Skocz do zawartości
Mariusz1974

boksujaca kontra czyszczaca :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko , moze troche dziwne ale ...

Do komina w wyniku mojego niedopatrzenia (zapomnialem po czyszczeniu wstawic grzebien) wpadly 2 krewetki boksujace :)

nic im nie jest ale tak pomyslalem sobie ....a jakby tam wpadly czyszczace ( podobny rozmiar) lub tanczace ( posiadam 3 te odmiany) to

czy mozliwe jest ze jedne zjedza drugie ? :)

Zwlok nie znalazlem w kominie zadnych ale jak to w biologii - wszystko znika :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

u mnie boksująca z czyszczącą żyły zgodnie jakieś 2 miesiące, po czym przyszłam z pracy i zastał mnie okropny widok.... jak boksująca delektuje się właśnie czyszczącą..... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

tak podejrzewam wlasnie morderstwo u siebie .....


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też zastanawiałem się nad nagłym i niespodziewanym zejściem krewetki czyszczącej.

W gronie podejrzanych znaleźli się Homar rafowy i krewetka boksująca.

Żaden z podejrzanych nie miał alibi.

Nie znaleziono też zwłok denatki. W związku z powyższym że brak było „corpus delictis, zwolniono podejrzanych z sumpa śledczego i sprawę ostatecznie umorzono.

Jeśli jednak w przyszłości zajdą nadzwyczajne okoliczności, wskazujące że któryś z podejrzanych przejawiać będzie podobne zachowania wobec współwięźniów z tego samego zbiornika, to wobec niego zostanie wznowione postępowanie karne - już jako recydywa. :rtfm:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenopus ma być mordercą innych krewetek ??? chyba takich mini 5 mm ?? morskie mam z 15lat i te krewetki zawsze były razem i nigdy ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadalem w starym baniaku 2x czyszczaca i jedna boksujaca i zyly przez 3 lata razem

i nic sie po miedzy nimi nie dzialo. Dziwia mnie te dziwne morderstwa u Was ,mysle ze

bedziecie musieli wznowic sprawe i znalezc innychpodejrzanych


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ww. podejrzanych nie posiadam, ale miałem słodki baniak a w nim krewetki amano. Też były sympatyczne i kochane, było ich ze trzydzieści od 2 do 7 cm. Największa z nich od czasu do czasu podbierała mi neonki. Więc już nic w akwa mnie nie zaskoczy. Hasło, że jakieś tam stworzenie w baniaku jest spokojne może i jest prawdziwe, ale zdarzają się wyjątki. W załaczeniu dowód zbrodni ze słodkiego baniaka.

post-14073-0-34833300-1333123581_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie boksujące napewno sie nie wybroni mam świadka jak przecinała czysczącą na pół może nie chciała sie podzielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki boksujące to zabijaki widziałem jak szczypcami kroi wieloszczeta i to galantego nosi wylinki krabów i zagryzła mi małą rybkę a w sklepach pletą że to spokojne zwierzaki (a co mają mówić trzeba sprzedać )


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwej analizie dowodow okazuje sie ze :

brak 1 krewetki czyszczacej

2 boksujace jakby z usmiechami chodzily :)

niestety na 90% morderstwo ...


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dołącze się do wypowiedzi,u mnie boksująca,pierwszym razem wybiła dwie czyszczące a po nowym nabyciu 3 sztuk po pierwszej nocy znów pozbyła się tych 3 sztuk.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja u mnie bez zmian ...

Mam nadzieje ,ze porachunki mafijno-krewetkowe zakonczone :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam boksującą, 2 czyszczące, 1 debeliusa (miałem kiedyś 5, ale padły w inny sposóB) i do tego jedną jeszcze jakąś inną i nie widzę między nimi żadnej agresji

co do neonka i krewetki to może neon zszedł pierwszy a potem go zjadła krewetka ? bardziej szedł bym w tym kierunku, nie wierzę że u mnie w akwa Percnon gibbesi upolował i zjadł Acanthurus tennentii gtakiego z 7-8cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do neonka i krewetki to może neon zszedł pierwszy a potem go zjadła krewetka ? bardziej szedł bym w tym kierunku, nie wierzę że u mnie w akwa Percnon gibbesi upolował i zjadł Acanthurus tennentii gtakiego z 7-8cm

Niestety moje wyrośnięte Amano skonsumowało też mi wszystkie krewetki "red", szczególnie po wylinkach po zdjęciu pancerzyków. W każdej populacji danego gatunku zawsze znajdziesz odmieńca pod względem zachowania i mnie się takowe trafiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój grzeczny Debelius prawdopodobnie zamordował dziś dwie nowo przybyłe Secticaudaty. A taki był grzeczny i spokojny.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.