Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cyrkulacja nie jest skierowana na nią,wiec to na pewno jej nie przeszkadza.No nic będe musiał cierpliwie czekać,tylko pytanie brzmi ile?Poczekam do końca tygodnia poobserwuje i jak nic się nie poprawi to zrobię jej płukanie w RO.Dodam zdjęcie w środę jak wygląda to sami ocenicie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w piątek były ładnie pootwierane to nie za bardzo wiem co ma dać moczenie w RO ???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj czas tym zoa, w tym momencie kąpiel w RO może zadziałać jak upuszczanie krwi w sredniowieczu. Kąpiel w RO to ogromny szok dla korala. To jest metoda, ale ostateczna.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rade z tą kąpielom,ale musicie przyznać że dziwna sytuacja co?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontakt szczepki z powietrzem nic jej nie zrobi.

RM stosunkowo niedawno odpalałeś prawda? Być moze tej szczepce nie podoba sie w nowym domku jak w poprzednim, ale szczepka nie wyglada na padającą!

czasem kontakt z powietrzem wpływa na późniejsze się o trochę otworzenie

wiem to z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dziwna? Wszystko z czym sie spotkasz po raz pierwszy bedzie dziwne. Jednak w odbiorze Twoj strach, grad pytań, niecierpliwosc to stan dosyc powszechny wsrod piszacych pierwsze posty na forum. Także życze wytrwałości i opanowania. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne to raczej nie.... ja u siebie włożyłem 2 komplety szczepek jeden pięknie rośnie i mnoży się, a drugi miał od razu takie objawy jak twój....

Skończyło się tym, że jedne ZOA nie otwierało się i zanikło na skale.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje 3grosze;)

fotki z 17 kwietnia, dzień wlożenia do akwarium

post-13093-0-40230000-1335113148_thumb.jpg

post-13093-0-62345100-1335113154_thumb.jpg

fotka z dziś

post-13093-0-63395300-1335113176_thumb.jpg

Jeszcze ani razu sie w pełni nie otworzyły


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że już się nie otworzą.....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że już się nie otworzą.....

nie dramatyzujmy to dopiero dwa dni od kąt przyjechały

cierpliwie poczekajmy :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejvix już się "ślimaczą" a to oznaka rozkładu. Co możesz zrobić jesli im dasz jeszcze czas to pipetą podmuchaj po główkach, zeby usunąć gluty, a najlepiej wessij i poza baniak wylej. Wiecej co można powiedzieć nie znając Twojego baniaka - nie za duzo. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucjan

to zauważ, że dolne zoa na zdjęciu są mocno obkurczone w porównaniu z pierwszą fotką

wyglądają jakby zanikały....

Dokładnie u mnie było to samo.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucjan

to zauważ, że dolne zoa na zdjęciu są mocno obkurczone w porównaniu z pierwszą fotką

wyglądają jakby zanikały....

Dokładnie u mnie było to samo.

ale mi chodzi o zoa bobera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość i obserwacja to jest potrzebne w tej chwili tym zoa a nie posty ze zwierzak pada albo już padł.

Poczekaj troche i obserwuj te zoaski, nie grzeb przy nich, zostaw je po prostu w spokoju.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze moze cos przetrwa, pewnie przemarzły w czasie transportu-w nocy z poniedziałku na wtorek temp spadla ponizej 0


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze moze cos przetrwa, pewnie przemarzły w czasie transportu-w nocy z poniedziałku na wtorek temp spadla ponizej 0

bądźmy dobrej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze moze cos przetrwa,

to zależy czy jesteś Optymistą czy Pesymistą :p:D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:harhar: wielkim optymistą, a w sprawie akwarium morskiego chyba nie jest wskazane szybko sie poddawac :whistle:

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku minęło 6dni i zoa bez zmian reszta rozwija się ładnie,co proponujecie czekać dalej?i jak długo?po jakim czasie sprawdzić czy zoa nie jest martwa?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze raz postaraj się przenieść je w inne miejsce mi zdarzało się że po 2 tygodniach zoa zaczęły się otwierać i po jakimś czasie z podobnych zdechlaków jak te z ostatniego zdjęcia wyrosła całkiem ładna kolonia wystarczy że na początek będzie otwierała się tylko jedna mordka która będzie odżywiać kilka sąsiednich i tak dalej

mam też zoa które po prawie całkowitym wyniszczeniu przez rybę w sklepie (ocalało może z 10 polipów) teraz po miesiącu mają już około 120 mordek więc nie niedoceniaj zdolności regeneracji tych koralithumbup.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal podtrzymuje swój wpis z 2 strony :)

stopniowo będą zanikać aż zostanie goła skała.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od ostatniego posta minęło sporo czasu,czekałem cierpliwie nie robiłem podmianek z działających baniaków,nie robiłem nic...tylko czekałem i proszę efekt jet same się otwarły długo to trwało ale widocznie miały powody...np brak jedzenia bo od momentu jak zacząłem im do mordek lać mleko i coral akcell wszystko odżyło,zatem mój wniosek jest taki...zoa nie przetrwaja w akwarium dzieki tylko samemu naswietlaniu i soli...musi być jeszcze coś,teraz juz jestem pewny że to nie była wina wody tylko braku jedzonka...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.coralpedia.com/articles004.php

@Dejvix zachęcam do lektury, jak się pospieszysz to może jeszcze coś uratujesz...odetnij najzdrowszą mordę i zaszczep na innej skałce a pozostałe kąp...może się uda...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.