Skocz do zawartości
Maciek1

Pytanie o skałę wulkaniczną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów morszczaków. Dawno mnie tu nie było i narazie się nie zapowiada żebym się pokusił na morszczyznę ale.

Może wy mi odpowiecie na to skomplikowane pytanie dotyczące słodkich rybek.

Czy skała wulkaniczna będzie dobrym siedliskiem bakterii denitryfikacyjnych??

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam że was takimi bzdurami nękam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy, to ODPADA !!!

Za duzo w niej trujacych zwiazkow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to tuf, ktory kiedys byl zywa skala i urosl w oceanie to OK.

To do morskiego.

W slodkim juz wieksza roznorodnosc, ale tez tuf wapienny nie moze byc pochodzenia wulkanicznego.

To tyle co wiem na pewno.

Moze sprawdz na malawi.pl jakich wapieni uzywa sie w slodkim.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za mało porowaty. Ma za małą powierzchnię żeby dobrze działał. Lepsza będzie ceramika. Aqua Medic w swoim denitryfikatorze stosuje biokulki. Denitryfikacja to skomplikowany proces i trzeba go ciągle kontrolować. A może chodziło o bakterie nitryfikacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś inny materiał mógłbym umieścić jako dekorację i podłoże filtracji biologicznej w tanganice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Krakowie. Masz dostęp do bardzo dobrego materiału do Tanganiki. Wapień. Nie musisz kombinować. Do filtra możesz wrzucić ceramikę albo kulki, trochę gąbki i po sprawie. Możesz też pomyśleć o filtrze hydroponicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam w akwarium właśnie skałki wapienne bo tutaj tego nie brakuje. Myślałem jednak aby wsadzić coś bardziej porowatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denitryfikator musi pracowac w deficycie tlenowym. Wiec albo filtr podzwirowy (lub inne "patenty") albo specjalne urzadzenie.

Wiec nie bardzo lapie zwiazek skal wapiennych lub wulkanicznych z denitryfikacja.

Nitryfikacja jest tlenowa, a te bakterie osadzaja sie praktycznie wszedzie.

Jak slodkie ma sporo roslin i nie jest przerybione (i jest dojrzale) to powinno samo dac sobie rade z nitryfikacja.

Ale niech sie wypowiedza spece od slodkiego.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek1

Miałem do niedawna tanganikę więc skrobne pare słów.

Numer z żywą skałą i jej właściwościami filtracyjnymi w słodkim nie przejdzie.

Uważam, że dla pyszczaków na dno najlepszy jest piasek (żadne tam żwirki czy filtry podżwirowe). Rybki pokazują wtedy swoja prawdziwą naturę i kopią budując sobie norki i kształtując na swoje potrzeby otoczenie.

Niezbedne jest też budowanie grot z wapienia co pozwala utrzymać wysoką twardość wody, daje rybą niezbedne kryjówki, ustalić rewiry i strefy wpływów:)

W moim zbiorniku filtrację zapewniały filtry oraz glony obrastające wszystkie skałki. Utrzymanie czystości dna zapewniały ślimaki świderki zjadające odpadki i urzyźniające podłoże.

Nie widzę sensu kombinować na siłę - naśladujmy naturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.