Skocz do zawartości
lukas2707

Kolejne 30L zobaczymy co wyjdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Od kilku dni obserwuję, czytam forum i za niedługo startuję z koleją na forum 30l ze standardowego zestawu Aquela.

Zestaw właśnie dziś odebrałem. Myślę że w przyszłym tygodniu zaleję i czekam.

W swojej karierze aqwa miałem dwa zbiorniki Malawi 240 a potem 375l. Oba z racji przeprowadzki byłem zmuszony rozsprzedać ;-) Docelowy zbiornik o jakim śnię to ok 700l - ale to po polepszeniu warunków mieszkaniowym może w okolicach 2 lat.

Nie bijcie jak będę zadawał głupie pytania.

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj, czytaj, czytaj - forum dla nowicjuszy, przynajmniej dwa razy a na pewno sporo się dowiesz i głupich pytań nie bedziesz zadawał. Możesz też poczytać wątki ludzi z takimi kostkami w dziale nasze akwaria. Na pewno wiedza Ci się przyda. Życzę powodzenia.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj, czytaj, czytaj - forum dla nowicjuszy, przynajmniej dwa razy a na pewno sporo się dowiesz i głupich pytań nie bedziesz zadawał. Możesz też poczytać wątki ludzi z takimi kostkami w dziale nasze akwaria. Na pewno wiedza Ci się przyda. Życzę powodzenia.

Dzięki

Na razie pierwszy zonk. Akwarium po dostarczeniu za pomocą Poczty Polskiej posiada cudownie pękniętą szybę czołową....

W poniedziałek wizyta u szklarza ;-) i zaczynam

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły zonk na start wymieniaj szybkę ustawiaj sprzęt i ruszamy.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zadasz pytanie to poczytaj.

95% odpowiedzi na na twoje pytania które zadasz były już wielokrotnie wałkowane.

A tak przy okazji życzę powodzenia i wytrwałości w stawianiu kostki, zwłaszcza że od początku masz pod górę. Spróbuj zareklamować kostkę - a czas na rozwiązanie reklamacji poświęć na pogłębianie wiedzy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane.

Dziś wszystko zostało skompletowane.

Żywy piach wsypany, żywa skała ułożona, woda RO bezpośrednio ze szpitala po znajomości.

Na razie filtr dość głośno pracuje, tak jakby bąbelki powietrza się w nim gdzieś utrzymywały, dziwne, może nie zaciągnął prawidłowo, chociaż strumień wody wydaje się być bardzo duży. Aha filtr kaskadowy z zestawu FZN 3 chyba.

Poczekam do jutra aż woda się ogrzeje do 25 stopni i zmierzę zasolenie.

Mam mieszane uczucia czy wrzucać do filtra Purigen i Chemi Pure. Nie zaszkodzi że woreczek jest na tak duży litraż a będzie ogarniał tylko 30l ?. Na razie w kaskadzie sama gąbka, czytałem że można pokruszoną skałę wrzucić?

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej pisałem.

Zbiornik zalany 4 kwietnia czyli dziś mija dokładnie tydzień.

Na razie nic specjalnego się nie wydarzyło. Jakieś 3 dni zajęło mi stabilizowanie zasolenia.

Obecnie zawiera się w granicach 1,023 - 1,024 przy temp. 25-25,5 stopni C

Dolewam codziennie RO ok 0,3l - mniej więcej tyle ubywa.

Studiując forum wywnioskowałem że na razie czekać - nie podmieniać.

Kaskada ze standardowym wkładem gąbkowym, również nie zmieniam na chwilę obecną.

Potem może kawałki skały, purigen ?Skała jakoś spektakularnie nie ożyła, ale chyba na razie nie ma się czego spodziewać

Zaczynają się pojawiać bordowe porosty, niektóre takie brodawkowate ? Poproszę o identyfikację ;-)

Załączam kilka zdjęć

Bordowe porosty:

imag0500l.jpg

imag0499r.jpg

imag0496x.jpg

imag0493g.jpg

A tu właśnie w lewym górnym rogu niezidentyfikowane coś, otwierające i zamykające się ( w dziurze w skale):

imag0502u.jpg

Całość:

imag0488fn.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fioletowe coś to obstawiam na algi.

Co do wkładów do filtra to jeszcze można poczekać jakiś czas aż zacznie się dojrzewanie.

Skała jak to skała, jedna żyje bardziej jedna trochę mniej :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.