Skocz do zawartości
cepelia

Następny ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadka z mniejszego na ciut większe (miało być jeszcze większe ale niestety nie dojechało).

Tak więc zostałem "uszczęśliwiony" ReefMaxem...

Przeprowadzka jak na razie poszła sprawnie, czeka mnie teraz dojrzewanie akwarium (dokupione 15kg LR).

Łącznie jakieś 23-24 kg LR (ledwo się to zmieściło). Zobaczymy co RM jest warty...

post-10879-0-35633400-1334924587_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,jak dla mnie za dużo skały,będziesz miał problem z poustawianiem korali


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też tak myślę ale lepiej żeby się moczyła niż żebym ją wywalił... właśnie wsypałem 4,5kg, mam jeszcze jeden worek ale nie wiem czy się zmieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.04.2012

...piaseczek dosypany (zmieścił się) drobne kawałki skały są włożone do komory w której były peletki, jakoś specjalnie więcej miejsca się nie zrobiło...

mam tylko prośbę o opinię (bo wcześniej nie miałem więcej niż jednej pompy) co do cyrkulacji... na zdjęciu widać dwa falowniki koralia jest skierowana za skałę a tunze na szybę lekko do góry, może być czy lepiej zmienić ?

jeszcze pytanie... nie wiem jak w innych akwariach ale u mnie boczne krawędzie szyby oddzielającej panel od akwarium nie są przyklejone do boków akwarium co powoduje przedostawanie się bokiem wody do pierwszej komory a to z kolei powoduje to że woda nie przelewa się górą grzebienia. zbiera się syf na styku szyby panela i boku akwarium, obniża wydajność chłodzenia oraz jest problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wody w pierwszej komorze co jest z kolei wymagane aby prawidłowo ustawić odpieniacz...

ogólnie szału nie ma... na przyszłość do wszystkich zastanawiających się nad zakupem... nie róbcie tego.

jak szukałem opinii na temat RM to wszyscy pisali żeby postawić w tej cenie akwarium z klocków ale ja chciałem gotowca bo nie mam miejsca ani ochoty grzebać w tym i kombinować pokryw i takich tam, natomiast zabrakło tego zdania "jeżeli potrzebujesz gotowy zestaw to nie kupuj reefmaxa..."

cepelia.cba.pl//images/hobby/DSC_0138.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki materiał wrzuciłeś pod skałę? Podkład, zwłaszcza w takiej postaci, jest zupełnie niepotrzebny i może tylko narobić kłopotów.

Ponad 20 kg skały to zdecydowanie za dużo, chociaż mówiąc szczerze na zdjęciach nie wygląda na taką ilość - chyba, że skała jest przeciętnej jakości, mało porowata i ciężka. U siebie wagowo mam połowę tej ilości i zupełnie nie wyobrażam sobie zmieszczenia kolejnych 10 kg z okładem. Przy tej ilości przynajmniej część wrzuciłbym do panelu.

Cyrkulacji na oko nikt nie oceni, sam będziesz widział, czy nie tworzą się martwe strefy. I pewnie przestawisz ją jeszcze nie raz.

Jeżeli woda przelewa się do panelu pomiędzy szybą a przegrodą, a nie przelewem, to zestaw jak dla mnie do reklamacji.

Zobaczymy co RM jest warty

Nie do końca, przede wszystkim zobaczymy, jak poradzisz sobie jako akwarysta. Sprzęt ma znaczenie drugorzędne. 


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki materiał wrzuciłeś pod skałę? Podkład, zwłaszcza w takiej postaci, jest zupełnie niepotrzebny i może tylko narobić kłopotów.

spienione pcv sprawdzone wcześniej w innych akwariach (lepsze od styropianu bo jak coś się do tego dokopie to nie wypływają kulki)

na zdjęciach nie wygląda na taką ilość - chyba, że skała jest przeciętnej jakości, mało porowata i ciężka

część skały upchnąłem do pierwszego komina do koszyków, rzeczywiście może z tego ujęcia nie wygląda na tyle ale z tego ujęcia może będzie lepiej widać...

cepelia.cba.pl//images/hobby/DSC_0138_1.JPG

Jeżeli woda przelewa się do panelu pomiędzy szybą a przegrodą, a nie przelewem, to zestaw jak dla mnie do reklamacji.

to zdjęcie pokazuje o co mi chodzi... widać syf który powinien zostać na gąbce od góry w przelewie a jest wciągany pomiędzy przegrodę razem z wodą...

cepelia.cba.pl//images/hobby/DSC_0139.JPG

Nie do końca, przede wszystkim zobaczymy, jak poradzisz sobie jako akwarysta. Sprzęt ma znaczenie drugorzędne. 

mylisz się... jeżeli masz toczyć ciągłą walkę ze sprzętem to możesz się szybko zniechęcić i czasem fizycznie nie jesteś w stanie pomimo wiedzy i chęci uzyskać zaplanowanego efektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed czym ma chronić to spienione pcv, rzucone na fragment dna? Jeżeli dostanie się pod nie piach (a to tylko kwestia czasu), to zamiast bezpośredniego punktowego nacisku skały na szybę masz pośredni punktowy nacisk kilku skał na szybę. Pcv użyte tak jak teraz nie spełnia swojej roli. Styropian do morskiego nie nadaje się zupełnie.

Wygląda na to, że przegroda tworząca panel nie jest prawidłowo wklejona, ewidentny buble niestety.

