Skocz do zawartości
MAREK75

Konie morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum ,interesuje mnie ,co sądzicie o tych koniach ,chodzi mi ,jakie akwarium [ wiadomo czym większe tym lepsze ] ,ale optymalne z panelem czy bez ,jakie spostrzeżenia , następna sprawa ,jaka cyrkulacja ,słaba ,czy mocna , odpieniacz? ,ja planuje zieleniak ,i tak mi się nasuwa myśl ,może jakieś konie zakupić ,nie myślcie, że to odrazu może to potrwać ,z pół roku ,ale mało na temat koni w necie ,i na forum ,i chcialbym zaczerpnąć informacji na ten temat ,i proszę nie pisać ,że to trudne ryby ,bo to akurat wiem z góry dziękuje za luźne wypowiedzi pozdro :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba cyrkulacja, dużo miejsc do "zakotwiczenia" i częste karmienie :) Widok konika galopującego za kawałkiem mrożonki jest genialny :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba cyrkulacja, dużo miejsc do "zakotwiczenia" i częste karmienie :) Widok konika galopującego za kawałkiem mrożonki jest genialny :D

no wodorostów to opór bedzie to będą mieli miejsce do zakotwiczenia :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełno o nich w necie np to

http://www.naszeakwarium.pl/ksiazki/artykuly/mkostecki_konikimorskie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widze ,że temat chyba padnie ,nikt nie może coś o tych rybach napisać ,warunki ,to wiadomo dobre ,a co jeszcze ,rozumiem że dużo jest przeciwników ,żeby trzymać konie ,ale są już hodowlane więc bez obaw :whistle:

http://www.ebay.co.uk/itm/Floating-Fish-JELLYFISH-SEAHORSE-4-bubble-lamp-bubble-tube-biorb-aquarium-fish-/300687990604?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item4602669f4c

takie sobie kupie konie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat konikow nie pociagnie dlugo :( za malo z nas mialo z nimi do czynienia ,

tez planuje w przyszlym roku postawienie kostki 60x60x60 u dzieciakow z samymi glonami i wlasnie z koniami, masz tu kilka linkow to poczytaj , http://www.seahorse.org/library/articles/library/library.shtml

http://www.seahorse.org/library/articles/tankmates/tankmates.shtml

jak znajde to ci podesle jeszcze jakis link , najwiekszym minusem to czeste karmienie , co sie z tym wiaze , spore pienidlo , za to cyrkulacje minimalna bo sa slabymi plywakami ,

i mysle ze kolejnym minusem dlaczego tak malo sie je trzyma to wiek , zyja bardzo krotko , jesli masz pewnosc ze sa z zaufanej hodowli to ok , a jesli nie to nie masz pewnosci ze kon nie ma np rok , a zyja kolo 1,5 :(

temat koni jest fajny ale trzeba im zapewnic warunki , tak ajk napisales kazdy wie ze dobre :p ale to jest dla nich priorytet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość sporo było napisane w tym wątku (może czytałeś, a może i nie) http://nano-reef.pl/topic/44786-wlasne-konikarium-wasza-swiadomosc-2012/

tak kolego czytałem i dalej mam dylemat ,tak jak pisałem jakie szkło ,,z panelem czy sump ,jak glony będą to czy trzeba odpieniek dawać ,cyrkulacja słaba to już wiem ,chodzi mi oto że większość ludzi ma ,ale się nie chcą się pochwalić ,jakieś konkrety ,


