Skocz do zawartości
Tynio

Krab ze skałki do identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

dziś mi się pokazał taki krabik nie jest jakis wielki około 2 cm ale wyłowiłem dziada i trzymam go w salimetrze.

Czekam na informacje co mam z nim zrobić ??

Czekam na informację

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=366

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształtem jak mitrax crab - ale coś mi na mitraxa nie wygląda ze wzgledu na szczypce. Mitrax jest niegroźny, ale inne podobne już moga byc.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Kształtem jak mitrax crab - ale coś mi na mitraxa nie wygląda ze wzgledu na szczypce. Mitrax jest niegroźny, ale inne podobne już moga byc.

Może troszkę podobny ale kolor całkiem inny i tak jak piszesz inne szczypce ja tak sie zastanawiam czy to nie ten http://www.meerwasser-lexikon.de/de/58/1120/Paractaea/monodi.htm

ale moge jeszcze wieej zrobic zdjeć z "ręki "

Dobra dodałem nastepne 2 zdjecia , tak jak pisałem z ręki http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=366

Moze teraz ktoś mi powie

Mam jeszcze wiecej zdjęć ale czekam na wasze opinie co z nim zrobić akwarium jest małe i boje sie by mi nie zjadł mojej i tak skromnej obsady

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maluszek miałby ci coś zjeść? :) :) podrośnie szybko to na pewno. Te kraby (mitrax też) to tak zwane "oportunistic feeder" czyli że jedzą to co trafią i nawet mitrax który je właściwie algi, to nie odmówi sobie osłabionego ślimaczka.

Powiem tak - jeśli idzie o kraby to przynajmniej IMHO co ma sporo włosków to won , co jest gładkie można zaryzykować.

Ja osobiście bym tam dał mu szanse - ale gdyby co to za ewentualne straty oczywiście nie zwracam :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Taki maluszek miałby ci coś zjeść? :) :) podrośnie szybko to na pewno. Te ...."oportunistic feeder" czyli że jedzą to co trafią i nawet mitrax który je właściwie algi, to nie odmówi sobie osłabionego ślimaczka.

Powiem tak - jeśli idzie o kraby to przynajmniej IMHO co ma sporo włosków to won , co jest gładkie można zaryzykować.Ja osobiście bym tam dał mu szanse - ale gdyby co to za ewentualne straty oczywiście nie zwracam :)

Więc

Krebik ma kilka włosków ale małych i bardzo mało na nogach tylnych reszta jest gładka jak by sie dzis golił.

Do końca dnia bedzie siedzieć w hydrometrze

jak sie ktoś wypowie pozytywnie i będzie tego pewien sporotem krab trafi do akwarium a jak nie to co mam z nim zrobić ??

Szkoda gościa bo żyje

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 30L to chyba się nie schowa za daleko więc jakby co to wiesz gdzie mieszka i możesz mu spalić chate :) (no może się zapędziłem - ale zawsze możesz go eksmitować)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pozbywania się krabcia (swoja drogą śliczny maluszek)

sprawa jest nieskomplikowana - przesylka do Adiego zaadresowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnowogro :

W przypadku pozbywania się krabcia (swoja drogą śliczny maluszek)

sprawa jest nieskomplikowana - przesylka do Adiego zaadresowana :)

Co do pozbycia się to chyba tak jak piszesz Adi by sie ucieszył

Jak narazie za rada kilku ludzi zostawiłem w zbiorniku

mam tylko 2 kraby pustelniki i slimaka giganta więc nie jest wielkim zagrożeniem.

Jest bardzo ciekawy trosze sie przestaszył moich wielkich łap ,ale mysle ze to przezyje (psychcznie)

Teraz bidok siedzi w muszli po ślimaku i patrzy biedy znowu go będe brać na ręce :)

Już mi jest głupio pisać ale teraz po tych 4 dniach jak mam skałę to mi tyle życia wychodzi że szkok

Teraz jakies bardzo szybkie slimaki nagoskrzelne jakieś robale co szybciej chodzą niż mrówki a wielkosci pchły.

jakieś czarne dziadostwo co wygląda jak "kosmita"

jestem załamany i zadowolony zarazem

Moge walić foty i dodawać do galerji - jak by ktoś chciał ochote sie wypowiadac na temat tych "cudaków"

tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz co chciałeś :)

Nie tak dawno mialeś w opisie "ale będzie się działo, wyścigi ślimaków w 30L"

No i teraz masz ślimaki fast & furious

:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnowogro :

Masz co chciałeś :)

Nie tak dawno mialeś w opisie "ale będzie się działo, wyścigi ślimaków w 30L"

No i teraz masz ślimaki fast & furious

Masz racje tak miałem napisane (a ja myślałem że nikt tego nie czyta)

Ciesze się że "coś" wychodzi bo wiem że:

- Skała dostarła szybo

- w akwarium da się "przezyć"

- i jest co oglądać jak narazie

Tylko żona jak zobaczyła ze mam tego kraba na reku to powiedziała:

Zaraz wylecisz z tym krabem do kilka i kab i ty bedziecie w muszli (klocetowej oczywiście)

Zona mam dobra ale troszke ją okłamałem - nie powiedziałem co moze wyjść z LR

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:haha "Zona mam dobra ale troszke ją okłamałem - nie powiedziałem co moze wyjść z LR

"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Więc miałem Weekend z krabami :)

Dziś o 6:05 znalazłem nastepnego kraba był powolny ale nie widziałęm go (czarny mały i owłosiony)

Wiem gdzie siedzi i powiem że wygląda bardzo groźnie

Bardzo podobny do pająka , tak sie wcisnoł w skałke że nawet kawałeczka nie widać

Jestem w szoku że trafiło się mi już 2 kraby z tak małej ilości skałki.

A dodam że oba kraby zasiedliły ten sam kawałek (około 0,5 kg)

Mam jeszcze pytanie czy ktoś próbował z tym czerwonym światłem ?? działa to ??

Jak zapale wzykłe swiatło to krab szybko sie kryje w skale

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc

kraba nie złapałem (tego noweg)

Ale widze go co chwilkę do połowy , wychyla się i chowa.

Mam jedno zdjęcie moze nie jest najepsze ale on siedzi w zaciemnionym miejscu

Krab badzo interesuje się glonami

co chwilke się wychyla i skubie je ale wygląda nie za przyjeźnie ,ale ma nie małe szczypce ale rozchylają sie bardzo malutko

troszke jest podobny do tych krabów

http://www.meerwasser-lexikon.de/de/58/820/Atergatis/floridus.htm

http://www.meerwasser-lexikon.de/de/58/818/Mithrax/sculptus.htm - ten jest zielony a mój brazowo szary i też ma takie owłosione nogi :)

1144-nastepny krab 1.jpg

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwone swiatlo dziala, wystarczy zwykla latarka z jakas czerwona folia czy czyms takim. ale ... zobaczyc kraba przy tym swietle to jedno - upolowac go np na harpun z igly strzykawkowej ... to juz inna para kaloszy :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.