Skocz do zawartości
kim84

kupie wode

Rekomendowane odpowiedzi

witam. powoli startuje z nowym zbiornikiem. chętnie kupię wodę ok 1000l

jest to moje pierwsze akwarium morskie ale idę na "głeboka wodę"

oferty prosze na prv


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczynasz od kupna APF600 do takiego baniaka to słabo to widzę ...

nie wspomnę o kupowaniu wody do takiego zbiornika, nie zdążysz kupować na dolewki wody ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900l wiec wydawalo mi się, ze apf600 wystarczy. jeśli myślicuie, że nie to mam jeszcze na uwadze delteca 2060.

on powinien starczyć na 100%

to moje pierwsze akwa więc wskazówki mile widziane.

woda tylko na start dalej będę musiał się nauczyć robić solankę.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co miałem powiedzieć... przeliczyłem się troszke z kosztami ale zbiornik kosztował sporo więc się juz nie wycofam dlatego odpieniacza szukam używki. deltec podobno najlepszy więc takiego chcę nie wiedziałem, że będzie za mały.

kupię 2060 a oszczedności poszukam gdzie indziej.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co chcesz trzymac ale 2060 to też jak na moj gust za malo jezeli zgiornik głowny ma miec 900 l.

Moim zdaniem minimum to 2560 i takowy lata po forach i allegro za 2000pln uzywany.

Z tym pienidlem mysle ze baniak bedzie funkcjonował w miare dobrze


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie wiem ale będzie rafa z tego co licze ok 10-15% skały 50kg zwirku koralowego. z obsadą jeszcze nie wiem dokłądnie. 2060 deltec jest zalecany od 1400 do 2000 l. czyli mam rozumieć, że podawany przez firme zbiornik należy dzielić na 2???


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do e-rybki i zapytaj kiedy wodę podmieniają, umów się i z 500 l na raz samochodzem (jakimś większym pewnie ) zabierzesz


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm witam widzę słabo się orientujesz ,mam propozycje :smoke: ,załóż własny wątek a koledzy pomogą w budowie systemu, to nie piko 30L i błędy będą bolały ,szarpały kieszenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, nie jeden utonął na głębokiej wodzie.

Możesz polec, jeśli na podstawowym sprzętcie oszczędzasz lub nie masz pojęcia- porażka możliwa. Naprawde zacznij sobie od 30 czy też 100 litrów. Nabierzesz wprawy i będziesz miał obraz co Cie czeka w o wiele wiele większym zbiorniku. Jak widze nie masz modus operandi a pakujesz się w taki baniak. Odpuśc.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm witam widzę słabo się orientujesz ,mam propozycje :smoke: ,załóż własny wątek a koledzy pomogą w budowie systemu, to nie piko 30L i błędy będą bolały ,szarpały kieszenie itd.

To chyba i tak będzie bolało..nawet bardzo. Nawet nie wyobrażam sobie kupowania 1m3 wody :veryangry: Może lepiej zaopatrzyć się w filtr RO DI, w takim projekcie raczej się nie oszczędza to są koszty od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Radzę poczytać forum i zdać sobie z tego sprawę. Oszczędności kosztują x2 :wallbash: :wallbash: :wallbash:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było jasne, nie szukam oszczędność w systemach niezbędnych do zycia tylko dalej, np. skała 36zł/kg to sporo z tego co licze to będzie trzeba ok 140kg. musze poszukac taniej albo kupic na giełdzie małymi ilosciami.

300 zł na filtr ro to nie jest oszczędność.

wodę chcę na start i moge dać ok 1zł/litr

z rego co wiem to nowa solanka po ro musi stac ok 3-4 miesiace co mi sie wcale nie podoba, więc decyzja o zakupie już wody z działającego zbiornika.

a co do odpuszczania.... nowe akwa juz stoi więc nie mogę odpuścić. z pomocą forum mam nadzieję sobie dać radę.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kobminujesz i tak powinno sie robic. Duze wiecej wybacza i zostawia czas na reakcje. I kazdy szukal wody z podmiany na start wiec nie rozumiem skad takie poruszenie, ze kolega szuka. Nie badzcie zazdrosni :p

Co do odpieniacza to tez nie ulegaj wariactwu. Skoro ja mam przerybione na max 450l obsadzone koralami po brzegi, karmie 20kostek dziennie i uzywam odpieniacza wylacznie do napowietrzania to dlaczego rewelacyjny apf ma nie pociagnac "pustego" akwarium ??

