Skocz do zawartości
Leszek51

Jak sprawdzić odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można jakoś "sprowokować" odpieniacz do tworzenia piany w celach testowych, t.zn. nie w gotowym już zbiorniku morskim, tylko po prostu dodać do wody jakąś sól i coś zawierające białka, żeby zaczął pienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabletke, jaka dodaja starsi do szklanki z zebami :w00t:

Daj kropelke szamponu, tylko potem dlugo plucz w cieplej wodzie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać do widy trochę octu, jest mniej szkodliwy niż płyn do mycia a odpieniacz zacznie produkować pianę.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabletka to żart? Woda może być posolona solą kuchenną? Moje pytania mogą być śmieszne, ale każdy przecież kiedyś zaczyna... A ja nawet ze swojego "pierwszego razu" nie mogę być zbyt dumny :lol: (tak twierdzi moja żona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwierc butelki octu do wiadra i zapieni :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie a zadne kuchenne wynalazki nie bawil. Wybierz sie do sklepu, zapytaj o wode z podmiany i ci ja dadza. jak nie to na pewno dostaniesz troche soli, zawsze maja otwarte opakowanie do wlasnego urzytku. jak juz bedziesz mial spreparowana wode morska to masz baze wyjsciowa. pamietaj ze stopien zasolenia determinuje wielkosc babli i skutecznosc pienienia. zaopatrz sie w strzykawke i bedac w sklepie uciagnij sobie troche syfu z kubelka. Pewnie beda sie pukali w glowe ale za to dostaniesz syf jaki ma twoj odpieniek wyciagac a nie pienic proszek iXi. Zapusc odpieniek, niech pochodzi z godzine i wlej troche syfu. musi reagowac, jak nie to szukaj przyczyn. No i daj mu niech jalowo troche pochodzi jak swiezy


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może potestujecie jeszcze jakies inne kuchenne... np wbic jajko, wlać mleko :D Kumpel testuje odpieniacze w wodzie do ktorej wlewa syf z kubka odpieniacza


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...będąc w sklepie uciągnij sobie trochę syfu z kubełka. Pewnie beda sie pukali w głowę ale za to dostaniesz syf jaki ma twój odpieniek wyciągać a nie pienic proszek iXi. Zapuść odpieniek, niech pochodzi z godzinę i wlej trochę syfu. musi reagować, jak nie to szukaj przyczyn...

No nie wiem czemu o tym nie pomyślałem :thumbdown:... A mam nawet zaprzyjaźniony sklep z morszczakiem. Dzięki za sugestię:unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czemu o tym nie pomyślałem :thumbdown:... A mam nawet zaprzyjaźniony sklep z morszczakiem. Dzięki za sugestię:unworthy:

nie o to chodzi. Moze zle odbierasz to co napisalem, widze ze przyznawanie mi minusow weszlo w krew niektorym. Serdeczne dzieki. Byloby swietnie zeby chociaz uzasadnic dlaczego, bylbym wdzieczny.

Wracajac do tematu.

Wychodze z zalozenia ze np budujesz sobie jakis odpieniacz wlasnej konstrukcji i chcesz go sprawdzic czy bedzie pienil, jak pienil itd. Jesli dodasz do wody choc kropelke srodka pieniacego to nie potrzebny ci odpieniacz zeby zrobic piane. Najgorsza pompka bez igly i zwezki zapieni ci wode bez problemu jesli tylko dostanie odrobine powietrza. Tego chyba nie chcesz testowac? Odpieniacz musi posiadac zdolnosc wyjalowienia z wody niepotrzebnych drobnych zawiesin, partykul, resztek bialek itd. Musisz sprawdzic czy jest w stanie to zrobic. Idealne srodowisko do testu to jest woda w jakiej bedzie pracowal. Chcesz to uzyj soli kuchennej jesli to cie zadowala. Najlepiej jest dodac do wody w ktorej chodzi odpieniek wlasnie odrobine brudu z kubelka innego odpieniacza.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.