Skocz do zawartości
piona

pilne!!!

Rekomendowane odpowiedzi

dziś podl mi labladois jego cialo jest jakby miejscami pożarte aż do żywego mięsa .... to nie stało sie po jego padnieciu lecz działo sie tak przez kilka dni (przyjmował pokarm chetnie pływał itd)TAK jak cos żywcem by go jadło Mam pare krabów 2 weżowidła premnas i jakiś niebieski garbik. O CO TU CHODZI!!!!!!!!!!!!!!!Premnas go ganiał ale czy by go tak ubił???? nie sadzę wiekszosc dnia nie ma mnie w domu- nic wiecej nie zaobserwowałem piszczie bo mam rozpacz w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcałbym Cie straszyć ani w błąd wprowadzić ( bo takie coś tylko na zdjęciu widziałem i odnosiło się to do ryby słodkowodnej) ale jeżeli były ubytki skóry, skrzeli a dodatkowo zaobserwowałbys zabużenia w oddychaniu i pływaniu to może być posocznica (Wiosenna wiremia) - ale możliwe że w nocy jakiś krab na rybke zapolował może masz jakiegoś mieszkańca na gape?

Może w nocy sprawdzisz co i jak . Pamiętem że w wypadku tej chroby polecano SERA cyprinopur ale w tedy lepiej rybke leczyć w kwarantannie.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest labladois? Czy chodzi o labroides? Jeżeli tak, to mógł go zaatakować np. jakiś duży wieloszczet - w końcu na noc ryba chowa się do dziury w kamieniach, chociaż bardziej prawdopodobna jest infekcja bakteryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Co to jest labladois? Czy chodzi o labroides? Jeżeli tak, to mógł go zaatakować np. jakiś duży wieloszczet - w końcu na noc ryba chowa się do dziury w kamieniach, chociaż bardziej prawdopodobna jest infekcja bakteryjna.

Oczywiscie chodziło o labroides... INFEKCJA bakteryjna i tu masz racje tak to było Dzieki za zainteresowanie sie moim problemem ...rs:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.