Skocz do zawartości
siwy811

Glony...chyba!

Rekomendowane odpowiedzi

Przejde od razu do rzeczy... nie mam pojecia co to moze byc, parametry sa stabilne pH 8.0, kH 8.7, ca 430, mg 1350, temp 27, no3 0, po4 spadlo z 0.06 do 0.03 i tak sie trzyma, w filtrze rowaphos + wegiel, dozuje kz vitalizer 2x w tygodniu, marine snow + phyto takze 2x w tyg., pol kropli kz amino acid oraz No3Po4-X red sea, no i jak pompy cyrkulacyjne sa wlaczone jest ok, ale jak wszystko ustanie w trakcie karmienia, zaczyna dziac sie dziwna rzecz, w wodzie plywa jakby brazowy lub rudy pyl, osadza sie rowniez na pompie i skalach, w dotyku sie rozplywa no i nie wyglada to za ladnie, po zalaczeniu pomp wszystko wraca do normy, zaznacze ze nie ma tego na piasku... co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest ,ale dozujesz w 80L więcej i częściej jak ja w 500L :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest ,ale dozujesz w 80L więcej i częściej jak ja w 500L :)

no, moze i dozuje ale to sa naprawde male porcje...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przedawkowanie, po wielu suplementach od KZ przy przedawkowaniu wyskakuje brązowy nalot, albo brązowy nalot z bąbelkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze nie ma to takze zwiazku z ROWA Phos? Ma duzo tego brazowego pylu jak nie jest dobrze przeplukany.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedawkowanie, po wielu suplementach od KZ przy przedawkowaniu wyskakuje brązowy nalot, albo brązowy nalot z bąbelkami.

tylko ze to wyskoczylo juz przed dozowaniem jakichkolwiek prodoktow od kz, kz dozuje dopiero od tygodnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze nie ma to takze zwiazku z ROWA Phos? Ma duzo tego brazowego pylu jak nie jest dobrze przeplukany.

rowa to raczej nie jest, stosuje juz od prawie roku, nigdy nie plukalem, bo producent nie karze plukac i ngdy nic nie bylo... wydaje mi sie ze za duzo pokarmu dodaje dla korali, ale moge sie mylic i prosze o rade wiekszych specjalistow jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, i jeszcze cos od poltora miesiaca dodaje tez co dwa tygodnie prodibio bioclean salt nano i to wlasnie zaczelo sie miejwiecej w tym samym czasie... moze to cos ma z tym wspolnego, co myslicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodibio bioclean ma w sobie mikroelementy. Przedawkowałeś.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodibio bioclean ma w sobie mikroelementy. Przedawkowałeś.

Tak sobie mysle, ze od czasu wlewania prodibio wszystko sie zaczelo, przedtem nic nie wlewalem, i jako takich wielkich problemow nie mialem, korale ladnie rosly sa wybarwione dodam same sps, lps i kilka grzybkow, jedynie co to bylo za wysokie po4 0.06 teraz jest na poziomie 0.03,4 tak wiec chyba masz racje Wlodek, za duzo i chyba prodibio juz w moim baniaku nie wyladuje, raczej sie nie przyjelo, jak narazie cala chemia wstrzymana, jedynie co to utrzymuje kH ca i mg na poziomie i zrobilem 20% podmiane, zobaczymy czy problem ustapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.