Skocz do zawartości
natalia83

Pęcherze na rybach

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę znalazłam na chryspisera heminacea na obu bokach coś jakby pęcherzyki, albo oparzenia (odciski?) chyba wypełnione płynem lub powietrzem o wielkości może z 1,5 mm średnicy, ewidentnie pod skórą, bez dodatkowych objawów. Zaopatrzyłam się w dobrą lupę by przyjrzeć się dziadostwu z bliska. Pęcherz po jednej stronie zniknął, z drugiej już nie przypominał pęcherza tylko jakby naderwaną łuskę. Pomyslałam, że zadziora oderwała od kogoś, albo gdzieś się przytarła o skały. Dzisiaj rano znalazłam identyczny pecherz z jednej strony u błazna ocelarisa. Oglądałam pod lupą godzinę nie wygląda to na żadnego pasożyta, choroby welwetowej też nie. Wogóle w necie jest tak ubogo na temat chorób ryb morskich że załamka :(


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz tutaj moze coś znajdziesz

cos dzis kilka blaznow zachorowalo na forum :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej fotkę


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz tutaj moze coś znajdziesz

cos dzis kilka blaznow zachorowalo na forum :(

fuuu!!to i na czlowieka moze przejsc!!!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na pęcherze jakiegoś gazu, niestety mój angielski jest na poziomie kali mieć, kali chcieć :( tak więc niewiele z artykułu kumam. Najbardziej przypomina przypadłość " External (Gas?) Bubble Disease"


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.