Skocz do zawartości
bober6662

Pomocy...co sie dzieje?

Rekomendowane odpowiedzi

no coś ewidentnie z nią nie tak. a nie podróżowała za długo ? U mnie xenia w zasadzie po paru godzinach zaczęła pulsować.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiornikach z małą obsadą koralowców i dobrą solą lanie mikroelementow prowadzi do plagi różnokolorowych glonów. Sprawdzone osobiście.

no moge tylko potwierdzic. Z "salata" w akwarium prawie sobie poradzilem. Mialem tylko skale i pare rybek, zreszta tak jest do tej pory...na razie. Wsadzilem 3 male szczepeczki ale cos nie tetnily zyciem przez tydzien. Puscilem troche mikroelementow (pomniejszona dawke normalnej obsady 3 krotnie) "no i se durny" narobilem. Szczepki maja sie dobrze ale zielono sie tez zrobilo. Glony dostaly normalnie szalu. Glupi madry po szkodzie...heheh :wallbash:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, napisałem Ci że xenia ma być jakieś 5 cm pod powierzchnią wody !!!! Dodatkowo ona lubi dość silny prąd. Jaką Ty masz sól że masz KH 11??? Normalnie powino być jakieś 7-8. Jak nie dałeś mikroelementów lub samego jodu to xenia nie będzie pulsować a jedynie leniwie przeciągać się.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie,parametry są jak w stopce sól kent bogata w wszystkie potrzebne minerały typu jod itd...i korale w dalszym ciągu się nie pompują np zoa,xenia,od niedawna Sinularia Cladiella

wszystkie w swoich starych baniakach były ślicznie napompowane a u mnie lipa,jutro jadę na zakupy dokupię kilka testów kupie dodatkowy jod,woda po ro di ma 0,01 ma ktoś pomysł oco kaman ?bo juz od czytania forum to się żonka wkurzać zaczyna że zamiast w weekend z nią to ja przed lapkiem i nos w nano :coffee:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?Może jakaś mała podpowiedz :whistle:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to musisz cierpliwie poczekać, robić regularnie podmiany, sprawdzać czy wszystko żyje

sól kenta jest jak najbardziej ok(sam takiej używam :))

i jakie masz teraz NO2 i NH3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2=0, NH3=0 w poniedziałek zrobiłem 2 podmiankę z wszystkich testów jakie mam to tylko Ph mam za małe ale jutro jadę zakupić coś na podniesienie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2=0, NH3=0 w poniedziałek zrobiłem 2 podmiankę z wszystkich testów jakie mam to tylko Ph mam za małe ale jutro jadę zakupić coś na podniesienie

no to gratuluję pięknego poradzenia sobie z problemem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no parametry opanowane prawie tylko to Ph mnie denerwuje.No i te korale bo nie wiem czego im brakuje a na pewno czegoś na pewno skoro nie pompują polipów


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc jeszcze jakieś rady...?ktokolwiek kazda pomoc dobra


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2=0, NH3=0 w poniedziałek zrobiłem 2 podmiankę z wszystkich testów jakie mam to tylko Ph mam za małe ale jutro jadę zakupić coś na podniesienie

No2=0 czyli skończył się cykl azotowy co nie oznacza że zbiornik dojrzał całkowicie.

Zanim ktoś będzie mógł coś napisać wstaw fotkę zbiornika bo może coś da się zobaczyć.

Bober, nie kupuj nic na podwyższenie PH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli Zoa nie otwierają się czy inne miękkie nie pompują ( o ile działa cyrkulacja i światło) to na 100% jest coś z wodą, ale PH nie ma z tym nic wspólnego.

Przypomnij sobie i napisz co do zbiornika wlewałeś od momentu zalania , kiedy i w jakich ilościach?

Jeśli woda jest czymś zatruta to może pomóc węgiel aktywny - daj go do panela tak żeby woda się przesączała przez niego, niech leży ok. tygodnia.

Najlepiej jednak jak poszukasz kolegów w okolicy i zrób 50% podmianę wody ze stabilnych zbiorników, to korale powinny odżyć. Jak to nic nie da to jeszcze raz 50%.

Rób duże podmianki póki korale się nie napompują bo czymś zasyfiłeś wodę (ja bym wykluczył sól czy osmozę).

W jednym z wątków ktoś przygotowywał wodę do podmianek w brudnych beczkach używanych kupionych na Allegro. Okazało się że było w nich coś, co zasyfiło wodę i dopiero po podmiance 80% wody w akwarium wszystko wróciło do normy.

W związku z tym najbezpieczniej do transportu wody lub jej mieszania używać wiader po soli akwarystycznej (w każdym sklepie dostaniesz je za darmo jak się uśmiechniesz).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imperator najlepsze w tym wszystkim jest to ze oprócz bakteri nic nie leje...i wegiel mam od 3 tyg,hemi pure. :wallbash:a podmianki co 2 tyg robie,jak sądzisz zrobić raz w tyg..?dla mam nadzieje polepszenia,aha a dodatkowo zamiast węgla na zamówiłem na allegro purigen na okrzemki chce spróbować czy zacznie sie zmniejszać ilość ich ze skał


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, nie lej NIC przez miesiąc, tylko same podmianki 10% co 2 tygodnie.

