Skocz do zawartości
Poczatkujacyy

NanoReef Aquael 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam Wystartowac Mini Rafkę 30L Aquaela. Zakupilem taki oto zestaw zapewne wiecie co sie w nim znajduje wiec nie bede sie rozpisywal. Posiadam równiez cyrkulacje JVP 102 i tu pytanie do Was - przyda się? Czy zainwestowac w np. Koralia Nano? co jeszcze moglbym dokupic procz skaly zycia itp.? Testy beda prawdopodobnie JBL. Sól Preis.

Chętnie odkupie wodę z działającego zbiornika na start (lub wode RO+DI) aby przyspieszyc dojrzewanie oraz przyspieszyc start akwarium poniewaz nie posiadam jeszcze filtrow RO+DI (niebawem sie pojawią) okolice Warszawy.

Pozdrawiam.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam Wystartowac Mini Rafkę 30L Aquaela. Zakupilem taki oto zestaw zapewne wiecie co sie w nim znajduje wiec nie bede sie rozpisywal. Posiadam równiez cyrkulacje JVP 102 i tu pytanie do Was - przyda się? Czy zainwestowac w np. Koralia Nano? co jeszcze moglbym dokupic procz skaly zycia itp.? Testy beda prawdopodobnie JBL. Sól Preis.

Chętnie odkupie wodę z działającego zbiornika na start (lub wode RO+DI) aby przyspieszyc dojrzewanie oraz przyspieszyc start akwarium poniewaz nie posiadam jeszcze filtrow RO+DI (niebawem sie pojawią) okolice Warszawy.

Pozdrawiam.

Łukasz

JBL-a sobie odpuść, na początku i tak ci się aż tak bardzo nie przydadzą

w filtry zainwestuj to podstawa a wodę Ci dadzą, poszukaj kogoś w swojej okolicy, bo część wody się podmienia co tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja dzieki za zainteresowanie :)

w zestawie ejst kaskada niestety nie moge znalesc modelu. proponujesz jakas dokładke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

nie inwestuj za dużo bo i tak za niedługo postawisz większe szkiełko :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie inwestuj za dużo bo i tak za niedługo postawisz większe szkiełko :harhar:

tutaj masz racje ;p jak narazie na sprzęt oraz wymiane frontu czeka 200L sump 90L ;p to akwarium bedzie mi słuzyc jak narazie do 'nauki' oraz obserwacji co w takim słonym bajorku sie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

pH kH NO3 Ca Mg najczęsciej używa się tych możesz sobie kupić ale niekoniecznie i bez testów da się kostkę utrzymać na samych podmiankach.

Najlepiej firmy red sea i seachem bo sali jest :rant:

Gąbki z kaskady wyciąg możesz zastosować phoseguard i purigen.Najlepiej poczytaj sobie o takich nano kostkach bo jest dużo na forum lub zwróć się do INMARA on ma taką kostkę opanowaną :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH kH NO3 Ca Mg najczęsciej używa się tych możesz sobie kupić ale niekoniecznie i bez testów da się kostkę utrzymać na samych podmiankach.

Najlepiej firmy red sea i seachem bo sali jest :rant:

z testami jest tak że ile jest użytkowników tyle opini ..... ale i tak JBL-a, czy jakiś dziwnych innych wynalazków 5in1 omijaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Paweł kup sobie sali na PO4 i daj znać jak Ci wyszły a ja Ci sprawdzę hanką a i NO3 też sobie sprawdz salifertem jeden mi pokazywał 0 a drugi jak kupiłem 20 haha w sumie różnica niewielka a u Jędrka na seachemie też wyszło 0 :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł kup sobie sali na PO4 i daj znać jak Ci wyszły a ja Ci sprawdzę hanką a i NO3 też sobie sprawdz salifertem jedn mi pokazywał 0 a drugi jak kupiłem 20 haha w sumie różnica niewielka

nie mam po4 :( a no2 i no3 coś tam pokazuje nie zero ale 1 wartość z koloru różowego.

