Skocz do zawartości
Mariusz1974

glony i drobny pył

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do bardziej doswiadczonych :)

Mam glony (postaram sie wstawic fotke) , ktore rosna na wzmocnieniach - czy to jest objawem czegos zlego ?

Pytanko nr2 : jak sie pozbyc drobnego "kurzu" unoszacego sie w wodzie ?

Uzywalem skarpety , mimo codziennego plukania zapychala sie co 24h a efekt zaden ....

Ma ktos jakis moze lepszy patent ?

post-13857-0-86862900-1336130564_thumb.jpg


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz za mala cyrkulacje (akwa - sump?). Mozesz wstawic zdjecie okolic grzebienia ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompki mam 2X JVP 12 000L

sump jak w opisie ok 160L - tylko taki dalo rady wcisnac .... 3 komory w srodkowej (najwiekszej) skala z oswietleniem w nocy.

post-13857-0-71329600-1336132364_thumb.jpg


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zdjecie

post-13857-0-18388000-1336132426_thumb.jpg


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompach to prawie normalne, po prostu w wodzie jest jeszcze duzo zwiazkow sluzacych za pokarm dla glonow.

Ale mam takie wrazenie, ze albo grzebien jest za wysoko, albo wzmocnienia za nisko wklejone. Bogata woda na powierzchni, hamowana jest przez wzmocnienia (cyrkulacja tam jest slabsza, za to swiatla dosyc) i to chyba Twoim glonom pasuje. Takze pomogloby obnizenie poziomu wody, lub czyszczenie wzmocnien, tak jak wszystkich szyb.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest za mało cyrkulacji bo 2 x jvp 12tys nie da rady na 200kg skały. Zresztą ja mam jvp 12000L/h i dmucha tak samo jak tunze 8500L/h , jvp jest tanie więc dokup jeszcze dwie szt 12000L/h !!!

ja Ci powiem tak im wiecej cyrkulacji tym lepiej...A jak masz TYLE skały to musisz mieć mega mocne tornado w baniaku ,żeby się martwe strefy nie robiły :thumbup: ustaw 2x12tys żeby dmuchały w skałę do środka i dwie 12tys tak po całym baniaku

Ten kurz się nie może wydmuchać cały na raz ,więc cały czas po troszeczku Ci się wydobywa, zwiększ cyrkulację dwukrotnie to po 24 godz Ci wszystko wydmucha na watę w kominie i woda wreszcie bedzie czysta(jak chcesz sprawdzić czy masz za małą cyrkulację to odczep pompkę i dmuchnij w skały-jak poleci bardzo dużo syfu to masz dowód że cyrkulacja nie daje rady i z tond te glony)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki pokombinuje :)

tylko takie calkiem tornado w baniaku jakos dziwnie wyglada .....

obawiam sie ,ze miekasy poodrywa od skaly :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie musisz wcale mieć masakrycznie silnej cyrkulacji a detrytus wcale nie musi być powodem wzrostu nieporządanych glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno da się ustawić pompki tak aby koralom było ok... Chłopie Ty masz 200Kg skały, wiesz jaka musi być na to cyrkulacja? I nie chodzi o detrytus ,ale o gnijącą wodę w miejscach gdzie nie dociera cyrkulacja...

2 pompki ustaw tak aby dmuchały na tylnia szybę za i w skałę! a 2 ustaw tak aby dmuchały w baniak-jak koralom to bedzie za mocno dmuchać to ustawisz nurt wody w górę i moc się rozejdzie po powierzchni

poza tym 2 pompki 12tys jvp wyjdą Cie 110zl-chyba nie zbańczysz... :thumbup:

A jaką masz pompkę obiegową? 2500L? mega słaba, albo daj obiegową mocniejszą i mniej cyrkulacji...

ps. z tym tornadem to przenośnia, cyrkulacja ma być mocna ,ale tak w granicach rozsądku...

Ale na moje oko przy baniaku 1000L i 200Kg skały 4xJvp 12tys jest ok biorąc pod uwage tak słabą pompkę obiegową... a już pisałem że na moje odczucie to jvp 12tys dmucha tak samo jak tunze 8500L

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o miejsca beztlenowe...

No to powiedz szczerze, czy na 1160L wody i 200Kg skały- pompa obiegowa 2500L/h(która wysyła do baniaka dużo mniej ze względu na wysokość) i cyrkulacja 22000L/h to jest dużo czy mało?

(mi się wydaje że troszkę za mało i na początek bym ją zwiększyl dwukrotnie, a potem najwyżej jak się okaże ,że wir wody bedzie za duży-wyciągnął 1 pompkę i tyle :welcome:

I drugie pyatanie-czy zła cyrkulacja może być powodem problemów w baniaku ?

Ps a najlepiej by bylo wymienić pompę obiegową na coś mocniejszego i dać dodatkowo tylko jedną jvp12tys :clap: to jest najlepsze rozwiązanie

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Dobrze, ze Lapa dal juz kilka wskazowek;

"jvp jest tanie więc dokup jeszcze dwie szt 12000L/h !!!"

"na początek bym ją zwiększyl dwukrotnie, a potem najwyżej jak się okaże ,że wir wody bedzie za duży-wyciągnął 1 pompkę i tyle"

"a najlepiej by bylo wymienić pompę obiegową na coś mocniejszego i dać dodatkowo tylko jedną jvp12tys"

"to jest najlepsze rozwiązanie";

No Mariusz, teraz bedziesz mial latwiej. :yes

A gdybys mial jeszcze pytania, to wal smialo, my Ci tez pomozemy ;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co źle to podpowiadam? Mi się wydaje że najlepiej na TYLE skały dać mocniejszą obiegową +jeszcze jedną jvp12000L ( pisalem ,że na moje oko ona nie ma takiej wydajności bo porownywałem z tunze 6085 i mi tak jakby tak samo dmuchały :welcome: może się myle...)

co do rady ,,wyciągniesz jedną pompkę..." to nie wydaje mi się to głupie bo wyda na nią 60zl a sprzeda na targowisku za 40zl -strata 20zl to chyba nie majątek...(oczywiście jak okaże się nie potrzebna w co wątpie...)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powolutku dokladam cyrkulacjii

efektow brak :(

Nie ma tragedi ale przy ostrym swietle widac jak rybiaty plywaja w pyle ....

O glony juz sie nie martwie - kupilem 2 hepatusy - sa zachwycone he he

i pytanko ... moze troche off topic ale :

Zauwazylem ,ze w bailingu (mieszam CaCl2 z Mg) wytraca sie osad na dole ,

patrzac na tabelke ponizej ...czy czasem nie jest to magnez ?

Edytowane przez Mariusz1974 (wyświetl historię edycji)

1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.