Żadnych bakterii, żadnego Purigenu na razie nie dawaj póki korale nie otworzą się same.

Jeśli węgiel nic nie pomógł to możesz go też usunąć, moje akwa nigdy nie widziało ani nie słyszało o węglu. A wogóle to zrób jedną dużą podmiankę wodą od innych ludzi (tak minimum 50%) i sprawdź pojemnik w którym przygotowujesz wodę do podmianek. Masz coś w wodzie (albo czegoś tam nie ma), bo inaczej korale ładnie by się otworzyły.

Na dojrzewającym akwarium będziesz miał na początku różne plagi glonów, wychodzące jedne po drugich, które po jakimś tam czasie same zanikną, więc purigen nie jest potrzebny.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamknąć


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, napisz co zrobiłeś i czy korale już w porządku.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoa zaczynają powoli się otwierać,sarco zauważyłem ze jest grymaśny i sam wybiera porę jak chce to sobie wypuszcza polipki,tubipora ślicznie się rozwinęła i pieknie wygląda,no i xenia o którą narobiłem tyle krzyku zaczyna się pompować,w zasadzie to nie wiele zrobiłem czytałem i czytałem i od 4 dni leje bardzo małe dawki mleka 2% łaciate prosto w mordki zoa i na xenie,i od tych kilku dni ruszyło powoli wszystko,mam też euphilie ale ona akurat nigdy nie grymasiła też ją dokarmiam mlekiem,podmianki stwierdziłem że co nie bede robil raz w tyg bo nie ma sensu,moim zdaniem zoa było wsadzone za wcześnie dopiero teraz jak są odpowiednie warunki i stałe parametry wody więc przetrwały zamknięte ciężki okres i powoli wracają do życia,na wszelki wypadek na własną odpowiedzialność zacząłem dodawać 1ml Jodu firmy Kent i 1ml Coral akcell też Kenta,to daje rano,a mleko od jutra zaczynam dodawać wieczorem bo efekt mętnej wody jest przez jakieś 1,5h więc lepiej będzie to wyglądało estetyczniej.Postaram się zaraz wkleić zdjęcia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zoa było wsadzone za wcześnie dopiero teraz jak są odpowiednie warunki i stałe parametry .Postaram się zaraz wkleić zdjęcia.

Brawo wreszcie dotarło to do ciebie :p

Czekamy na foto ZOA :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było na razie tyle,chwilami jest ich więcej pootwieranych ale i to mnie cieszy najważniejsze że się w ogóle odratowały i powoli otwierają :thumbsup:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, nigdy nie słyszałem o mleku i nie wiem skąd to wziąłeś (pewnie pożywka dla bakterii zamiast rybich odchodów) ale dla mnie to nowość ale ja mam baniak tylko 2 lata... 1 ml jodu dziennie do reefmax-a? Jak dawałem kropelkę 1% wodnego jodku potasu na tydzień do 400 litrów to wszystkie korale się zazieleniły (nawet te co nie powinny byc zielone). Powiem Ci tylko tyle, uważaj z jodem bo w większym stężeniu to środek dezynfekujący. Im mniej grzebiesz w akwarium tym lepiej ono wygląda.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober będę szczery... Nadal marnie to wygląda.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober będę szczery... Nadal marnie to wygląda.

to prawda, że nie najlepiej to nie wyglada, ale zaczynają się otwierać, więc idzie to w dobrym kierunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, nie słuchasz mnie, miała być duża podmianka wodą ze stabilnych zbiorników a Ty zamiast tego lejesz mleko...

Ja w takim razie już tu nie piszę bo widać nie ma po co.

Twoje wnioski są błędne, u mnie zoa były otwarte w baniaku, gdzie dzień wcześniej zalałem zbiornik solanką.

Miękkie zamykają się czy nie pompują jak jest woda do du.. czymś zatruta, bo są otwarte nawet przy NO3=50 i PO4=0,5 mg/litr, gdzie acropory powoli tracą tkankę a miękkie dalej ładnie napompowane.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz, o ile vódkę lałem bo jej efekty widać po jakimś czasie namacalnie (no3 spada i odpieniacz wywala syf) to do mleka nikt mnie nie przekona. Prędzej nasikam do nowego zbiornika (wkrótce odpalam 800kę więc będzie okazja) niż wleję mleko jogurt czy podam serek koralom. Takie samo podejśćie mam do czosnku i innych produktów spożywczych.

W tym przypadku woda jest czymś zanieczyszczona więc trzeba znaleźć powód zanieczyszczenia i zrobić dużą podmianę - tyle.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator, podziwiam Twój zapał i chęć niesienia pomocy :) Ja już bym dawno wysiadł :D

Co do mleka, to przyswajalne białko w zastępczej formie. Na dzień dzisiejszy nic mnie nie zdziwi. Mleko to pikuś, relikt, skuteczny, gdy nie bylo tych supli co teraz.

Ciekaw jestem kolegi Bober za rok, jak się rozwinie jego morszczyzna.

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.