Skocz do zawartości
Leszek51

Mały sump

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do adaptacji słodkiego 170 l. na słone. Chciałbym zrobić sump i w nim umieścić odpieniacz i grzałkę. Problem polega na tym, że szafkę mam dzieloną w połowie i usunięcie tej ścianki nie wchodzi w grę. A więc sump musi być nie większy niż 30x30 cm. (ok 40l.) Googluję od 3 miesięcy w poszukiwaniu jakiegoś opisu, schematu itp ale jak na razie - bezskutecznie. Czy ktoś mógłby mi pomóc w zaprojektowaniu takiego mini-sumpa? Może jakiś link? Rozważałem kupno jakiegoś odpieniacza zewnętrznego, ale wolałbym żeby był on jednak schowany w szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobienie w/g mnie słodkiego na słone jest mało opłacalne, więc przemyśl jeszcze raz temat.

Zakładam, że robisz to z oszczędności, a oszczędny dwa razy traci :)

Też miałem taki dylemat.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydziel boczne 15cm na panel filtrujący który zasłoni ci odpieniacz i inny sprzęt, 30x30 trochę mało. No i nie napisałeś jaki odpieniacz byś chciał powiesić.

Możesz tez próbować z czymś takim, mam identyczny tylko podstawa 45*45.

thumb_sampiak.jpg


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa 30x30 i h30 (bo wyzszego raczej nie zrobisz - nic nie moglbys praktycznie w nim robic) to jakies 27L brutto. Ok 60% (moze50%)objetosci i tak juz bedzie zalana woda to jakies 17L. Wiec zostaje ok 10L brutto. Z akwa 170L przy braku pradu moze splynac taka ilosc, moze troszke mniej.

Musisz policzyc dokladnie czy sump przyjmie Ci wode w razie braku zasilania, poprostu wszystko dokladnie policzyc.

Pozdrawiam

Maciej Łukaszuk


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.