Skocz do zawartości
HighLife

Dojrzewanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mama kostkę 30L od czterech tygodni. Czy ten brązowy nalot na piasku i na skałach to normalne?

post-14386-0-63209900-1334941260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne u mnie też tak wywaliło okrzemki. Ja załadowałem do zbiornika sera marin silicate clear, po tygodniu było czysto :)


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, kupię sobie tą chemię:)

Dopiero za tydzień będę dodawał żywa skałę, czy proces dojrzewania zacznie się od nowa????

ps. dwie skały musiałem wyrzucić ponieważ miały apitasie (skały były z e-rybki...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbrój się w cierpliwość, bo nie takie widoki przed tobą jeszcze, mi akwa dojrzewało około 9 miesięcy. Dino, cyjano, zielone glony nitkowane i inne ustrojstwa później plagi meduz, wężowideł, wieloszczetów, ślimaków itp. i dopiero po tym będziesz mógł stwierdzić, że coś się w końcu stabilizuje;)


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skały nie wywalaj aiptasia wychodzi moim zdaniem zawsze i skały bym nie wywalał zakup naturalnego kilera na ten ukwiał i po problemie(u mnie 4 brzydal dał rade)

pozdr. Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja bym dał za meduzę u siebie. ale wracając do tematu, moim zdaniem wywalenie skały leżącej w akwa 4 tygodnie to głupota, bo już jej bliżej niż dalej do dojrzałej. dużo ludzi mi ciągle powtarza-bakterie, bakterie, czas, czas, bakterie. cierpliwości-popłaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he z tą cierpliwością to mi kolega Darek z forum wytłumaczył :). Ale niestety jak chcesz mieć morskie musisz się tego nauczyć bo inaczej narobisz głupot :(


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dwóch małych kawałkach skały były apitasie, wywaliłem 2tyg je i nie widzę w tym głupoty....

Z tym ukwiałem ciężko walczyć więc postanowiłem poświęcić te kawałki skały. Oczywiście w przyszłości jak się znowu pokaże apitasia będę tępić naturalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, kupię sobie tą chemię:)

Dopiero za tydzień będę dodawał żywa skałę, czy proces dojrzewania zacznie się od nowa????

ps. dwie skały musiałem wyrzucić ponieważ miały apitasie (skały były z e-rybki...)

jeszcze żeś nie zaczął i już wyrzucasz, dobry jesteś lepiej było je sparzyć wrzątkiem jak było ich naprawdę wiele, bo jak to było kilka szt. to się przyzwyczajaj, to normalne

gdzie kupiłeś piasek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dwóch małych kawałkach skały były apitasie, wywaliłem 2tyg je i nie widzę w tym głupoty....

Z tym ukwiałem ciężko walczyć więc postanowiłem poświęcić te kawałki skały. Oczywiście w przyszłości jak się znowu pokaże apitasia będę tępić naturalnie...

to jest najlatwiesza plaga do usuniecia :rofl: :rofl: :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz dobrze, wyrzucil male kawalki, bo mial nadzieje, ze pozbywa sie plagi. Problem bedzie i tak, bo pokaza sie w roznych miejscach na wiekszych skalach. Spokojnie je zwalczaj a gdy akwarium dojrzeje to sobie sprawisz jakiegos killera

. Ten braz to okrzemki. Powstaje na powierzchniach nie pokrytych jeszcze bakteriami i dzieki obecnosci Si w wodzie. Testu na Si nie potrzebujesz, bo caly jest wlasnie w okrzemkach wbudowany. Adsorber Si utrudni im zycie. Warto tez za RO miec DI. Ta czysci wode z silikatow i dzieki DI przestaniesz dostarczac nowych do zbiornika.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.