Skocz do zawartości
erda

Miękko ,łatwo i przyjemnie jak do mnie :) 47l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że minęło ponad trzy miesiące od zalania postanowiłem pokazać moje pierwsze wypociny:) w solance.

Zbiornik zalany był w 100% z wody z dojrzałego zbiornika , skała odgazowana przez pierwsze dwa tygodnie świeciło się nad akwarium lampką biurkową :). Potem nadszedł czas na "poważne " oświetlenie czyli 2xPhilips Aqua Coral T8 15W i AquaEl Ecolight 11W.Dojrzewanie przebiegło praktycznie bez boleśnie i do teraz glonów praktycznie brak , pierwsza podmianka po miesiącu . Szyby czyszczone raz na tydzień .Z pominięciem zasolenia które jest 1.024 i temperatury która utrzymuje się na 25 stopniach nie mierze niczego i nie mam zamiaru na razie tego robić .

.Obsada z korali to :

LP-sy: Ephylia ,galaxea , .Caulastrea furcata fluo , Goniopora

Miękkie i grzybki :zoa , anthelia ,Sarcophyton, Sinularia , Xenia, Ricordea florida ,Discosoma.pseeudogorgonia , clavularia fluo ,makroglony ,Protopalythoa

W zbiorniku znajdują się jeszcze Lysmata amboinensis , Lysmata Wurdemanni ,3xClibanarius,xxx małych strombusów .

Było ale udało się na wieczną rafę Lysmata amboinensis , Lysmata Wurdemanni, amblyeleotris wheeleri ,Gobiodon okinawae.Po półtorej miesiąca pojawiło się dino po trzydniowym zaciemnieniu znikło wraz z rybami i dwutygodniowym czasie bez podmian do teraz nie pojawiło się .Obsada raczej zostanie taka do końca tego zbiornika.

http://nano-reef.pl/gallery/album/2090-miekko/

post-12752-0-19349800-1334322811_thumb.jpg


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzyna ma się dobrze to widać dużo tego masz i ładnie zarosło gratki. Może napisz coś o sprzęcie masz odpieniacz? :thumbup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem przyjemnie :)

ps.

ten surface skimmer tam w tle to masz jakis kupowany czy samoróbka? jak to dziala, jaka moc pompeczki oczyszcza ci tafle wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne,obym ja za 3 miechy miał sie czym pochwalić...pzdr


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem przyjemnie :)

ps.

ten surface skimmer tam w tle to masz jakis kupowany czy samoróbka? jak to dziala, jaka moc pompeczki oczyszcza ci tafle wody?

http://allegro.pl/skimmer-excel-i2249974309.html i do wiekszych http://allegro.pl/jbl-topclean-filtr-powierzchniowy-skimmer-odmulacz-i2275249924.html fajna sprawa :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzyna ma się dobrze to widać dużo tego masz i ładnie zarosło gratki. Może napisz coś o sprzęcie masz odpieniacz? :thumbup:

Cały sprzęt w stopce ,nie ma nawet o czym pisać ,filtr zewnętrzny HBL-301 KASKADOWY 25-60L 300L/h :) plus dolewka grawitacyjna regulowana kroplówką :) akwarium odpieniacza nie widziało i nie będzie widzieć :) .I nie jest tego dużo tylko małe akwarium jest :)

calkiem przyjemnie :)ps.ten surface skimmer tam w tle to masz jakis kupowany czy samoróbka? jak to dziala, jaka moc pompeczki oczyszcza ci tafle wody?

j.w tylko przedłużony sam skimer aby nie był zaraz przy wylocie wody z kaskady i wlot przy dnie zatkany aby dostawała się woda do filtra tylko z powierzchni.Moc 2W wystarczające do oczyszczania powierzchni wody i obmywania w środku filtra Seachem PhosGuard .

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hbl-301-kaskadowy-25-60l-300l-h-i2243965596.html

Swietne,obym ja za 3 miechy miał sie czym pochwalić...pzdr

Ja tylko mogę poradzić jak najmniej wkładać łapska do baniaczka .Wiem , wiem kręci i trudno się powstrzymać :)


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje:) Sliczny,czysciutki baniaczek....tak trzymac:)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje:) Sliczny,czysciutki baniaczek....tak trzymac:)

Mam nadzieję że niektóre zwierzaki rozpoznajesz :thumbsup:


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek i to tak blisko mnie.

Przyjemnie się patrzy na niego.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się podoba .Jeszcze dodam że dokarmiam 1-2 kropelki JBL Korall Fluid na tydzień , ćwierć kostki co dwa ,trzy dni artemią z czosnkiem karmię krewetki ale zauważyłem że i korale przy okazji na tym korzystają , i zauważyłem że jeżeli podłoże zostanie poruszane koralom to bardzo pasuje :).Niestety ale trzy dni temu coś zjadło mojego dużego strombusa została sama skorupa :( , tyle dobrze że zdążył zostawić po sobie potomstwo :)


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że niektóre zwierzaki rozpoznajesz :thumbsup:

Hehhh.. niektóre to mi się przypomniały :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.