Skocz do zawartości
geremek7

Kolcobrzuch zielony......?

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni pomieszkuje u mnie na rafce kolcobrzuch zielony, którego otrzymałem od znajomego z akwarium słodkowodnego gdzie była mała domieszka zwykłej soli :D W słodkiej wodzie przebywał jakieś 2 tygodnie, jednak po poczęstowaniu się rybkami trafił do mnie :)

Zwierzak bardzo ciekawy, aklimatyzowałem go ok 2 godzin, aby nie przeszedł szoku z słodkiej wody do słonej.

Minął tydzień i ma się bardzo dobrze przyjmuje pokarm w postaci "danio" średnio 2/3 w tygodniu, korali nie podgryza.

Czy macie jakieś doświadczenia z utrzymaniem takiej rybki w rafowym baniaczku? Z przyjemnością poczytam opinie kolegów po fachu :D


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w eustarium stadko kolcobrzuchów zielonych 4szt plus 2szt kolcobrzuchy dwuplame i 6szt żółtaczków indyjskich. Tetraodon nigroviridis bardzo fajna ryba, tylko do baniaka nie wpuścisz żadnej krewetki, kraba czy nawet ślimaka, zaraz się nim zajmie i skonsumuje. Zdarzają się osobniki bardzo agresywne, więc jak wpuścisz jakąś rybę obserwuj zachowanie bo to może być moment, mi traciły się żółtaczki.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

geremek7 piszesz ;"aklimatyzowałem go ok 2 godzin, aby nie przeszedł szoku z słodkiej wody do słonej"

- zdecydowanie za krótka aklimatyzacja z słodkiej na słoną wodę.Powinna trwać kilka dni i stopniowo zwiększać zasolenie do docelowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geremek7 piszesz ;"aklimatyzowałem go ok 2 godzin, aby nie przeszedł szoku z słodkiej wody do słonej"

- zdecydowanie za krótka aklimatyzacja z słodkiej na słoną wodę.Powinna trwać kilka dni i stopniowo zwiększać zasolenie do docelowego.

O Widzisz :p Ale chyba była dla tego osobnika wystarczająca gdyż nic się złego nie dzieje :) Ale dziękuję za radę i następnym razem postaram się to zrobić troszkę delikatniej :):thumbsup:


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dawać również stynki, krewetki i małże. U mnie przysmakiem są ślimaki z łapanki w słodkim akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie da rady już zjeść dostają koralki :D


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym że Kolcobrzuchy przynajmniej raz na tydzień muszą dostawać np. ślimaki, ryby mają specjalny dziób do miażdżenia skorup który muszą systematycznie ścierać. Jak będziesz karmił mrożonkami to dziób tak urośnie że nie będą umiały pobierać żadnego pokarmu jak to się skończy nie muszę pisać.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.