Skocz do zawartości
pol

Calcinus elegans

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy wasze krabiki tez widzieliscie tylko w dniu zakupu bo ja tylko w tedy wogule nielaza po akwa w dzien tylko w nocylaza i robia rozpierduche mam dwa jeden jest ogromniasty i ma wielki domek na sobie i tym domkiem wszystko przestawia :)

i podejzewam dziada ze zabil mi dwie krewetki i malego krabika ktory przyszedl z skala niemowiac juz ze zjadl chyba malutkie polipy xeni

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne. moje elegansy sa aktywne tez w dzien. i raczej pokojowo nastawiony zwierzak to jest. wcina algi i resztki jedzenia, nie slyszalem zeby zabil cos tak duzego jak kreweta. poszukaj moze znajdziesz innego winowajce. jedyne co mnie w nich do szaly doprowadza to to ze wszsytkie jak jeden lubia nocowac w sps-ach. wciskaja sie na sile z calym majdanem w kokary i zdzieraja przy okazji polipy :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej mało prawdopodobne by zabił krewetkę chyba że była konająca to wtedy rzucą się całą chmarą na nią mi elegansy załatwiły ślimaki turbo ale nie po to by je zjeść tylko żeby zabrać im muszlę, ale fakt w akwa należy wszystkie korale mocować za pomocą kleju po rano będzie mała roz...cha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa hermity, jeden kupiony jako red-leg, drugi jako blue-leg i rzeczywiście różnią się temperamentem :) pierwszy był red, jak go przyniosłam był cały upakowany w małej muszelce, jak wrzuciłam mu komplet innych muszli przeprowadzał się ze trzy razy po czym wlazł w największą i po kilku dniach wyliniał i teraz do niej pasuje. Drugi póki co nie myśli o wylince i przeprowadzki mu nie w głowie. Zasadniczo oba żerują w dzień i rzeczywiście czasem je nachodzi na uprzykrzanie się sarco, czyli żerowanie w jego okolicy, ale nie zauważyłam nigdy żeby robiły komukolwiej jakieś krzywdy, największym problemem jest to, że czasem rzeczywiście z uporem maniaka prą przed siebie nie patrząc o co haczą i po czym łażą, zwłaszcza grzybki mało to bawi :)

pozdrawiam wszystkie hermity :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pol a ten twoj krab to na pewno elegans? Sa bardzo łagodne - miałem u siebie w sumie 7szt i były bardzo aktywne w dzień a jednak bardzo spokojne wobec innych mieszkańców. Za to czerwony zaciukał mi 4 elegansy i krewetkę w miesiąc (dopadał je zawsze podczas wylinki)

Został eksmitowany do karceru.

Fakt że małe ekegansy są mniej aktywne niż duże i nie pokazują się tak często. Ty lepiej upewnij sie czy to co masz to elegans :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elegansa- zreszta w avatarze widac go. Jest spokojny tzn nie zjada korali. Spi w clavularii i tam zawsze linieje. Aktywny chyba bardziej w dzien niz w nocy, wszedzie go pelno. Bardzo pocieszny


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zebz niebzlo to to zdjecie pierwszego oszoloma 981-cimg0104.jpg

jak narazie nic z akwa niezginelo ale krabow tez niewidze moze to ze akwa dojzewa i jest masa glonow i gdzie by niewlaz to zarcia ma pod dostatkiem jedno wiem ze wyrywa mi male polipki xeni jak wyrwie ostatniego to go oddam do sklepu :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z mojej populacji dwa zginęły śmiercią głodową klinując się z "chałupami" między skałami. Bały się prawdopodobnie opuścić zaklinowanych muszli. Poza tym atakują ślimaki i to całkiem duże w celu zdobycia muszli (mimo, że dno jest wysypane zapasowymi) i nie tylko (chyba też konsumują je). A co do żerowania - to o każdej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.