Skocz do zawartości
Marcmonk

Akwarium - Rozleci się czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam prośbę abyście ocenili czy takie akwarium jest bezpieczne. Po zalaniu wyskoczyła mi pajęczynka, spuściłem wodę i wkleiłem wzmocnienia. Pajęczynka się zmniejszyła ale pojawiło się sporo bąbli (mam wrażenie że bąbli przybyło przez ostatnie kilka dni, pajęczynka się nie powiększa). Oczywiście wykonujący akwarium twierdzi że nic się nie rozleci i to normalne, pomijam względy estetyczne. Stoję przed dylematem wydania następnego 1000PLN na szkło (których deficyt po skompletowaniu całości) , rurki itd... Jednak mam pietra przed 200l. Na gościu który robił nic nie wymuszę co najwyżej mogę mu dać w zęby ale już mi nawet na to szkoda sił. Stąd moja prośba do doświadczonych w tej dziedzinie o odpowiedź rozleci się czy nie ?

akwarium o wymiarach 100x40x50, szyba 10mm opti.

1a3a96e1e10cf442m.jpg

41b252f9f8ecd20cm.jpg

742746da9a7f8746m.jpg

1b8534cb7207604dm.jpg

1a798ddb369918b1m.jpg

i druga strona wygląda lepiej:

1c1fadd82256434em.jpg

bd887c155bef9905m.jpg

Wielkie dzięki za pomoc!!

pozdrawiam

marcin


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nic mu nie będzie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

mialem tak w 300 roslinnym. tez mialem obawy ale nic sie nie stalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo...

niby nie powinno sie rozpasc ale mi nie dawalo spokoju

dalem do poprawki..... niestety tez po zalaniu. musalem zlac wode do wiaderek, skale itd....

tydzien bajzlu w domu ale teraz jest ok . nie ma zadnych babli itd

lepiej dac do poprawki teraz niz zbierac wszyskto z podlogi

kazdy szklarz ci powie ze sie nie rozklei ale jak zapytasz czy zwroci kase jak jednak sie rozklei ... glupieje

pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobił czarnym silikonem to nie byłoby widac bąbli ani pajęczynek.

Nie niecierpliwi jak nie widac :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

gdzie ta pajęczynka bo ja nic nie widzę :harhar:

a tak poważnie moim zdaniem możesz spać spokojnie, taki urok przeżroczystego silikonu :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinieneś popatrzeć czy się nic nie zmienia i nie pogarsza przez jakiś czas, jak Ci to da spać spokojnie to zostaw. Na to chyba nie mam mądrego....czasmi nic nie widać i potrafi bez ostrzeżenia walnąć a czasami będzie widać bąble i nic się nie będzię działo... jak to z siłami natury bywa.

Pozdrawiam

P.s.

Możesz ewentualnie doubezpieszyć mieszkanie. :whistle:

a jak z gwarancją na szkło? bo chyba jakaś jest? i czy to nie podlega wymianie albo naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zbyt dlugo trwalo zanim przylozyl plaszczyzny do siebie przy klejeniu. Silikon troszke przysechl i nie rozprowadzil sie do konca rownomiernie ale nie powinien puscic. Kwestia estetyczna jedynie. Moge sie mylic ale na youtub'ie jakis zawodowiec tlumaczyl jak kleic silikonem i omawial te sprawy.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabialem temat ostatnio. Jesli babelki w taki sposob w nowym sie pojawia to jest ok. Jesli w starszym sie pojawia (jak bylo u mnie) to kwestia czasu kiedy sie rozklei. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje nowe stało już 3-4 miechy bez wody, no nic akwa zostaje miejmy nadzieje że będzie dobrze :)


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje nowe stało już 3-4 miechy bez wody, no nic akwa zostaje miejmy nadzieje że będzie dobrze :)

Obserwuj, czekaj. Zdjęcia masz i każdej chwili możesz porównać. Temu co kleił zawsze możesz powiedzieć ze coś takiego jest i w razie pogarszania się sytuacji (zrobisz zdjęcia) możesz śmiało do niego walić z reklamacją.

Sam myślę że będzie ok.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie będzie, wiekszośc tak ma. Podobno to duża sztuka skleić żeby nie było tych bąbli. Na czarnym sylikonie nie widać.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.