Skocz do zawartości
okrzemek

[P/K] korale miękkie na początek przygody z słonym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Najchętniej przyjmę ewentualnie tanio kupię malutkie szczepki ładnych korali miękkich, najchętniej kolorowe zoa (dosłownie 3-5 mordek), ciekawe, kolorowe discosomy (nawet 1 grzybek), ricordee w dowolnym kolorze.

Jestem zupełnie początkujący, w baniaczku prawie sama skała nie mam jeszcze się czym odwdzięczyć (chyba że krewetami słodkowodnymi).

Najchętniej w Warszawie, ale z przyjemnością pokryję koszty przesyłki konduktorskiej jeżeli komuś spoza Wawy zachce się pomóc świeżakowi.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego załóż temat w dziale "Nasze akwaria" opisz setup, zrób kilka zdjęć i może coś dostaniesz.

A tak to niby skąd ludzie mają wiedzieć jakie warunki zapewnisz zwierzakom.

Trochę wysiłku.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego załóż temat w dziale "Nasze akwaria" opisz setup, zrób kilka zdjęć i może coś dostaniesz.

A tak to niby skąd ludzie mają wiedzieć jakie warunki zapewnisz zwierzakom.

Trochę wysiłku.

Może błędnie wyszedłem z założenia, że zdjęcia akwarium się zamieszcza jak się jest czym pochwalić, a ja na razie nie mam :no . Kupka gruzu i kilka malutkich szczepek korali w 30 litrowej kostce. Kto by to chciał oglądać?

Warunki zapewniam dobre, wikt, opierunek i kryształową wodę. Korale, które mam pięknie pompują, krewetki pływają, nic mi nie padło. Nawet rybka, która wylazła z zakupionej żywej skały nie padła i wygląda na zadowoloną, a podróżowała "na sucho".

Trochę w życiu narozdawałem roślin, mchów i krewetek słodkowodnych i potem widziałem je na zdjęciach jak akwaria rozwinęły się, nabrały blasku i właściciele zapragnęli się nimi pochwalić :). Jak ktoś potrzebuje to dostaje. Każdy z nas kiedyś zaczynał.

Pisanie i wrzucanie zdjęć nie jest dla mnie wysiłkiem tylko przyjemnością bo to element hobby.

Czuję się upomniany i zaraz założę temat, niestety jeszcze nie poradziłem sobie z ustawianiem aparatu więc zdjęcia są kiepskie.

Pzdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

Zobacz że pierwsze zdjęcia baniak to zazwyczaj pusta ściana, miejsce na podłodze, potem jest etap wojny, okopów, i z tego rozgardiaszu wyłania się coś co przypomina kałuże a na końcu ocean.

Sam nie założyłem takiego tematu i teraz żałuję. Ale mój następny baniak będzie miał odpowiednią dokumentację.

Jak już opiszesz i obfotografujesz co trzeba (jest na forum temat jak ustawić aparat ;) ) to daj na PW nr telefonu. Jakieś miękaski znajdę, a i baniak słodki w pracy z kreweci się ucieszy ;)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

Zobacz że pierwsze zdjęcia baniak to zazwyczaj pusta ściana, miejsce na podłodze, potem jest etap wojny, okopów, i z tego rozgardiaszu wyłania się coś co przypomina kałuże a na końcu ocean.

Sam nie założyłem takiego tematu i teraz żałuję. Ale mój następny baniak będzie miał odpowiednią dokumentację.

Jak już opiszesz i obfotografujesz co trzeba (jest na forum temat jak ustawić aparat ;) ) to daj na PW nr telefonu. Jakieś miękaski znajdę, a i baniak słodki w pracy z kreweci się ucieszy ;)

Jest temat ;)

Pzdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.