Skocz do zawartości
Ziomix

Pierwsze akwarium morskie 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od około pół roku posiadam mini akwarium słodkowodne o pojemności 30l. Długo zastanawiałem się co kolejne bo przeciez jest to miłe i ciekawe hobby. Ostatnio zainteresowały mnie akwaria morskie myslełam nad Nanoreefem Aquaela ale po przeczytaniu opini stwierdziłem że nie warto.

Przechodząc do sedna problemu w planach mam kupienie kostki 40x40x40 wklejenie panela z pleksi o szerokości 10 cm.

Wtedy objętość akwa by wynosiła 48l a pojemność panelu 16l. Narazie na większe akwa lub sump nie moge sobie pozwolić.

I tu mam kilka pytań co do kompletowania sprzetu i rozwiązań technicznych:

-Jaki odpieniacz zmieści mi się do panelu?

-Jakiej pompy obiegowej użyć a takim akwarium?

-Jaki będzie najlepszy cylkulator?

-Co użyć jako materiały filtracyjne?

-W jaki sposób rozplanować kolejne komory w panelu?

- I na koniec proszę o pomoc w sprawie oświetlenia zamierzam zrobić pokrywę DIY z PCV lecz z takimi wymiarami akwarium nie wiem czy modzić coś ze świetlówkami czy z ledami?

Dobór sprzętu proszę mi podać w jak najnizszych pieniądzach wiadomo że na raz nie kupuję tylko stopniowo ale jednak proszę a jak najrozsądniejsze cenowo propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprawie oświetlenia jak masz trochę więcej kasy to lepiej ledy

T5 najmniej 438mm zostaje powercompact

Cyrkulator jak będesz miał obiegową to koralia 1600 powinna starczyć

Pompa obiegowa New Jet 1200/1700

Pozdrawiam

Lepiej daj 50x40x40 wtedy zmieścsz T5 2x24W 438mm

dosyć tanie


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na zwiększenie wymiarow nie moge pozwolić.

A jak powerkompakty to jakie żarówki jaka moc, ile, i jaka barwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na zwiększenie wymiarow nie moge pozwolić.

A jak powerkompakty to jakie żarówki jaka moc, ile, i jaka barwa?

http://allegro.pl/snb-450-lampa-24w-do-akwa-morskiego-power-compact-i2259474030.html

2szt musiałbyś mieć tak po taniości


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Ziomix, ale Ty nie masz kilku pytań, tylko chcesz, żeby wszystko za Ciebie zrobić. Poczytaj forum, dział dla nowicjuszy, dział "Nasze akwaria" - małych kostek jest tutaj na pęczki, popatrz na ich konfiguracje, zajrzyj na targowisko. Im więcej wiedzy przyswoisz (a i tak Cię to nie ominie), tym lepiej będzie wyglądała Twoja solniczka. A jak już będziesz miał konkretną zagwozdkę - wtedy pytaj.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała dzięki za odpowiedzi:D

kapuchy owszem jest wiele tematów na temat małych solniczek ale takich z panelem filtracyjnym jest może 2 na których nic dokładnego sie nie można dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dostawiam teraz panel i mam zadwozdkę

panelv.jpg

Nie lepiej dać 50x40 na 30 wysokość ja mam te krótkie T5

i nie sątakie złe nawet przyrosty korali już mam :)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc do sedna problemu w planach mam kupienie kostki 40x40x40 wklejenie panela z pleksi o szerokości 10 cm.

Bardzo kiepski pomysł lepsze 60X30 i z 60 zabrać 10cm,pleksi do szyby nie przykleisz więc przegroda szklana klejona sylikonem akwarystycznym

-Jaki odpieniacz zmieści mi się do panelu?

-Jakiej pompy obiegowej użyć a takim akwarium?

-Jaki będzie najlepszy cylkulator?

-Co użyć jako materiały filtracyjne?

-W jaki sposób rozplanować kolejne komory w panelu?

- I na koniec proszę o pomoc w sprawie oświetlenia zamierzam zrobić pokrywę DIY z PCV lecz z takimi wymiarami akwarium nie wiem czy modzić coś ze świetlówkami czy z ledami?

wszystko zależy od obsady, led lepsze bo wody w mały akwa nie grzeje ale tylko diody cree,

Dobór sprzętu proszę mi podać w jak najnizszych pieniądzach wiadomo że na raz nie kupuję tylko stopniowo ale jednak proszę a jak najrozsądniejsze cenowo propozycje.

z takim podejściem to sobie morskie daruj szkoda kasy bo poza tym co na start jeszcze są koszty stałe a te są dość duże , ktoś na tym forum porównał je do zakupu merca na raty ( dożywotnie, niestety),

ps słodkie akwa na ty forum to nie powód od dumy prawie każdy to tu przerabiał i bardzo mało zasad które w słodkim obowiązywały tu działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobór sprzętu proszę mi podać w jak najnizszych pieniądzach wiadomo że na raz nie kupuję tylko stopniowo ale jednak proszę a jak najrozsądniejsze cenowo propozycje.

no nieźle :thumbdown:

Kapuhy ma rację, zacznij od czytania, czytania...a później znów czytaj.

Cały dział dla nowicjuszy czytałem kilkanaście godzin, często do późna w nocy i nadal miałem mętlik w głowie, ale później czytając Dzienniki innych Kolegów powoli większość rzeczy robiła się zrozumiała.

Dobór sprzętu zależy od tego co chcesz w swoim baniaku trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel możesz podpatrzeć z gotowych rozwiązań, wymiarami podobna jest np. yasha yasha 


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna rzecz jak już Juko zauważył to plexi nie przykleisz do szyby choćby nie wiem jak byś sie starał.

Co do pompy obiegowej to polecam maxiJet 1200. NJ 1700 jest o wiele za silna ( ja mam taką w 160 litrach i to w sumpie gdzie podnosi wodę na odpowiednią wysokość, także 1200 to max.

Mając pompę 1200 możesz kupić koralie 900, spokojnie wystarczy - ale pamiętaj że cyrkulacja zależy od obsady jaką planujesz. Różne zwierzęta ( korale, ryby ) potrzebują różnej cyrkulacji i tu polecam najpierw poczytać i dokładnie zaplanować.

Kapuchy nie po to ci napisał żebyś najpierw poczytał bo nie chce mu się odpowiadać, ale dlatego żebyś sobie czytając zrobił plan i gwarantuje Ci że jak nie będziesz się spieszył, tylko pomału będziesz sobie planował czytając forum ( jednocześnie zdobywając wiedzę ) to zaoszczędzisz kupę pieniędzy. Ja w słodkim siedziałem ponad 20 lat i dalej siedzę, ale Morskie to inna bajka.

A morskie to jest dopiero Bajka, jest jak Kinder Niespodzianka. I niestety te hobby kosztuje i na początku i później.

Życzę ci powodzenia i wytrwałości.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.