Skocz do zawartości
Kraszan

Eksplozja w LR - Aiptasia Twój wróg!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Własnie wylukałem małą Aiptasię siedzącą w otworze w LR. Z lupą przeszukałem resztę skałek - wygląda że jest tylko jedna... (oby...).

Pogrzebałem w archiwum nano-reef i widzę, że nie ma się co łasić na "darmowy ukwialik" tylko wydłubać badziestwo czym prędzej...

Zaraz wyciągnę na moment skałkę celem ekstrakcji badziestwa ale widzę, że samo wydłubanie cielska i wtryśnięcie wrzątku może okazać się niewsytarczające... Mam pomysł, czy by może w otworze po aiptasi nie zrobić eksplozji ;-) Chodziłoby o osuszenie fragmentu skałki np. zapalniczką, wsadzenie tam ze trzech "siarek" z łebków zapałek i "zdetonowanie" tego w jej dziurze... No chyba już nie odżyje? Tylko czy to nie będzie przerost formy nad treścią a i czy tlenek siarki nie zaszkodzi baniakowi?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę. Nie będę bawił się w taliba i rezygnuję z eksplozji. Wydłubię ile się da, dam trochę wrzątku a dziurę zakleję klejem reef construct aqua medica. A niech się bestia tam dusi... A jak zgnije i się jakimś otworem wydostanie to odpieniacz ją wyrzuci :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko na wolnej przestrzeni możesz go potraktować kalkwasser. Zdezynfekować badziew.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydłubuj jej bo to nic nie da, a przy rozwaleniu może się ich zrobić więcej - wrzątkiem lub kalkwasser ją załatw wstrzykując strzykawką prosto w polipa (do środka polipa)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wsadz skale do microfalowki na 30 min:D gwarantuje, ze pozbedziesz sie apitasi raz na zawsze:D Albo zanorz w akwa kabez wysokiego napiecia...:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrobanie - niewiele pomaga z jednej robi sie 10.

wrzatek - polewanie bydlaka nic nie daje, trzeba sie wkluc w dziada co wcale nie jest latwe

naturalni wrogowie - kreweta wundermanni jest swietna, ale na jedna aiptasie to jak strzelanie z armaty do muchy

joe`s juice - genialny srodek, niedawno kupilem, eliminuje nie tylko aiptasie ale i manjano, latwy w uzyciu i bezpieczny dla rafy (ostroznie jak sie ma ukwiala w akwarium, zeby sie nie nalyklal przez przypadek bo tez padnie)

to moje doswiadczenia ze zwalczania


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.