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat konikow nie pociagnie dlugo :( za malo z nas mialo z nimi do czynienia ,

tez planuje w przyszlym roku postawienie kostki 60x60x60 u dzieciakow z samymi glonami i wlasnie z koniami, masz tu kilka linkow to poczytaj , http://www.seahorse.org/library/articles/library/library.shtml

http://www.seahorse.org/library/articles/tankmates/tankmates.shtml

jak znajde to ci podesle jeszcze jakis link , najwiekszym minusem to czeste karmienie , co sie z tym wiaze , spore pienidlo , za to cyrkulacje minimalna bo sa slabymi plywakami ,

i mysle ze kolejnym minusem dlaczego tak malo sie je trzyma to wiek , zyja bardzo krotko , jesli masz pewnosc ze sa z zaufanej hodowli to ok , a jesli nie to nie masz pewnosci ze kon nie ma np rok , a zyja kolo 1,5 :(

temat koni jest fajny ale trzeba im zapewnic warunki , tak ajk napisales kazdy wie ze dobre :p ale to jest dla nich priorytet :)

o dzięki kolego już mie troche olśniłeś :book:a tu masz do karmienia koni http://www.reefmania.pl/karmni-dla-konikow-morskich-atb-2714


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reidi (wszystkie wieksze gatunki) zyja dluzej :thumbup:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

tak kolego czytałem i dalej mam dylemat ,tak jak pisałem jakie szkło ,,z panelem czy sump ,jak glony będą to czy trzeba odpieniek dawać ,cyrkulacja słaba to już wiem ,chodzi mi oto że większość ludzi ma ,ale się nie chcą się pochwalić ,jakieś konkrety ,

  • "średna" cyrkulacja - taka żeby konie nie musiały walczyć z prądem wody
  • sump jak zwykle bardzo się przyda
  • spływ w postaci "filtra siatkowego" z zabezpieczeniem przed przelaniem w przypadku zatkania siatki
  • w konikarium warto trzymać dużo glonów - koniki w glonach zrobią się czarne ale za to będą się bardzo dobrze czuły i w tych glonach będzie się "rozwijał pokarm" dla nich
  • odpieniacz jest jak najbardziej potrzebny - odpieniacz nie tylko odcina cykl azotowy ale też usuwa z wody toksyny i stabilizuje ph
  • H.Reidi rosną bardzo wolno po 2-3 miesiącach dopiero zaczynają jeść mrożonki i dopiero po około roku są dorosłe. Dlatego koniki są tak drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • "średna" cyrkulacja - taka żeby konie nie musiały walczyć z prądem wody
  • sump jak zwykle bardzo się przyda
  • spływ w postaci "filtra siatkowego" z zabezpieczeniem przed przelaniem w przypadku zatkania siatki
  • w konikarium warto trzymać dużo glonów - koniki w glonach zrobią się czarne ale za to będą się bardzo dobrze czuły i w tych glonach będzie się "rozwijał pokarm" dla nich
  • odpieniacz jest jak najbardziej potrzebny - odpieniacz nie tylko odcina cykl azotowy ale też usuwa z wody toksyny i stabilizuje ph

no w końcu ,coś konkretnego ,dzięki i czekam jeszcze, no może jakieś pomysły :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zacznij od założenia hodowli żywego pokarmu - kiełże, lasonogi, krewetki słodkowodne. Będziesz mógł karmić konie mrożonką i dodatkowo żywym i wtedy wystarczy, że nakarmisz je raz dziennie jednym i drugim. Najpierw mrożonką a potem żywym.

Kiełże są bardzo łatwe w hodowli wystarczy wrzucić do akwarium gąbkę z grubymi porami i karmić je raz dziennie suchym pokarmem - im lepszy pokarm tym "lepsze" kiełże.

Hodowla lasonogów jest mniej wydajna ale równie prosta - wystarczy do akwarium wrzucić rurki pcv i karmić dobrą mrożonką.

Krewetki słodkowodne są jeszcze łatwiejsze w hodowli bo wystarczy zwykły słodkowodny zbiornik - ok 200 litrów i krewetek będzie aż za dużo.

Trzeba sobie sprawić grube sitka żeby odcedzać mniejsze kiełże lub lasonogi a te większe zostawiać żeby się roznażały. Krewetki słodkowodne mnoża sie tak szybko że w zasadzie nie ma co bawić się w selekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.