Skocz do zawartości
Maciekelkk

KORALE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Pytanie zapewne jest dla wielu bardzo banalne. A brzmi ono, po jakim czasie dojrzewania akwarium mogę wprowadzać pierwsze korale....Dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo było na ten temat


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo było na ten temat

Zapewne tak, myślę, że jak będę miał takie doświadczenia jak wielu z was będzie mi łatwiej wszystko odnaleźć, nie mnie dziękuję...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze same cfaniaki sa na forum co umią dopier** ludzią zeby ktoś waam też tak dopier** w zyciu jak wy innym ze maja doświadczenie to bustwo tak

Łateiwj było by mu napisać np 2 miesiace niż to co napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze same cfaniaki sa na forum co umią dopier** ludzią zeby ktoś waam też tak dopier** w zyciu jak wy innym ze maja doświadczenie to bustwo tak

Łateiwj było by mu napisać np 2 miesiace niż to co napisał

Jestem na forum od pół roku i takich pytań było już było wiele

Więc nikt tu nie dopier....... szukać szukać a napewno się znajdzie odpowiedż

Dział dla nowicjuszy albo popatrzeć dział nasze zborniki tam jest naprawde wiele tylko trzeba chcieć

ps każdy zbionik jest inny przykład 100L

jeden da 10 kg skały drugi 25kg skały

czt te zbiorniki będą tak samo dojrzewać?

raczej nie nie można napisać komuś 2 mesiące i wpuszczaj


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze same cfaniaki sa na forum co umią dopier** ludzią zeby ktoś waam też tak dopier** w zyciu jak wy innym ze maja doświadczenie to bustwo tak

Łateiwj było by mu napisać np 2 miesiace niż to co napisał

Przepraszam ale ten atak to bardzo źle wymierzony! Nie chcę bronić kolegi @Sygena, ale sam Pomidorze poza niekonstruktywną krytyką nie udzieliłeś żadnej rady związanej z pytaniem... więc jak można nazwać Twoją wypowiedź może podobnymi sformułowaniami jak Ty nazwałeś wypowiedź @Sygena???

odpowiedź jest banalna i @Sygen pewnie dlatego w ten, a nie inny sposób odpisał, bo temat był wałkowany miliony razy!

Zasiedlać możemy wtedy gdy akwarium dojrzeje, a nie gdy "dojrzewanie" jest w toku... dojrzeje gdy parametry będą stabilne. Nie chodzi tu o książkowe wyniki lecz o ich powtarzalność! Czyli mamy ustalony poziom NO3, PO4, niewykrywalne NO2 i amoniak i nie skacze nam zasolenie, temp! a i żeby było jasne poziom NO3 i PO4 też nie może być astronomicznie wysoki!

PH i KH też powinny się trzymać... i nie jeździć... o do reszty parametrów to zabawa na później

polecam poprzeglądać podklejone tematy w dziale dla nowicjuszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna odpowiedź to taka że jak parametry będą dobre, kup na próbę np xenie albo zoa jakies slimaki, jak przezyją będe sprawiac dobre wrazenie mozesz kupowac dalej


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ten atak to bardzo źle wymierzony! Nie chcę bronić kolegi @Sygena, ale sam Pomidorze poza niekonstruktywną krytyką nie udzieliłeś żadnej rady związanej z pytaniem... więc jak można nazwać Twoją wypowiedź może podobnymi sformułowaniami jak Ty nazwałeś wypowiedź @Sygena???

odpowiedź jest banalna i @Sygen pewnie dlatego w ten, a nie inny sposób odpisał, bo temat był wałkowany miliony razy!

Zasiedlać możemy wtedy gdy akwarium dojrzeje, a nie gdy "dojrzewanie" jest w toku... dojrzeje gdy parametry będą stabilne. Nie chodzi tu o książkowe wyniki lecz o ich powtarzalność! Czyli mamy ustalony poziom NO3, PO4, niewykrywalne NO2 i amoniak i nie skacze nam zasolenie, temp! a i żeby było jasne poziom NO3 i PO4 też nie może być astronomicznie wysoki!

PH i KH też powinny się trzymać... i nie jeździć... o do reszty parametrów to zabawa na później

polecam poprzeglądać podklejone tematy w dziale dla nowicjuszy!

Dziękuję

Ależ nie potrzebnie zadałem te pytanie... Myślę, że wielu z was jak zaczynali również mieli wiedzę ogólna oraz a może przed wszystkim zdobywali ja dzień po dni oglądali czytali i jak tylko ktoś miał wprowadzone jakieś zwierzątko zastanawiali się może akurat te można już wprowadzić, tym kierowałem się zadając pytanie moje malutkie akwarium ma dopiero 13 dni, chciałem dodać poza ekipą czyszcząca dwie szczeki Zoanthus.

Panowie Dziękuję ....

Proszę moderatora o zamknięcie tematu....

Upominam, nie pisz posta pod postem tylko edytuj swoje wpisy.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat zantiusów to na próbę nie wprowadzaj ,małego sarkopytona albo sinularię na początek :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 dni to zbyt krótko na wprowadzanie korali i ryb bo dojrzewanie tak na prawdę dopiero się zaczęło, jeśli nie chcesz mieć zmartwień o kondycję zwierzaków w dojrzewającym zbiorniku to odczekaj jeszcze 3-4 tyg. bez podmian i dodawania jakiejkolwiek chemii, lej same bakterie i cierpliwe czekaj.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna odpowiedź to taka że jak parametry będą dobre, kup na próbę np xenie albo zoa jakies slimaki, jak przezyją będe sprawiac dobre wrazenie mozesz kupowac dalej

tu jest bardzo dobrze napisane

na początek coś łatwego na próbę jak parametry będą stabilne i obserwować

jak jest OK to kup potem coś też łatwego i tak powoli krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"akurat zantiusów to na próbę nie wprowadzaj ,małego sarkopytona albo sinularię na początek"

to wydaje mi się najlepsza rada... sam zaczynałem od sarko i sinularii... mam do dzisiaj :) choć na początku nie miały łatwo w kostce aquaela... ale dały radę i są ze mną do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze same cfaniaki sa na forum co umią dopier** ludzią zeby ktoś waam też tak dopier** w zyciu jak wy innym ze maja doświadczenie to bustwo tak

Łateiwj było by mu napisać np 2 miesiace niż to co napisał

nie ładnie kolego pomidor1 też ja szukałem jak zakładałem zbiornik i są różne szkoły jedni czekają kilka miesięcy inni zaraz za 2 miesiące mają pełne baniaki korali a szkoła jest taka że trzeba używać testów i czytać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadż korale, gdy glony zejdą i potem rób testy przez tydzień i jak będą utrzymywać się dobre parametry to ja nie widzę nic na przeszkodzie :thumbsup:


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadż korale, gdy glony zejdą i potem rób testy przez tydzień i jak będą utrzymywać się dobre parametry to ja nie widzę nic na przeszkodzie :thumbsup:

:thumbup: DZięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadż korale, gdy glony zejdą i potem rób testy przez tydzień i jak będą utrzymywać się dobre parametry to ja nie widzę nic na przeszkodzie :thumbsup:

a ja widzę... brak podstaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za moją wypowiedz ale miełem zły dzien :unworthy:

Obiecuje poprawe :ouch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za moją wypowiedz ale miełem zły dzien :unworthy:

Obiecuje poprawe :ouch:

Sorry pomidor z zasady wierze ludziom ale ty już miałeś tyle wpadek na forum, że mnie nie przekonujesz :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.