Skocz do zawartości
Qlfon

Podstawowy zestaw pokarmów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ponieważ w moim zbiorniku pojawiło się pierwsze życie w postaci Z. Flavences, 4 krabów pustelników, dwóch krewetek czyszczących, dwóch tectusów i jednego kraba Percnon Gibbesi oraz jeżowiec Tripneustes Gratilla pojawia się trochę późne pytanie - czym w przyszłości karmić swoje zwierzaki. Żółtek ochoczo wsuwa gloniska ze skały, wodę brudzi równie ochoczo, artemię wcina z mniejszym zacięciem, ślimaki jadą po skale na wyścigi z jeżowcem i Percnonem. ALe co później podawć zwierzakom? Czy są jakieś podstawowe pokarmy które są "obowiązkowe" przy utrzymaniu baniaka rafowego? Na razie skupiłbym się na rybach i skorupiakach bez korali. na nie przyjdzie czas niedługo.

CZy bardziej doświadczeni koledzy mogliby pochwalić się swoimi zestawami pokarmów jakie mają na stanie?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoltek zje salate, banana, mysis itp. Reszty nie musisz karmic. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, dzięi, z bananem widziałem ostatnio fajną akcję w Tajlandii jak sdo ryb wsuwało skórkę od babnana rzuconą do wody, chyba mam gdzieś w domu fotkę tego nawet:)

A inne rybcie w przyszłości czym karmić? Z pokolców dojdzie jeszcze strigosus i xanthurum, potem doktorek, jakaś żagiewka, ze dwa ocelarisy, kauderini i mandaryny. I w sumie niewiele więcej pewnie. Mandaryn za jakieś pół roku powinien wykarmić się sam ale o reszcie to nie mam pojęcia co im będzie smakowało. Jak wchodzę w dział pokamry w jakimkolwiek sklepie internetowym to jest kociokwik - tyle tego jest:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mix wszystkiego. Karmienie 3-4 razy dziennie - razem ok. 12 kostek + suche. Od kiedy dodalem troche "drobnicy" typu Oyster Eggs, Cyclops i Rotifiers widze, ze korale lepiej wygladaja i rozrosly sie gabki.

Dla pokolcow podstawa to Formula 2 (Mrozonki i platki) i Brine Shrimp.

photo1.jpg

photo2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, takiego wypasu to ja nie mam na "swojej" półeczce w lodówce:) Dzięki za posta, wrócę do domu to przeanalizuję etykiety;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie o "balaście", trza dawać duuużo oczlika, moiny i tego typu pokarmów, ryby po tym zdrowe kupki walą :) Kuba, szacun :thumbsup:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.