Skocz do zawartości
nurkoland

Problemy początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

ok. ale muszę w takim razie zrobić ją dwa razy bo mam pomocnicze akwarium tylko na 25l i mały problem logistyczny...chyba ,że wrzucę do baniaka wszystko i zrobię te 25l bo chyba podwójna podmianka nie ma sensu...

oczwywiście posłucham bo wiem,że macie duże doświdczenie,dziekuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. ale muszę w takim razie zrobić ją dwa razy bo mam pomocnicze akwarium tylko na 25l i mały problem logistyczny...chyba ,że wrzucę do baniaka wszystko i zrobię te 25l bo chyba podwójna podmianka nie ma sensu...

oczwywiście posłucham bo wiem,że macie duże doświdczenie,dziekuję za pomoc

proszę bardzo, to tylko przyjemność takiej pomocy

:D

tak masz rację podmiana podwójna nie ma sensu

no jak tylko na 20l to zrób te 5l mniej, a piątkę zrób za 3, 4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko - mam taki mieszalnik i odzielna grzałkę do tego małego akwarium, ile czasu woda z tą solą powinna sie klarować oraz ile soli dac bo kolega mówił o 400g na 10l, czy to jest ok? mam sól Kent?

Przyjemność po mojej stronie ,może coś jeszcze da się uratować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko - mam taki mieszalnik i odzielna grzałkę do tego małego akwarium, ile czasu woda z tą solą powinna sie klarować oraz ile soli dac bo kolega mówił o 400g na 10l, czy to jest ok? mam sól Kent?

Przyjemność po mojej stronie ,może coś jeszcze da się uratować...

daj na początku 5 x 25mg sprawdź zasolenie i później po trochu, aż dojdziesz do upragnionego wyniku

niech się klaruje około godz, ja tak robię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucjan, ale rady dajesz :)

Nurkoland - poproś jakiegoś kolege z Łodzi by pomógł Ci wyprowadzić baniak. Tak duzymi podmianami kupisz sobie kolejne problemy. Najlepiej żeby ktos podszedl do Ciebie i na zywo zobaczył ten Twoj zestaw i poukładał Twoje obowiązki. Rada dla Ciebie i dla dobra zwierząt. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Lucjan, ale rady dajesz"

to sarkazm??? :harhar:

no jakoś muszę troszke utemperować Twoje rady (ale z sympatią) :) Nie wszystko wydaje sie takie oczywiste na pierwszy rzut oka. Dając przyszłe rady weź pod uwagę, czy w niepowołanych rękach będą użyteczne, czy wrecz przeciwnie. Pozdro. luft

kiedyś miałem podobny problem jak nurkoland

w sklepie poradzili dużą podmianę i pomogło, to jest źródło mojej rady, które mi pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak - wydałem w Botia łódź na zakupy przed świetami ok. 2 tyś zł. i gość maił być mi przejrzeć akwarium ale go jakoś nie widać...zarzekał sie jaką gwiazdą jest ale jak widać kolejny pozer a mi wszystkie rybki od niego padły i ma to w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak - wydałem w Botia łódź na zakupy przed świetami ok. 2 tyś zł. i gość maił być mi przejrzeć akwarium ale go jakoś nie widać...zarzekał sie jaką gwiazdą jest ale jak widać kolejny pozer a mi wszystkie rybki od niego padły i ma to w d...

spokojnie tak czasem bywa

nie masz numeru telefonu do jego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej że , że jedna rybka ci padł w nocy teraz piszesz że wszystkie rybki ze sklepu ci padły to ile ich kupiłeś?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj mape użytkowników, zobacz kogo masz z Łodzi

napiszesz PW np do Kapuhy - jesli bedzie miec czas to wpadnie do Ciebie

co do rzucania slow na sklep... niestety Ty tez nie jestes bez winy. Morszczyzna niestety nie wybacza łatwo błedów, zwłaszcza małe zbiorniki.

Mam nadzieję, że chociaż podmiankę robisz prawidłowo.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj mape użytkowników, zobacz kogo masz z Łodzi

napiszesz PW np do Kapuhy - jesli bedzie miec czas to wpadnie do Ciebie

co do rzucania slow na sklep. Niestety Ty tez nie jestes bez winy. Morszczyzna niestety nie wybacza łatwo błedów, zwłaszcza małe zbiorniki.

nie rozumiem jak rzucam słowa na sklep, bo jak mówią mi jak mam zrobić i to pomaga to co w tym złego? Ja jestem wdzięczny, że mi pomogli uratować baniak i zwierzęta.

Lucjan, przecie to do autora wątku pisze, nie do Ciebie :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej akwarium słodkowodne czy od razu rzuciłeś się na morskie ?

Dla mnie to hardcore, to jakby mnie posadzili przed sterami odrzutowca a prawko oblałem już dwa raz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem musisz podniesc ale powolutku podmiankami zasolenie do 1,025 ,to podstawa. nie dokupuj ryb i korali. lej bakterie tylko nie przesadz, patrz w instrukcje producenta.wode do podmianek mieszaj min.12 godzin, pilnuj temperatury, podnos zasolenie stopniowo w ciagu 3-4 tygodni przy podmianach 5% co tydzien. wode na podmiane dolewaj powoli etapami przez ok 1 godzine. niech cyekulacje pracuja caly czas i pieniek/obieg tez/. wg soli ati jaka ja stosuje daje sie 175g na 5 l wody aby uzyskac zasolenie 1,025 przy temp 25-27 st.C. jesli sie myle to prosze kolegow o korekte.nie dodawaj nic wiecej poza bakteriami, sol ma wszystko czego na ta chwile potrzeba. mysle ze w twoim przypadku to wszystko co na teraz trzeba, pozdrawiam, petrus1


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.