Skocz do zawartości
Hoody

Cieknący zawór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zaworem spływu (VDL). Mianowicie cieknie mi zarówno przy jednym jak i drugim gwincie :wallbash: Podejrzewam że oringi sie zniszczyły. Ale to dość dziwne po roku? Na pewno nie jest to problem słabego dokręcenia, bo to już wyeliminowałem.

Problem zaczął się jakieś 2-3 miesiące temu ale wtedy to zbagatelizowałem, bo wyciek był nieznaczny (ledwo mokra nakrętka od zaworu), ale teraz kapie 1 kropelka na około 20sekund.

Całe szczęście że hydraulikę mam w całości nad sumpem to woda kapie do niego, jednak spadając kropla uderza o rurkę rewizji, która jest tuż pod nią i troszkę chlapie.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień oringi na nowe to najtańsza opcja


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj oringi wymoczyc w wodzie z octem pewnie są osady na nich jak nie pomoże to nowe


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie gdzie kupić oringi? Pytałem w Acroporze i AM ale nie ma :wallbash: moze w hydraulicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się na taśmę teflonową to najtańszy sposób a pewny :unworthy:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przesmarować silikonem i dokręcić.

Najpierw oczywiście wyczyścić i wysuszyć


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma teflonowa uszczelnia gwint. A problemem są oringi prawdopodobnie. Chyba ze spróbuję wymyc oringi i uzyc tasmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oringi do wymiany. Miałem to samo, rozciekły się na dzień przed wakacyjnym wyjazdem po roku użytkowania zaworu a po wymianie na nowe sytuacja została opanowana. Taśma teflonowa w moim przypadku na niewiele się zdała.

To nietypowy wymiar oringów i w sklepie z akwarystyką są raczej nieosiągalne, w sklepach z armaturą łazienkową też takich nie uświadczysz. Ja miałem łatwo bo mamy pod ręką hurtownie firmy SEGER która zajmuje się sprzedażą chyba wszystkich rodzajów oringów, ale najlepiej mieć stary egzemplarz na wymiar, o ile mi wiadomo to VDL ma różne wymiary oringów w jednym zaworze.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przesmarować jeszcze pastą teflonową, ale bez nowych oringów na dłuższą metę się nie obejdzie.

Najczęściej dzieje się tak po rozkręceniu zaworu. Raz skręcony (poślinione oringi) i nieruszany powinien wytrzymać spokojnie kilka lat.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to oringi i do tego nietypowe,proponuję odwiedzić sklepik na pradze ,skrzyżowanie ulic Terespolskiej i Grochowskiej,mają tam różne oringi,uszczelki i najróżniejsze rzeczy z gumy


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną sytuację. Niestety wymiana o-ringów nic nie pomogła - musiałem wymienić główną część zaworu - tam coś przepuszczało.

Oby u ciebie wymiana o-ringów załatwiła sprawę.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zobaczymy. Zacznę od wyczyszczenia i nasmarowania oringów jak nie pomoże to będę szukał nowych. W ostateczności wymienię korpus zaworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana oringów powinna rozwiązać sprawę. Ja wszystkie oringi, a sporo używam ;) kupuje w tym sklepie http://www.wagum.pl/Kontakt - u mnie w Rzeszowie, zadzowń może Ci wyślą. Dodatkowo popatrz sobie na wewn części kształtek, może gdzieś wystaje jakiś kawałek plastiku, który powoduje rozszczelenienie zaworu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była wina oringów. Wymieniłem je a zawór dalej cieknie. Leci od góry. Próbowałem użyć taśmy teflonowej. Pomogło na godzinę :wallbash: Kupiłem nowy zawór - również VDL z zamiarem wymiany jedynie środkowej części (body) żebym nie musiał ciąć rury. Co się okazało - nakrętki ze starego zaworu nie pasują do nowego - inny gwint :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Już nie wiem co robić!! wolałbym nie ciąć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.