też mi nie wychodziły, ale boogii do mnie wpadł i mi pokazał zasadę działania.

salifert nie jest najlepszy tu się zgodzę, lecz dla mnie to takie minimum, na jblu się przejechałem, zdenerwowałem jeszcze jendrka bo przebadałem nim Jedrkowi Mg i wyszło na jbl że ma 1100 a miał 1400 bo podbijał by się pozbyć glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co do testów jeszcze poczytam opinie użytkowników i zakupie ten najbardziej korzystny (stosunek jakosc/cena). Mam jeszcze pytanie co do filtra RO ich rozbierznosc cenowa jest spora i sam nie wiem co wybrac dodam ze bedzie używany najpierw do akwarium 30L nastepnie założe jak juz wspominałem 200L (450L tez juz stoi jednak brakuje sprzętu do sumpa i pewnie w najblizszym czasie sie nie odważe ;p wiec narazie bedzie akwa "Polish Fish" ;p ) znalazlem na w acroporze cos takiego http://sklep.acropora.pl/Filtr_RO_3_korpusy-913.html jednak cena 290zł nie jest (chyba) zbyt dobra do tego dochodzi DI http://sklep.acropora.pl/Kompletny_filtr_DI_z_zywica_MB_20-393.html 115zł czy ktoś mógłby sie wypowiedziec na temat filtra RO? :)

I proszę wybaczcie ze spamuje Wam tymi pytaniami po raz tysięczny :crybaby: czytam forum cały czas jednak każdy planuje mieć w swoim akwa co innego i wolałbym nie spiepszyc sprawy gdyz to moja pierwsza solanka i jestem bardzo zafascynowany pięknem rafy. Dodam jeszcze że w moim nano rafce planuje mieć głownie miękasy, kraba, krewetkę, oraz 1-2 malutkie rybki (które ewentualnie po wyrośnieciu polecą do wiekszego baniaka)

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie :czapki z głów:

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PawelL :) filtr juz do mnie jedzie :)

a co powiecie o tym odpieniaczu do takiego zestawu?

http://www.morskie.com/aqua-medic-midiflotor-p-97.html

tu już Ci nie pomogę, bo umnie komora z pompą obiegową ma 30l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu już Ci nie pomogę, bo umnie komora z pompą obiegową ma 30l :)

okej :) dziekuje Ci bardzo Pawle i pozdrawiam serdecznie :thumbup:

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PawelL :) filtr juz do mnie jedzie :)

a co powiecie o tym odpieniaczu do takiego zestawu?

http://www.morskie.com/aqua-medic-midiflotor-p-97.html

taki maly zestawik przy czestych podmianach z malutka i miekka obsada da sie utrzymac bez odpieniacza. Coby jednak glowa nie bolala proponuje ci przesledzic ten watek. Najlepsza opcja doraznie jesli myslisz o zmianie akwarium

http://nano-reef.pl/topic/22262-nano-odpieniacz-ze-strzykawek-by-tomko/

mozesz zrobic ze zwyklej butelki po mineralnej. Jedyny koszt to wezyk, pompka i kostka lipowa, ktora musisz wymieniac, no i oczywiscie butelka mineralnej.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu wykonałem ten własnie odpieniek by tomko jednak pojawily sie 2 problemy:

-dałem jakas szajsowa kostke (nie lipową) i nie musze chyba pisac jaki byl efekt :harhar:

-odpieniacz raczej nie zmiesci mi sie w kaskadzie :crybaby:

co do kaskady polecano mi wrzucic do niej zamiast obydwu gąbek samą skałe koralową co myslicie o tym pomysle? czy zamiast skały dac purigen+??? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno żeby skała działa na zasadzie filtra potrzeba jej o wiele więcej niż pomieści kaskada fzn3 - ja mam taką samą i mi tak powiedziano ;-) ja mam purigen ;-)

co do odpienka to bez przykrywki lub otwór wycięty otwornicą w pokrowce można zrobić :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.