Skocz do zawartości
xbox180

"przejety" reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

hey wszystkim mam na imie rafal

NA poczatek chcialbym napisac ktortki wstep jak to sie wszystko zaczelo aby nie przynudzac.

Moj brat kupil reefmaxa grubo ponad rok temu(15? miechow) prowadzil go w sposob dziwny ;) , mianowicie

nie mierzyl zadnych parametrow wszystko robil na oko czyli totalna amatorka.Tydzien temu dostalem info od niego ze wyjezdza za granice na wiecznosc wiec poprosil mnie abym przygarnal caly ten cyrk pod moja opieke.Smieszne jest to ze nie mam pojecia o morszczaku wiec wysmialem go ze to nie przejdzie.Oczywiscie wkoncu udalo mu sie mnie zlamac no i dzisiaj baniak stoi u mnie.

Na poczatku napisze co w baniaku jest

5-6 slimakow turbo

2 blazenki

Halichoeres chrysus

hexatania

2 krewetki

no i hit baniaka czyli hepatus (tak teraz juz wiem ze sie nie nadaje wiec pozniej go sprzedam)

do tego sa korale

euphyllia

i ukwial taki bialy

skoro jest obsada to i przydalyby sie parametry oto one

testy salifert

ph - 8,1

mg - 1550

ca - 450

no3 - 2

po4 - 0

kh - 9,6

mam nadzieje ze wykonalem je poprawnie

zdjecia

post-13257-0-68778500-1332967585_thumb.jpg

swietlowki

blue plus

reef white 15k

i jedna orginalna 10k

na koniec dodatkowy sprzet

ro/di od nowosci nie byly wymieniane filtry tds pokazuje 0

tds

2x aquael 2600

pompa new jet 1200 w odpieniaczu

chemipure elite

purigen

sol tm bio actif

to chyba wszystko

Mimo ze baniak ma juz sporo stazu problemem sa glony ktore w zasadzie rosna powoli ale wygladaja koszmarnie.Ten problem daje mi do zrozumienia ze woda nie jest w najlepszym stanie,czyli pierwsza rzecza o jaka musze zadbac jest jej jakosc i pozbycie sie tej paskudnej zielieni ktora pokrywa skalke. Po ro/di tds pokazuje 0 wiec problem tkwi w "srodku baniaka".Do akwarium nic nie bylo dozowane bailing , kalkwaisser itp metody (sam dopiero zaczalem o tym czytac ale ciezko cos z tego ogarnac bo jest sporo sprzecznosci na forum a moze to taki efekt przytloczonego poczatkujacego czytajacego goscia :D.Z tego co wyczytalem na forum to jest kilka metod walczenia z glonami ale nie wiem ktora wybrac aby nie ukatrupic obsady ,dlatego tutaj licze na wasza pomoc.

Mam nadzieje ze ma to jakis sens heyyyyyyyyy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kup 2 kraby mitrax i będzie po problemie > http://www.reeflex.net/tiere/818_Mithraculus_sculptus.htm

Parametry są w miarę ok - tylko Mg ciut za wysokie > powinno być 1300 - 1400 mg/l - jest pewnie wysokie dlatego że kolega próbował zabić glony przez podniesienie Mg - ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby i lepiej skorzystać z pomocy zwierząt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ze nie odzywalem sie przez pare dni musialem wyjechac a nie mialem dostepu do kompa.

Postaram sie kupic te zwierzaki a co do dozowania bailinnga i kalkwaissera myslicie ze w takiej sytuacji w jakiej baniak istnieje warto pomyslec o dozowaniu tego czy raczej sobie odpuscic bo nie bedzie z tego pozytku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną o Ballingu zapomnij. Nie masz w akwa korali, które by go potrzebowały. 10-15% podmiany co 2 tygodnie wystarczą Ci na najbliższy rok. O kalkwasser tym bardziej zapomnij. Na glony spróbuj "vodka method" i ustaw odpieniacz bardziej na mokro.

Tutaj o dozowaniu wódki:

http://nano-reef.pl/topic/16531-vodka-method/

Na glony możesz też podnieść kH do ~12.

Dołóż też kilka korali miękkich np. Sarcophytom, Sinularia, Capnella,

http://pl.reeflex.net/kategorie/83.html

Też wezmą udział w oczyszczaniu wody z substancji odżywczych.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ukwiał


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kaleczyć ryb, to tego hepatusa sprzedaj komuś, bo się zamęczy w tym baniaczku.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wczesniej ze bedzie sprzedany

Dzieki za propozycje zaraz poczytam o tej wodce i pozniej cos zamowie z korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z akwa ?


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z akwa ?

Dzisiaj mija 11 dzien odkad stosuje vodke. Narazie efektow zadnych ale uzbrajam sie w cierpliwosc. Niedlugo Hepatus poplynie do innego wlasciciela. Napewno odciazy to baniak. Zamowilem nowe swietlowki wraz z paroma miekkimi koralami jak dotra to wrzuce zdjecia. Mam problem z ukwialem wszedl za skaly i siedzi tam ze 3 dni. Nie przedostaje sie tam zadne swiatlo a o braku mozliwosci karmienia juz nie wspomne... Mam go tam zostawic czy rozebrac calosc i go wyciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw go, jak zgłodnieje to wyjdzie :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.