Skocz do zawartości
pomidor1

TRANSPORTER 2,5 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko gdyż przymieżam sie do kupna t5 z 2,5tdi silnikiem i tu właśnie przebieg 340tyś czy ktoś coś powie mi o tym śilniku jakie ewentualne wymiany bede przy takim przebiegu czy skrzynia czy silnik sida czy dać se spokuj przez taki przebieg aha samochód od zaufanej osoby która serwisowała go na bieżaco aha naped 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 tdi to chyba najbardziej nieudany silnik jaki byl montowany w vw i audi , znam 2 lub 3 osoby ktore mialy mega problemy z takim silnikiem , kumpel nawet zmienial caly silnik na inny , owszem nie byly one zamontowane w t4 lub innym duzym aucie tylko w osobowkach , zapytaj na forum vw tam ci doradza dokladnie co i jak :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko gdyż przymieżam sie do kupna t5 z 2,5tdi silnikiem i tu właśnie przebieg 340tyś czy ktoś coś powie mi o tym śilniku jakie ewentualne wymiany bede przy takim przebiegu czy skrzynia czy silnik sida czy dać se spokuj przez taki przebieg aha samochód od zaufanej osoby która serwisowała go na bieżaco aha naped 4x4

Powiem tak, z mojego doświadczenia samochody raczej kiepskie, wolałbym zastanowić się nad ostatnim rocznikiem z rodziny T4. Czy ta zaufana osoba kupiła go jako nowy?? Jesli tak to sporo już wymieniła. Podaj więcej szczegółów, przynajmniej rocznik i moc


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 tdi to chyba najbardziej nieudany silnik jaki byl montowany w vw i audi , znam 2 lub 3 osoby ktore mialy mega problemy z takim silnikiem , kumpel nawet zmienial caly silnik na inny , owszem nie byly one zamontowane w t4 lub innym duzym aucie tylko w osobowkach , zapytaj na forum vw tam ci doradza dokladnie co i jak :) pozdr

Kuba chodzi Ci o V-ki a to chyba raczej zwykły rzędowy motor, w V-kach faktycznie leciały wałki rozrządu i naprawy były kosztowne ale to dawne czasy.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu dobijalem dwie t4 z silnikiem 2,5 TDI, ja natomiast moge powiedziec, ze auta byly nie do dobicia a lekko nie mialy :) i przebiego rowniez nie takie male, jeden byl uzywany w dluzszych trasach a drugi tylko i wylacznie jazda w miescie pomiedzy firmami. ale to bylo jakies 6 lat temu jak mialem z nimi ostatni kontakt.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak barany nie potrafią eksploatować samochodu to potem mówią że 2,5 TDI w Audi był marny.

Kupuje wyjechanego, starego grata od niemca i oczekuje że będzie 10 lat jeździł bez usterek :rofl:

U mnie jest cały czas w eksploatacji 2,5 TDI Audi, poza normalnym corocznym serwisem nic się nie dzieje, ma już 450.000 najechane.

Dopiero w zeszłym roku robione były wałki rozrządu, a auto mamy od 2003.

Więc tą awaryjność między bajki można włożyć, a i co do kosztowności to bym polemizował.

Po drugie ten silnik nie był montowany w VW T5 więc o co kaman?

Jak pytać o opinię to ludzi co kupują auta od nowości, a nie kogoś kto kupił wczoraj rozbite a4 z 2003 za 10k zł i musiał wydać 3k-4k zł za zestaw naprawczy z wałkami rozrządu :D

Ło cholera, "nowe" auto a juz musiał włożyć połowę ceny w naprawy :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan postawił bym ci plusa ale zaraz mi coś dopiszą w stylu wyluzuj itd... albo postawią minusa...

ja jeżdżę najbardziej nieudanym autem z najbardziej nieudanym silnikiem (nie pisze tu o VW), przynajmniej takie opowieści po internetowych forach chodzą... i nastukałem nim drugą setkę kończę i nic się nie dzieje... wykonałem w zasadzie jedną naprawę. Porównując to do innych rzekomo niezawodnych silników i samochodów dochodzi się do wniosku, że:

- głupoty są powielane przez ludzi nie mających o danym silniku i samochodzie pojęcia

- dużo zależy od przeszłości auta!

podobno vW są niezniszczalne... eheheheh jeździłem jednym takim służbowym autem (2,5Tdi) kiedyś (co prawda okazjonalnie go użytkowałem) ale przebieg to on miał bardzo duży, był w ciągłej eksploatacji i nic się nie działo! zawsze jak w zegarku. Tylko tyle że był to T4... i było to kilka ładnych lat wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTO 2008/2009 ROCZNIK WŁASCIEL OD NOWOSCI ZAKUPIŁ JE JAKO AUTO PO DEMONSTRACYJNE TWIERDZI ZE JESZCZE NIGDY GO NIE ZAWIUDŁ NIC SIE NIE PSUŁO TYLKO NA BIERZĄCO OLEJ KLOCKI FILTRY ZAWIESZENIE I CHYBA TURBINE ROBIŁ I KOŁO DWUMASOWE ...2,5TDI SILNIK COŚ KOŁO 180KM MA JAK DOBRZE PAMIETAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomidor1, trochę szacunku do ludzi! Po pierwsze na forum NIE KRZYCZYMY!!! :rtfm::realmad: Po drugie popraw błędy!


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po trzecie nikt Ci na forum nie oceni auta na odległość... musisz to zrobić sam lub najlepiej pojechać do serwisu na tzw przed zakupowy przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wtrącić to 2,5 TDI rzędowy nie V-ka to jak dla mnie niezawodny silnik miałem taki w Volvo S-80 jeżdziłem nim 5 lat miał nakulane 300.000 i wymieniałem tylko olej.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego hitlerwagena t4 w rodzinie. Nie psuje się, ponoć te 2.4 były mniej udane.


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a na serwisach same magistry pracuja oni sie mniej znaja jak normalny mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.