, solanka mieszała się ok 48 godz a parametry całkiem inne niż podaje producent:

KH miało być 12.2 a mi wyszło 9.6 na salifercie i nawet jeśli salifert zaniża o jeden to i tak byłoby 10.6

Ca niby 450 ja miałem 390

Mg 1340 a wg saliferta 1280

Tak więc jak dla mnie :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

sole zawierają bakterie?

Okazuje się że tak. Ale chyba tylko te naturalne pozyskiwane przez odparowywanie, a nie te całkowicie sztuczne. Chyba miało to coś wspólnego z kryształkami naturalnego NaCl.

Ktoś zrobił testy i okazało się że w soli Red Sea są naturalne bakterie nitryfikacyjne, po podmiance obserwuje się gwałtowny wzrost populacji bakterii w akwarium.

Piszą o tym w necie, na nano.com i rc, nawet widziałem gdzieś wykres, możesz poszukać mi się nie chce ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że tak. Ale chyba tylko te naturalne pozyskiwane przez odparowywanie, a nie te całkowicie sztuczne.... Chyba

Ktoś zrobił testy i okazało się że w soli Red Sea są naturalne bakterie nitryfikacyjne, po podmiance obserwuje się gwałtowny wzrost populacji bakterii w akwarium.

Bardzo ciekawa wypowiedz. Mozesz wyjasnic co to sa "calkowicie sztuczne bakterie?"


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitanowi chodziło o naturalnie pozyskaną sól przez odparowanie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bardzo ciekawa wypowiedz. Mozesz wyjasnic co to sa "calkowicie sztuczne bakterie?"

Pisałem o całkowicie sztucznych solach. Jak zapewne wiesz sól Red Sea pozyskiwana jest z naturalnej wody morskiej.

Mam ten wykres i artykuł,których wczoraj już nie chciało mi się szukać.

Przedstawia poziom bakterii w mililitrze wody na przestrzeni 5 dni od rozpuszczenia danej soli. Jak widać RS dystansuje konkurencję i poziom cały czas rośnie, podczas gdy u konkurencji spada.

fig_15.jpg

http://www.advancedaquarist.com/2011/3/aafeature

A gdzieś na którymś z zachodnich forum kolega pisał, że bakterie zamykane są w kryształkach NaCl w formie przetrwalnikowej podczas procesu odparowywania wody z soli i uwalniane żywe kiedy rozpuszczamy sól w wiaderku.

Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na działanie zbiornika, ale jeśli coś jest 'bio active' to na pewno sól Red Sea a nie TM, tylko dlatego o tym wspomniałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.