Skocz do zawartości
Łapa

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje mnie mega wypasiony i super wydajny odpieniacz do akwarium 600L, W przyszłości mam zamiar chodować najbardziej wymagające twardziele... Co byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Royal Exclusiv Bubble King 400 DeLuxe, a jak coś to są jeszcze mocniejsze wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap::harhar::thumbsup::thumbup::nuke:

wow.... obrazków mi zabrakło....

T

PS

A tak poważnie to mam wrażenie, że chciałbyś ale Ci się nie chce... W ciągu kilku dni pytasz "jakie testy?", "gdzie kupić?", "jaki wypas odpieniacz?".... itd, itp. I oczekujesz prostych i jasnych rozwiązań.

Jeśli nie chcesz się z tym wszystkim babrać samemu, nie masz dość cierpliwości i zacięcia a poprostu chcesz mieć ładne akwarium to, moim zdaniem, najlepiej byłoby gdybyś zatrudnił kogoś kto Ci ten zbiornik poprowadzi.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze mnie rozszyfrowałeś!!! Ale tamte zamieszchłe czasy to już przeszłośc, biorę się z kopyta za braki wiedzy i juz niebawem piorunujące efekty... Wstawiłem tu ten temat bo szukalem odpieniaczy w dziale sprzedaam i jedyny fajny odpieniacz sprzedał sie 30dni temu -deltec za 2000zl.http://allegro.pl/odpieniacz-deltec-tc2560-stan-idealny-i2247748596.html

Jak by ktoś miał super wydajny to dlaczego by nie kupić?

No ten royal jest naprawde exclusiv i ta cena tez luxusowa...ktoś ma namiary na taką używke? Albo coś o podobnej jakości...(tylko żeby mi się zmieścił bo mam szafkę 69cm/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytaj.

Odpieniacz zbudowałem sobie sam i jest :thumbsup:

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Schurana 200, ale kubek trzebaby 3 cm obciac... :lol: Potem juz tylko fajne korale ...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się określ ile jesteś w stanie zapłacić za odpieniacz który będzie spełniał Twoje wymagania?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem najlepej wydać jak najmniej hehe, chciałbym kupić jakiś używany bo one chyba nie tracą na jakości z czasem, a sie zaoszczędzi...

Tylko sam już nie wiem czy lepiej kupic nowy wielki odpieniacz np ten schuran 200, czy lepiej zostać na moim aquaflotor3000 i dolożyć takie coś co nawet nie wiem co to jest...(ja ma 600L obiegu)

img0817dj.jpg

img0821vq.jpg

A to jest mój blue3000

img0816y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie zostawił tego BLUE 3000 - kasę i tak wydasz na inne sprzęty i nowe życie.

Lepiej abyś dokładnie poznał możliwości tego odpieniacza i wyregulował go porządnie - niestety w tej chwili nie działa link z instrukcją na stronie AM więc nie wiem jakie są te możliwości.

Myślę również, że obecnie nie ma sensu instalowanie tego drugiego odpieńka.

A tak wogóle to odpieniacz musi mieć co odpieniać a (jeśli się dobrze orientuję) to Ty w dość sporym akwarium nie masz za wiele życia więc patrząc na ilość piany w kubku miej to na uwadze. Proponuję abyś wziął węgiel na wstrzymanie(ja też nie potrafię być cierpliwy :harhar: ), zaczął robić regularnie testy (NO3, PO4, Ca, Mg itd, itp...) i jeśli wyniki będą zadowalające możesz powoli zasiedlać zbiornik i zwiększać karmienie. I wtedy będziesz obserwował wydajniejsza pracę odpieniacza. I być może za rok czy dwa pomyślisz o silniejszym odpieniaczu.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi z tą regulacją, ma chodzić na tzw mokrą pianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy przede wszystkim od kondycji zbiornika, możesz też kierować się parametrami.

Jeśli się nie mylę to mokra piana wybija więcej białek a sucha więcej mikroelementów.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.