Skocz do zawartości
dawidos81

Problem z nowymi mieszkancami???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu mam problem za kazdym razem jak chce dodac jakas nowa rybe do akwa zaraz ja wysypuja biale kropki po dniu lub trzech obszczepione pletwy i przewaznie pada po okolo tygodniu,dodam ze zadne leki nie dzialaja co mi polecali w sklepach. Mieszkam w angli wiec tu troszke inne srodki doradzaja niz w pl .Reszta obsady ,mam na mysli stalych mieszkancow akwa super kondycja .Parametry wody w normie tylko NO3 troszke za wysokie i KH tez (jak zbic w miare szybko KH?)Dodam ,ze mam zaledwie 4 ryby (1 pokolca 2 blazny i jeszcze jedna ale nie znam polskiej nazwy)2 krewetki czyszczace pare krabow akwa 250 l.

POMOCY

P.S Sorki ale nie mam polskich znakow w kompie>

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bys podal jakie te parametry..napisal cos o baniaku..jak dlugo i wogole..dzien dobry..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownaj zasolenie swoje i w sklepowej wodzie, moze to szok osmotyczny ?

Poza tym, jesli tak czesto wysypuje ryby, to nie dokupuj nowych przez jakies 2 miesiace od czasu, gdy zginie ostatnia kropka na Twoich.

Przyczyn moze byc zapewne wiecej. Moze pokombinuj kiedys kupic u innego sprzedawcy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 120x40x50 200W T5 + 25W diodowe cyrk.6000l.h nie mam sumpa tylko filtr zewnetrzny do morszczaka z lampa uv 9W akwa bylo zalane listopadzie 2011 i wszystko bylo ok az do pewnego momentu .Podmianki robie co 2 tygodnie okolo 10%. Mam tez mniejsze 70l. i tam wszystko jest ok.Wszystko jes ok poza, kh mi podskoczylo do 16 a ph spadlo do 8 , no3 prawie do 45 ale to moze po tych zgonach nh3/nh4 -0 , no2- 0 , temp.wody 26 .Nie mam w tym baniaku korali tylko zywa skale jakies 10% reszta to ocean rock i pare szczepkow xseni sama wyrosla.Wode na podmianki mam z tego samego sklepu co ryby .

Dzieki wielkie za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh możesz miec wysokie od ocean rock tzw. tuff wapienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh możesz miec wysokie od ocean rock tzw. tuff wapienny

Czyli co teraz mam zrobic zeby zbic to do normalnego poziomu czy trzeba czekac?

P.S Pozdrawiam kolege z Tarno. bo ja z Sando.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyją te ocean rock, i z czasem kh spadnie... ( kilka podmian i powinno byc w ok). nie ma co sie spieszyc ze zbijaniem parametrow, bo zwierzaki sie stresują

:welcome:

pozdrawiam sandomingo, w uk tez masz niedaleko, tzn kilka zjazdow M6 :)

ps. mam namiar na tanie korale w Manu, przynajmniej tansze niz w stoke jakbys chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyją te ocean rock, i z czasem kh spadnie... ( kilka podmian i powinno byc w ok). nie ma co sie spieszyc ze zbijaniem parametrow, bo zwierzaki sie stresują

:welcome:

pozdrawiam sandomingo, w uk tez masz niedaleko, tzn kilka zjazdow M6 :)

ps. mam namiar na tanie korale w Manu, przynajmniej tansze niz w stoke jakbys chciał

Co do tych korali w Manu to jak mozesz to podeslij te namiary bym byl wdzieczny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.