Na forum przewinęło się kilka bardzo fajnie zaaranżowanych RMów, więc nadal będę się upierał przy swoim - na pewno się da, a że nie każdemu wychodzi? Nie jest najłatwiej, ale dzięki temu tym większe znaczenie ma czynnik ludzki. Sprzętowo wypasiony baniak również nie jest żadnym gwarantem sukcesu.

RM jest moim zdaniem demonizowany, zresztą często przez osoby, które nawet koło niego nie stały, lub zwalają winę także za swoje błędy na karb zestawu. Ja nie narzekam.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz ta przegrodę wklejoną ??? bo wpienia mnie to... nie mogę przez to ustawić poziomu wody w głównym zbiorniku bo jak doleje wody to odpieniacz zalewam, jak nie doleję to jest przerwa pomiędzy ramką a lustrem wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie przegroda jest wklejona, nawet dość estetycznie - nadmiar kleju jest tylko po stronie panelu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium wymienione... pomimo iż nadal nie jestem zadowolony z niego to jednak duże wrażenie wywarł na mnie serwis Aquaela... bez wydziwiania wysłali mi kurierem nowe akwarium (tym razem prawidłowo sklejone...) i powiedzieli że jak się już ze wszystkim uporam to niech im przyślę to nie sklejone.

martwi mnie trochę ta ilość przeprowadzek którą zafundowałem moim zwierzaczkom, pomimo że nie mam rybek to jednak w ciągu tygodnia 2 razy je przełożyłem ze zbiornika do zbiornika... miejmy tylko nadzieje że dojrzewanie nie zacznie się od początku albo coś innego się nie przypląta.

pył po przeprowadzce powoli opada... mordki powoli się otwierają... na wszelki wypadek 20ml nutrafin cycle i czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium wymienione... pomimo iż nadal nie jestem zadowolony z niego to jednak duże wrażenie wywarł na mnie serwis Aquaela... bez wydziwiania wysłali mi kurierem nowe akwarium (tym razem prawidłowo sklejone...) i powiedzieli że jak się już ze wszystkim uporam to niech im przyślę to nie sklejone.

martwi mnie trochę ta ilość przeprowadzek którą zafundowałem moim zwierzaczkom, pomimo że nie mam rybek to jednak w ciągu tygodnia 2 razy je przełożyłem ze zbiornika do zbiornika... miejmy tylko nadzieje że dojrzewanie nie zacznie się od początku albo coś innego się nie przypląta.

pył po przeprowadzce powoli opada... mordki powoli się otwierają... na wszelki wypadek 20ml nutrafin cycle i czekamy...

Witam....

Opisz trochę, co u Ciebie... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w porządku :) troszkę się bałem że te dwie rewolucje skończą się jakimś załamaniem systemu ale jak na razie wszystko działa. pojawiło mi się trochę zieleniny, ale to chyba dlatego że skały są ustawione dość wysoko pod same lustro wody no i w porównaniu do wcześniejszego oświetlenia obecne jest znacznie silniejsze... w międzyczasie euphilia chciała się przytulać do pavony ale zostały rozdzielone i już jest spoko.

w kwestii akwarium nic się nie zmieniło... nadal się wkur...iam jak na nie patrzę...

pozdrawiam :) fajny krabik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw zdjęcia :yes

ja jak na swoje patrzę to nie zawsze też jestem szczęśliwy, ale staram się by spełniło kiedyś moje wymogi :p (powoli mi się to udaje :))

życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sobie wykrakałem... chyba bez dojrzewania ponownego się nie obejdzie... zaczęły wyłazić brązowawe gluty na piach... (chyba że przesadziłem z bakteriami i suplementacją Ca+Mg bo było niskie)

damy radę :)

zdjęcia się pojawią jak troszkę szczepki podrosną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w porządku :) troszkę się bałem że te dwie rewolucje skończą się jakimś załamaniem systemu ale jak na razie wszystko działa. pojawiło mi się trochę zieleniny, ale to chyba dlatego że skały są ustawione dość wysoko pod same lustro wody no i w porównaniu do wcześniejszego oświetlenia obecne jest znacznie silniejsze... w międzyczasie euphilia chciała się przytulać do pavony ale zostały rozdzielone i już jest spoko.

w kwestii akwarium nic się nie zmieniło... nadal się wkur...iam jak na nie patrzę...

pozdrawiam :) fajny krabik :)

Odpuść Sobie złość, jestem przekonany, że stworzysz piękna rafkę, wielu posiadaczy reffmaxa ją stworzyli wystaw trochę fotek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z różnymi perypetiami jakie mnie spotkały po wymianie akwarium musiałem zakupić jakiegoś zjadacza glonów, padło więc na jeżowca Tripneustes gratilla... niedoceniane zwierze... po przejściu tej wesołej kulki skała jest biała!!! a myślałem że do tej pory była czysta... hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z różnymi perypetiami jakie mnie spotkały po wymianie akwarium musiałem zakupić jakiegoś zjadacza glonów, padło więc na jeżowca Tripneustes gratilla... niedoceniane zwierze... po przejściu tej wesołej kulki skała jest biała!!! a myślałem że do tej pory była czysta... hehehe

Witam...

Co u Ciebie .Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic dobrego... gloniska sobie zrobiły trawnik na euro na skale... a ja trochę za późno zareagowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic dobrego... gloniska sobie zrobiły trawnik na euro na skale... a ja trochę za późno zareagowałem...

Wystaw trochę fotek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.