Skocz do zawartości
Leszek51

Sump z dwóch zbiorników?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szafkę podzieloną na 2 części i w związku z tym nie mam możliwości wstawienia większego sumpa. Wywalenie tej ścianki działowej nie wchodzi w grę, więc postanowiłem zrobić go z dwóch zbiorników połączonych u dołu przepływem. Wyobraziłem sobie to tak jak w 2 załączniku...Czy waszym zdaniem takie "cóś" może się sprawdzić?

post-13923-0-16303700-1333045220_thumb.jpg

post-13923-0-55623500-1333045231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze, ale bylbym spokojniejszy, dajac wieksza srednice tej rury laczacej niz srednica rury "spadowej". :welcome:

Zrob sobie odpowiednio szeroki zbiornik na odpieniacz...  25-30 cm bedzie ok.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze, ale bylbym spokojniejszy, dajac wieksza srednice tej rury laczacej niz srednica rury "spadowej".

Tak właśnie zamierzam zrobić :smoke: W moim baniaku 1 cm słupa wody = ~3,5 litra, a więc przy zaniku zasilania nie powinno mi spłynąć więcej jak 7-8 litrów, a tyle chyba przyjmie mój "rozdwojony" sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej średnicy przelot zastosujesz ?

Myśle, że zawór nie byłby głupim pomysłem pomiędzy baniakami.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej średnicy przelot zastosujesz ?

No właśnie, to jest teraz w sferze przemyśleń... Zastanawiam się nad skierowaniem rewizji do większego zbiornika. Wtedy gdy z jakiegoś powodu woda poszłaby spływem i rewizją, to przelot nie stałby się "wąskim gardłem. Spływ i rewizja rurkami 22 mm a przelot 32 mm. Wydaje mi się, że tak będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę mój „projekt” dając odpływ rewizji do drugiego zbiornika. Odciąży to przelot między zbiornikami gdyby woda poszła przez obie rury.

Odpieniacz mam Weipro 2011 więc mogę go również powiesić na zewnątrz mniejszego zbiornika. Zadaniem przegrody jest ustalenie poziomu wody na wysokości wymaganej przez odpieniacz (25 cm).

Czy jeszcze wstawić jakąś przegrodę? Jaką pompę zastosować (wydajność) i jaki powinien być przekrój rury wylotowej?

Z przyczyn ode mnie niezależnych chciałbym ograniczyć koszty i nie kupować "na wyrost"

post-13923-0-65446500-1333190304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.