Coscie sie ludzie tak uparli na te przewymiarowane odpieniacze. Zrozumcie w koncu ze odpieniacz jest do obsady a nie do litrazu!!

Kim84 dobra rade dostales. Obdzwon sklepy i umow sie w dzien podmiany wody. Napewno uda ci sie uzbierac odpowiednia ilosc. Nie oszczedzaj na skale. Co nie znaczy ze masz kupowac nie wiadomo jak droga. Wez pod pache doswiadczonego morszczaka i pojezdzij po kraju. Jak zapakujesz 140kg dobrej skaly to odpieniacz ci w ogole nie bedzie potrzebny i posiadacze sloikow na malosolne dopiero beda sie glowic :)

Najwazniejsza skala. Tego wymieniac nie bedziesz dluuuugo.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BTW na granicy wielkopolski z zachodniopomorskim mieszka gosc co sie w koncu wzial za akwarium i podmienia terz regularnie 200l tygodniowo. Jak ci logistyka pasuje to mozna dograc odbiory baniek :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres dojrzewania- bezcenny.

To jakbyś ominął okres kiedy Twój syn uczył się jeździc na rowerze albo pisac literki.

Jak wlejesz wode z podmian i skałe skąśtam to nagle nie zrobi Ci się gotowe akwarium.

I tak potrzeba czasu


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znacznie mniej. skałe znalazłem po 34zł w sklepie.

woda z działającego zbiornika znacznie przyspieszy proces dojrzewania i myslę, że miesiąc po odpaleniu zbiornika będzie mozna wpuśćic pierwsze zycie sprawdzić czy się utrzyma.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum są magicy od DIY. Moze oni cos sensownego sklecą. Czasami takie konstrukcje wypadaja lepiej od firmowych.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie dobry czy nie bedzie???


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie dobry czy nie bedzie???

spokojnie da sobie rade, pozostaje pytanie czy aby taki mocny jest potrzebny. Sa opinie ze podawane parametry producenta nalezy przyjac jako 2 razy mniej. W przypadku tego odpienka to sadze ze nie jest to konieczne, nalezy uznac parametr 1500-4000L za wiarygodny.

Ten ci spokojnie uciagnie 1000-1500L z ciezka obsada. Jest cichy i zdaje sie ma mniejszy pobor mocy. Rewelacyjna pompa. Nie uwierzysz co ona potrafi. No i oczywiscie koszuje dwa razy mniej.

http://www.swallowaquatics.co.uk/85428/products/Reef_Octopus_XP3000_Internal_Sump_Cone_Skimmer.aspx?utm_source=Froogle&utm_medium=PriceComp&utm_term=Froogle&utm_content=None&utm_campaign=PriceComp1

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pierwszy zakup już jest potwierdzony Korallen-Zucht bedzie w zbiorniku.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pierwszy zakup już jest potwierdzony Korallen-Zucht bedzie w zbiorniku.

korallen - Zucht zdaje sie ktos wlasnie sprzedal na targowisku. Czyzbys Ty byl tym szczesliwcem?

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody ze sklepu nie chciałbym nawet za darmo - skąd wiesz co tam pływa, jak chemia jest tam wlana, a dodatkowo parametry nie są pewnie idealne, jak będziesz miał połowę wody z podmian to spokojnie wystarczy. Lepiej objechać 20 kolegów z regionu postawić po browarku i mieć fajne kontakty niż walić do pierwszego lepszego sklepu.

Co do odpieniacza - możesz kupić używany, na forum ostatnio dużo egzemplarzy, pogadaj np z Seb-em robi fajne odpieniacze do dużych baniaków i wyjdzie ci to dużo taniej, nigdy nie miałem KZ-ta ale z tego co słyszałem to często trzeba go czyścić.

Jak bierzesz taką ilość skały to można się targować, a najlepiej wziąć sobie kilka boxów z dostawy - fakt skała będzie nieodgazowana i dłuższe dojrzewanie, ale oprócz dobrego odpieniacza to właśnie dobrej jakości skała jest bazą do dobrego, wydajnego systemu filtracji.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko lolejne następujące: jaka pompę kupić? woda ze slupa bedzie szła tylko z poziomu podłogi czyli ok 1,7m


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

pytanko lolejne następujące: jaka pompę kupić? woda ze slupa bedzie szła tylko z poziomu podłogi czyli ok 1,7m

20-30 % wydajniejszą niz pompa w odpieniaczu :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.